Android için En İyi Reklam Engelleyici Uygulamalar 2019

Android için En İyi Reklam Engelleyici Uygulamalar 2019

Android'de Reklamlardan Kurtulun! Reklam Engelleyici Uygulamalar

Android cihazınızda internette gezinirken veya bir uygulamayı açtığınızda her defasında reklamlarla karşılaşıyorsanız ve bundan oldukça sıkıldıysanız doğru yere geldiniz. Bu yazıda Android cihazlarda reklamları engellemek için kullanabileceğiniz uygulamalardan oluşan liste var.

İçeriğini ücretsiz sunan web siteleri, reklam gösterimi ile ayakta kalmaya çalışırlar. Ancak, bazıları para kazanma fırsatını kötüye kullanmakta, sitenin tamamını istenmeyen reklamlarla doldurup ve ziyaretçinin genel deneyimini etkilemektedirler. Reklamları engellemenin haklı olunduğu nokta burası.

Android için en beğenilen Android Reklam Engelleyici uygulamalarının kapsamlı bir listesi aşağıda. Bu uygulamalarla sinir bozucu reklamlardan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Android için En İyi Reklam Engelleyici Uygulamalar 2019

AdAway (Sadece Root'lu Cihazlar)

AdAway

En çok kullanılan uygulamalardan biri AdAway'dir. Şu anda kullanabileceğiniz belki de en etkili ve güvenilir uygulama. Reklamları 127.0.0.1'e yönlendirmek için ana bilgisayar dosyalarından yararlanır; her türlü, yani pop-up'lar, oyun reklamları vb. engeller. İsterseniz, kendiniz kara liste veya beyaz liste oluşturabilirsiniz. Ancak, unutulmaması gereken en önemli nokta, AdAway'in tamamen ücretsiz olarak indirilebilen açık kaynaklı bir uygulama olmasına rağmen, yalnızca root yetkisine sahip telefonlarda çalışması. Bize sorarsanız, reklamları engellemek sizin için büyük bir önceliğe sahipse, bu uygulama için telefonunuzu root yaptığınıza değecektir.

AdClear

AdClear

AdClear, rootsuz ve ücretsiz olarak kullanılabilir bir uygulamadır. Sadece birkaç web sitesinde rastladığınız şifreli veya müdahaleci reklamları kapatmaz, aynı zamanda YouTube'daki reklamları da engeller. Önyükleme için, bu uygulama, sayfa yükleme sürelerini artırırken, pil ve internet kota tasarrufunda çok yardımcı olan Güvenlik Duvarı ve Doze özelliklerine sahiptir. AdClear kullanırken herhangi bir kötü amaçlı reklamın cihazınıza girmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Size AdAway'in kontrol düzeyini vermese de, kesinlikle işini inanılmaz derecede iyi yapar.

Adguard Reklam Engelleyici

Adguard hem rootlu hem de rootsuz Android telefon kullanıcıları tarafından indirilebilir. Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz açık kaynaklı bir uygulamadır. Adclear'a benzer şekilde, bu uygulama da VPN tabanlı olup, web'deki reklamları engellemekten başka, oyunlar da dahil olmak üzere diğer uygulamalardan da reklamları engeller.

Adguard son derece özelleştirilebilir ve reklam engelleme filtreleriyle 20 farklı kural listesinden seçim yapmanızı sağlar. Şüphesiz, Android telefon için en iyi reklam engelleyici uygulamalarından biridir. Tek sıkıntı, Yandex ve Samsung Internet tarayıcıları dışında diğer tarayıcılarda çalışmaz.

Android için Adblock Tarayıcısı

Muhtemelen, Android'deki en popüler ve etkili reklam engelleyici uygulamalarından biri olan Adblock Tarayıcısı, ücretsiz olarak Google Playstore'da indirilebilen açık kaynaklı bir uygulamadır. Kuzeni, Adblock Plus, aynı geliştirici tarafından yayınlanmış olsa da, birkaç önemli fark vardır. Adblock tarayıcısı, telefonunuzda intnernette gezinirken yalnızca reklamları gizlemek istiyorsanız çok iyi çalışır. Ancak, pop-up'ları, banner reklamları da dahil olmak üzere, sistem genelinde reklam engelleme gibi daha fazla özellik istiyorsanız, Adblock Plus'ı kullanmalısınız. Bu uygulama ise, sadece Samsung Internet 4.0 veya daha üstünü çalıştıran Samsung kullanıcıları için uygundur. Bu uygulamaların her ikisinin de rootlu olmayan telefonların yanı sıra rootlu cihazlarda da (daha fazla özellik ve özelleştirme için) çalışır.

