Ogznet.com
Android için En İyi 15 Root Uygulaması Paylaş:

Android için En İyi 15 Root Uygulaması

Android için En İyi 15 Root Uygulaması

Telefonunuz Root’lu olduğunda, Android için Root izni gerektiren uygulamalardan herhangi birini yükleyip kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar, cihazınıza farklı ve gelişmiş özellikleri getirmek için Root ayrıcalıklarını kullanırlar. İşte Android için en iyi root uygulamalarından bazıları.

Bu uygulamalardan bazıları Google Play Store'da mevcut değildir. Bunların APK dosyalarını indirip manuel olarak yüklemeniz gerekmektedir.

1. AdAway

 • Ücretsiz

AdAway

Hosts dosyasını kullanan bir reklam engelleme uygulamasıdır. Bir uygulama bir reklam gösterimi yapmak istediğinde, bu istek hiçbir şey yapmayan 127.0.0.1'e yönlendirilir. Engellenen reklam adreslerini seçtiğiniz IP adresine yönlendirmek için bir web sunucusu çalıştırma seçeneği de vardır. Host dosyalarını uygulamadan indirebilirsiniz, ancak kendi host dosyanızı oluşturmak veya beyaz ve siyah listelere site ekleyerek reklam engellem ayarları yapmak ta mümkündür.

Cihazdaki Host dosyalarını değiştirmek root desteği gerekir. Uygulama kolayca yapılandırılabilir. Google Play Store'da mevcut değildir, ancak yukarıdaki linki tıklayarak APK dosyasını indirebilirsiniz. Kesinlikle en iyi root uygulamaları arasındadır.

2. Bouncer - Geçici Uygulama İzinleri

 • Ücretli

Bouncer - Geçici Uygulama İzinleri

Bouncer teknik olarak bir root uygulaması değildir. Ancak, Root'lu bir cihaza sahip kullanıcıların kullanmak isteyebileceği türden bir uygulama. Normal Android uygulama izinlerinden biraz daha ayrıntılı bir şekilde uygulama izinlerini yönetmenizi sağlar. Bir uygulama her izin istediğinde, bu uygulama için izni etkinleştirebilir ve ardından birkaç dakika sonra izni devre dışı bırakmak için Bouncer'ı etkinleştirebilirsiniz. Böylece, telefonunuzdaki her uygulamanın, sadece istediğiniz zaman izinleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak izinlerin hiçbirinin bir uygulama için kalıcı olarak etkinleştirilmediğinden emin olun.

3. Link2SD

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Link2SD

Link2SD, uygulamaları SD kartınıza taşımanıza izin veren bir root uygulamasıdır. Klasik Apps2SD uygulamaları üzerinde çalışmayan uygulamalar için de çalışır. Bu, harici SD kart alanınızı kullanmanın harika bir yoludur. Taşınan uygulamaların daha yavaş yükleneceğini de belirtmek gerekir.

4. JRummy Apps

 • Ücretsiz/Ücretli · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

JRummy Apps

JRummy, Google Play'de birçok popüler root uygulamasına sahip bir geliştiricidir. Bu uygulamalardan bazıları popüler BuildProp düzenleyicisi, bir root dosya yöneticisi, BusyBox yükleyicisi ve daha fazlasını içerir. Bu uygulamalar genel olarak root desteğine ihtiyaç duyar. JRummy’nin tüm uygulamarını görmek için yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirisiniz.

5. Franco Kernel Manager

 • Ücretli · Uygulama içi satın alma içeriyor

Franco Kernel Manager

Franco Kernel Manager, işlemcinizi güçlendirmek için çeşitli ayarlamalar sunan zengin özellik setine sahip tüm cihazlar için eksiksiz bir araçtır. Daha az bilgili olandan en uzman kullanıcıya kadar, cihazınızı yönetmek, değiştirmek ve güçlendirmek için ihtiyacınız olan her şeyi birleştirir.

Kullanıcıların CPU frekansları, GPU frekansları, renk sıcaklığı ayarları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli şeyleri değiştirmesini sağlar.

6. Magisk

 • Ücretsiz

Magisk

Magisk, en popüler ve güçlü root araçlarından biridir. En büyük işlevi, Root'u çok etkili bir şekilde gizlemenize izin verir. Bu, Root'lu iken Netflix'i seyretmek veya Pokemon Go oynamak gibi şeyler yapmanızı sağlar. Daha işlevsellik kazandıran modüller de dahil olmak üzere çeşitli diğer işlevleri vardır. Bu uygulama artık Google Play'den indirilemiyor. Bu yüzden kendi sitesinden APK yüklem dosyasını indirmeniz gerekecek.

7. Migrate

 • Ücretsiz/Ücretli · Reklam İçeriyor

Migrate

Migrate, daha erken erişimdeki bir root uygulamasıdır. Bu bir ROM taşıma aracıdır. Temel olarak uygulamalar, uygulama verileri, arama günlükleri, SMS ve diğer verileri yedekler. Uygulama, bir flashable zip dosyası oluşturur. Daha sonra yeni bir ROM kurduğunuzda bu yedek veriyi kolayca yükleyebilirsiniz. Uygulama şu anda reklam gösterimi ile ücretsizdir.

