Ogznet.com
Android’de Resimlere Ok ve Metin Eklemek için 6 Uygulama Paylaş:

Android’de Resimlere Ok ve Metin Eklemek için 6 Uygulama

Android’de Resimlere Ok ve Metin Eklemek için 6 Uygulama

Ekran görüntüsü almak günlük hayattaki pek çok şeyi kolaylaştırdı. Daha önce, basit bir ekran görüntüsü almak için çeşitli zorluklardan geçerdik, ancak Android gelişmeye devam ettikçe ekran görüntüsü almak için yerleşik ekran kısayolları kullanıma sunuldu. Bununla birlikte, çoğu Android telefon hala ekran görüntüleri için düzenleme seçeneğinden yoksundur.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bu yazıda, resimlerinize ve ekran görüntülerinize oklar, dikdörtgen gibi şekiller, metin ve diğer grafikleri eklemenize yardımcı olan 6 Android uygulamasını listeledik.

1. ScreenMaster - Ekran görüntüsü alma, Fotoğraf işaretleme

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Screen Master, Android'de resimlere açıklama eklemek için en popüler ve yaygın olarak kullanılan araçtır.

Screen Master, Android'de resimlere açıklama eklemek için en popüler ve yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Uygulama, resimlere yazı eklemek için birden fazla yol sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli kısayolları kullanarak ekran görüntülerini yakalamayı da kolaylaştırır. Bunlar arasında kayan bir düğme ve ekran görüntüsü almak için telefonu sallama kısayolu sağlar.

Bu uygulamayı kullanarak kayıtlı diğer resimleri de düzenleyebilirsiniz. Bu Android uygulaması kırpma, çıkartma yapıştırma, metin ekleme gibi işlevler sağlar ve hatta görüntüleri bulanıklaştırmak için mozaik efekt ekler. Buna ek olarak, resimlerin üzerine karalama yapabilir ve resmi işaretlemek için oklar, kutular ve daireler ekleyebilirsiniz.

2. Screenshot Utility

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Screenshot Utility, yakaladığınız ekran görüntüleri ve görüntüler üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirmek için kapsamlı bir araçtır.

Screenshot Utility, yakaladığınız ekran görüntüleri ve görüntüler üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirmek için kapsamlı bir araçtır. Bu ekran görüntüsü alma uygulaması, ekran görüntüsü almak için kısayol sağlamazken, ekran görüntüsü almanız durumunda otomatik olarak açılır. Bu, ekran görüntülerini düzenlemeyi kolaylaştırır. Ayrıca telefonda kayıtlı diğer görüntüleri de düzenleyebilirsiniz.

Screen Master'a benzer şekilde, Screenshot Utility de gerçekten iyi işaretleme özellikleri (Resimlere Ok ve Yazı Ekleme) sunar. Bunlar arasında resmin üerine çizim yapma, kırpma, resime yazı ekleme, resime oklar ekleme, kutu, daire vb. ekleme bulunur. Bu mobil uygulama aynı zamanda resimlerinizi bulanıklaştırmanıza da olanak tanır. Bulanıklığın yoğunluğunu bile değiştirebilirsiniz.

3. Snap Markup - Fotoğraf, görüntü ve resim İşaretleme aracı

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

Snap Markup, bir Fotoğraf İşaretleme aracıdır. Fotoğrafı çeşitli şekillerle işaretler veya açıklama ekler ve herhangi bir yere gönderir. Snap Markup,, serbest çizim, dikdörtgen, üçgen, çizgi, ok, daire, sayılar, bulanıklaştırma efekti, odaklanma, döndürme, metin ve kırpma gibi çeşitli çizim şekilleri sağlar. Ayrıca, özel bir web tarayıcısı yardımıyla web sayfasının ekran görüntüsünü yakalar ve bunlara açıklama ekler.

Snap Markup, gerekli tüm ek açıklama seçeneklerini sağlar. Bir görüntüyü işaretlemek için daireleri, dikdörtgenleri, okları, çizgileri ve üçgenleri kullanabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayı kullanarak bir resmi kırpabilir ve döndürebilirsiniz.

Uygulama resimlerin üzerine çizim yapmanıza izin verirken, metin eklemek için yerel bir seçenek sunmaz. Metin eklemek istiyorsanız, harfleri çizmeniz gerekecektir.

4. Droid Screenshot Free

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Hareket halindeyken ekran görüntüleri yakalayın, düzenleyin ve paylaşın

Ashampoo Droid Screenshot, Android cihazınızda ekran görüntüsü yakalamak, düzenlemek ve paylaşmak için kapsamlı bir mobil uygulamadır.  Yukarıda belirtilen uygulamalar gibi, Screenshot Snap Free de tüm temel resime yazı ekleme araçlarını sağlar. Bu uygulamanın tek eksiği kullanıcı arayüzüdür.

Ekran görüntüsü yakalayarak, yerleşik kamerayla fotoğraf çekerek veya mevcut görüntüyü yükleyin ve istediğiniz şekilde düzenleyin.Resime oklar, şekiller, kalıplar ve metinler ekleyeblirsiniz. Çalışmanızı bitirdiğiniz zaman görüntülerinizi herhangi bir uygulama ile paylaşın.

5. Photo Ink - İşaretle, çiz, yaz

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

Photo Ink, resimlerinizin üzerine yazı yazmanıza izin veren basit bir işaretleme aracıdır. Kalemin türünü, boyutunu ve rengini değiştirebilirsiniz. Dikdörtgen, daire ve üçgen gibi şekiller eklemenizi sağlamaz. Ancak isterseniz bunları elle de çizebilirsiniz.

İlginç bir şekilde, bu Android uygulaması aynı işaretlemeyi birden çok görüntüde kullanmanıza izin verir. Bir görüntüyü düzenlediyseniz ve birden fazla görüntünün aynı açıklamaya sahip olmasını istiyorsanız, bu uygulama bunu kolayca yapmanızı sağlar.

6. PicsArt Photo Editor - Kolaj Yapıcı ve Editör

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

PicsArt, yalnızca resimlerinize metin eklemenize değil, aynı zamanda fotoğrafların üzerine çizim yapmanıza da olanak tanıyan gelişmiş bir fotoğraf editörüdür. Dikdörtgen, daire ve birden çok ok türü gibi çeşitli şekil türleri de ekleyebilirsiniz. Basit işaretleme özelliklerinin yanı sıra, bu uygulama bazı güçlü fotoğraf düzenleme araçları sağlar.

Uygulama temelde her şeyi yapıyor. Katmanları destekler, bir fotoğrafı belirli bir şekle göre kırpmanıza izin verir, görüntüleri klonlar, GIF oluşturur, diğer şeylerin yanı sıra şekil maskesi ekler.

Ekran Görüntülerini Birleştirme

Artık ekran görüntülerini düzenlediğinize göre, hepsini bir araya getirebilirsiniz. Resimleri birleştirmek için kullanabileceğiniz bazı Android uygulamaları şunlardır:

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!