Samsung İnternet için Adblock Plus - Güvenli göz atın.

DNS66

Teknoloji konusunda bilgili biriyseniz, reklamları ve ana makine adreslerini engellemek için VPN tabanlı reklam engelleyicilerinin, DNS seviyesine inen en iyi tür olduğunu biliyor olabilirsiniz. Temel olarak, bu tür uygulamalar, tüm sunucu trafiğine yerel bir VPN arabirimi oluşturmak için DNS kullanır.

Böylece, yalnızca tarayıcılarınızda değil, tüm mobil sistemde de reklamları engeller. Bu uygulamalar çok daha gelişmiş ve telefonunuzun genel performansını ve pil ömrünü geliştiriyor. DNS66 belki de bu kategorideki en iyi uygulama. Bu uygulamayı yüklemek için rootlu bir cihaza ihtiyacınız yok. Buna nasıl baktığınıza bağlı olarak, gelişmiş özellikleri nedeniyle kullanımı biraz zor görünebilir.

Blokada

Blokada, minimum pil ve veri kullanımı sağlarken üstün hız, stabilite sunan Android için güçlü bir reklam engelleyicidir. Bu listede belirtilen uygulamaların çoğunda olduğu gibi, Blokada da ücretsiz ve kolay kullanımlı bir uygulamadır. Kişisel bilgilerinizi güvende tutar ve istediğiniz siteleri filtrelemenize izin verir. Ancak, Blokada'nın Google Playstore'da mevcut olmadığını unutmayın.

Ücretsiz Adblocker Tarayıcı - Adblock & Popup Blocker

Ücretsiz Adblocker Tarayıcı

Adından da anlaşılacağı gibi, Free Adblock Browser aslında bir Android tarayıcısıdır. Bu, kullanıcıları, aradıkları içeriğe daha fazla odaklayarak, web deneyim keyfi sunar. İnternette gezinirken pop-up reklamlar, otomatik oynatılan reklam videoları ve banner reklamlarla uğraşmamak için kullanabilirsiniz.

Blokada'ya benzer şekilde, bu hizmet sizi veri veya tüketici davranışlarını izleyen ve kaydeden çevrimiçi izleyicilerden korur. Ek olarak, aynı zamanda çok verimli ve veriyi gerekenden daha fazla tüketmiyor. En iyi kısım? Playstore'da resmi olarak mevcuttur. Eğer çok fazla uğraşmadan internet tarayıcınızda reklamları engelleyen basit bir uygulama istiyorsanız, bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Adblock Fast

Adblock Fast, burada listelenen diğer reklam engelleyicilere çok benzer. Ücretsiz olarak Playstore'dan indirilebilir ve Android cihazınızı rootlamanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, bu hizmetin en benzersiz özelliği, diğer uygulamalardan farklı olarak, "kabul edilebilir reklamlar" ı bile engellemektir, böylece en doğru anlamda reklamsız bir web deneyimini garanti eder. Bunun dışında, en az olası disk alanı, CPU kullanımı ve hafıza alanı ister. Adblock Fast sadece Samsung Internet tarayıcısına (4.0+) sahip cihazlarda kullanılabilir, bu yüzden uygulamayı yüklemeden önce dikkat edin.

AppBrain Ad Detector

Adından da anlaşılacağı gibi, AppBrain Ad Detector, inanılmaz derecede akıllı dahili bir teknolojiye sahiptir. Telefonunuzu potansiyel casus yazılımlardan ve reklamlardan korur. Bu uygulama, Push Bildirimler, Masaüstü simgesi spam reklamları ve gizlilik endişeleri veya casus yazılım içeren uygulamalar gibi telefonunuzda yüklü uygulamaların tüm sorunları algılar. Reklam yazılımını tanımlar ve gizliliğinizi ihlal eden uygulamaları kaldırmanıza olanak tanır. 