8. Permission Ruler - Root or Custom ROMs

 • Ücretsiz

Permission Ruler - Root or Custom ROMs

Permission Ruler, yalnızca uygulama izinlerini görmek ve sistem ayarları aracılığıyla manuel olarak yönetmek için kullanabilirsiniz. Ekran kapalıyken tüm uygulamalarınız için izinleri kapatır. Böylece, telefonunuz cebinizdeyken arka planda hiç bir uygulama çalışmaz. Bu uygulamayı kaldırmadan önce duraklattığınızdan emin olun, aksi takdirde tüm uygulamalarınızın izinleri iptal edilir ve bunları manuel olarak yeniden etkinleştirmeniz gerekir. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir.

9. Servicely

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Servicely

Servicely, arka plan hizmetlerini kontrol etmeye yardımcı olan bir uygulamadır. Bu, cihazınızın ekranı kapalıyken Facebook'un arka planda çalışmasını önlemek gibi şeyler yapmanıza olanak tanır. Cihazınızın gereksiz yere uyandırılmasını engeller. Durdurduğunuz hizmetlere bağlı olarak performansı ve pil ömrünü bile artırabilir. Android'in Doze Modundaki iyileştirmeler sayesinde eskisi kadar faydalı değil. Ancak yine de iyi çalışıyor. Arka planda çalışan hizmetleri daha ayrıntılı yönetmek isteyenler için hala iyi.

10. Solid Explorer

 • 15 günlük ücretsiz deneme · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Solid Explorer

Solid Explorer gerçekten iyi bir dosya yöneticisidir. Çoğu işlevi rootsuz olarak çalışıyor. Uygulama, kopyalama-yapıştırma, dosyaları zipten çıkarma gibi alışılagelmiş işlemleri gerçekleştirebilir, ayrıca bulut depolama ve ağ depolama aygıtları için de destek sağlar. Uygulama içinde rootu etkinleştirme seçeneği vardır. Bu, normal versiyonda yapamadığınız her şeyi yapmanızı sağlar. Root erişimi olan bir çok iyi dosya yöneticisi var, ancak, bu daha iyi çalışıyor.

İlginizi çekebilir

Root Nedir? Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır Kılavuzu

Şu anda kullanmakta olduğunuz Android telefon kum havuzunda çalışıyor. Windows PC veya Mac'inizden farklı olarak, sistem dosyalarına bakıp etrafta dolaşmaya dev..

11. Substratum Theme Engine

 • Ücretsiz

Substratum Theme Engine

Substratum, Android için bir tema motorudur. Uygulamayı indirip yüklediğinizde uygulama içinde onlarca Substratum teması bulabilirsiniz. Ya da Google Play Store'dan tema arayabilirsiniz. Bazı temalar ücretlidir ancak doğru çalışan ücretsiz seçenekler de vardır.

12. Tasker

 • Ücretli

tasker

Tasker, çok kullanışlı bir root uygulamasıdır. Bu güçlü uygulama ile telefonunuzda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilirsiniz. 350'den fazla eylem ile telefonunuzu daha önce hiç olmadığı gibi özelleştirmenizi sağlar. SMS gönderin, bildirimler oluşturun, Wifi, Dark Mode, Always On Display gibi neredeyse tüm sistem ayarlarını değiştirin, herhangi bir ses seviyesini değiştirin, uygulamaları açın, müzik çalmayı kontrol edin, konumunuzu alın gibi. Bunlar sadece örnektir, bu uygulama ile yapabileceklerinizin tek sınırı hayal gücünüzdür.

Çoğu işlevin root izinlerine ihtiyacı yoktur. Buna rağmen root bazı işlevler ekliyor. Özellikle bağlantı noktaları ve akıllı telefonlar için değişik ihtiyaçları olan kullanıcılar için harika bir uygulamadır. Öğrenme eğrisi oldukça zor olduğu için dikkatli olun. Root olsun veya olmasın yararlıdır.

13. Titanium Backup

 • Ücretli

Titanium Backup

Titanium Backup popüler bir root uygulamasıdır. Bu uygulama ile, Bloatware yani telefon ile birlikte gelen uygulamaları kaldırabilir, uygulamaları dondurabilir (kurulu bırakır ancak sürekli çalışmasını engeller) ve uygulamalarınızı ve uygulama verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Eğer rootlu cihazınız varsa hemen kullanmaya başlayın. Muhtemelen en iyi ve en kullanışlı root uygulamasıdır.

İlginizi çekebilir

Root'lu Android Telefonlar İçin En İyi 37 Uygulama

Android telefonlara root özelliği kazandırdıktan sonra, birçok kişiselleştirme seçeneği ile tamamen yeni bir kontrol seviyesi elde ediyoruz. Android telefonunuz..

14. Viper4Android

 • Ücretsiz

Viper4Android

Viper4Android, hoparlörlerden, Bluetooth aygıtlarından ve kulaklıklarınızdan sesin nasıl çıkacağı hakkında size ummadığınız kadar kontrol sağlayan bir ses değiştirme aracıdır. Kendi ses sürücüsü, bir ekolayzer, ses tonlarınızı kontrol etmenize izin veren efekt tonları ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir. Bu karmaşık bir yükleme ve indirme işlemine sahiptir. Talimatlar için resmi XDA forumuna gitmeniz gerekecek, ancak Android'deki ses değişiklikleri söz konusu olduğunda bu iyi bir uygulamadır.

15. Wakelock Detector

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Wakelock Detector

Wakelock Detector, telefon ekranı kapalıyken çalışan uygulamaları bulmanıza yardımcı olur. Böylece bu uygulamaları durdurmak için gerekli adımları atabilirsiniz. Ekran kapalıyken çalışan uygulamalar, pil tüketiminin en kötü nedenlerinden biridir. Bu yüzden pil ömrü için gerekli root uygulamalardan biridir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!