AppBrain ile, uygulamalarda hangi mobil reklam ağlarının yerleştiğini de öğrenebilirsiniz (yalnızca referans olarak). Bunun haricinde, tüm pop-up'ları ve reklamları engeller.

Block This

Android için bir başka ücretsiz ve açık kaynak kodlu DNS tabanlı reklam engelleyici olan Block This, diğer uygulamalar kadar popüler olmasa bile bu listede yer almayı hak ediyor. Rootlu olmayan telefonlarda çalışır. Ancak, Play Store'da aramayı denemeyin, artık bulamazsınız.

block this reklam engelleyici

Artık resmi web sitelesinden apk olarak indirilebiliyor. Bununla birlikte, Block This, gelişmiş güvenlik, azaltılmış veri kullanımı, kötü amaçlı yazılımdan koruma, daha hızlı tarama hızları ve daha az mobil veri trafiği gibi çok yönlü özelliklere sahiptir. Ayrıca, pop-up'lar, çerezler dahil olmak üzere her türlü reklamdan sizi kurtarır. Bu uygulamanın ek bir özelliği, internet sağlayıcınız tarafından engellenen içeriğe ve tüm sitelere erişebilmenizi sağlar.

NetGuard

NetGuard, hem rootlu hem de rootsuz Android cihazlarını destekleyen mükemmel bir reklam engelleyicidir.
Google Play Store'da kolayca bulunmasa da, indirme bağlantımızı kullanarak çevrimiçi olarak kolayca edinebilirsiniz. Bu yazılım kendisini ultra özelleştirilebilir olarak ayırıyor. Uygulamalar ve adreslerin tek tek Wi-Fi ve / veya mobil bağlantınıza erişmesine izin verilebilir veya reddedilebilir.

Android için AdGuard

AdGuard, uygulamalardaki ve tarayıcılardaki reklamları kaldıran, gizliliğinizi koruyan ve uygulamalarınızı yönetmenize yardımcı olan Android için benzersiz bir reklam engelleyicisidir.

Kurulumu ve kullanımı kolaydır ancak güçlü ve özelleştirilebilir bir uygulamadır. Android reklam engelleme aracından ihtiyaç duyacağınız her şeye sahiptir ve hem rootlu hem de rootsuz cihazlarda çalışır.

Brave Browser: Fast AdBlocker

Brave Browser: Fast AdBlocker

Brave Browser, kimliğinizi ve kişisel verilerinizi ağ izleyicilerinizden gizleyen ücretsiz, hepsi bir arada bir reklam engelleyicidir. Uygulama, pil tasarrufu yapmaya, çerezleri engellemeye, cihazın internet hızını ve performansını artırmaya odaklanırken reklamlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Bunun bir internet tarayıcısı olduğunu ve telefonunuzdaki diğer uygulamalarda açılan reklamları veya push bildirimlerini engellemediğini unutmayın.

Cynergy Adskip for YouTube

Adından da anlaşılacağı gibi, Cynergy Adskip otomatik olarak reklamı atlar ve videoyu oynatmaya başlar. Bu ücretsizdir ve cihazınızı rootlamanıza gerek yoktur. Fonksiyonu çok basit gelebilir; ancak, özellikle YouTube videolarını günlük olarak izlemeyi sevenler için kullanışlı oluyor.

Sonuç:

Reklam engelleyiciler, telefonun pilini, verilerini ve sistem alanlarını tüketme eğiliminde olan anlamsız ve sıradan reklamları devre dışı bırakarak mobil deneyiminizi gerçekten artırabilecek inanılmaz kullanışlı araçlardır. Ayrıca kişisel bilgilerinizin sizde kalmasını sağlarlar. Yukarıda listelenen reklam engelleyici uygulamaların çoğu, rootlu Android telefonlarda çalışır. En son teknoloji güncellemelerini almak için blogumuzu ziyaret etmeye devam edin.

Ogznet.com