Android Telefonunuz için En İyi RPG Fantasy Oyunları

Android Telefonunuz için En İyi RPG Fantasy Oyunları

En İyi Android RPG Oyunları 2019

Image from Youtube

RPG oyun türü tüm zamanlara damgasını vurmuş bir oyun türüdür. Role Playing Game‘in kısaltması olarak da tanımlanabilir. Bu tür oyunlar isminden de anlaşılacağı üzere Rol yapma üzerine kuruludur. Kendinize, seçtiğiniz fantastik dünyaya sokma şansı verir. Karakterinizi geliştirmek, gezegenleri keşfetmek veya açık denizlerin korsanı olarak gezmek için saatler harcayabilirsiniz. Android'de sayısız RPG oyunu olsa da, hangilerinin kaliteli olduğunu bulmak kolay bir iş değildir. Bu yazıda, Android için en iyi RPG oyunlarının ayrıntılı bir listesini bulacaksınız.

The Quest

 • Ücretli

Eğer Daggerfall gibi ilk Elder Scrolls oyunlarını hatırlayacak kadar yaşlıysanız, Redshift oyunları bazı hoş anıları geri getirecektir. Yaratıcı olmayan başlığa rağmen elle çizilmiş grafikler ve harika bir hikaye ile güzel bir RPG oyunu.

The Quest ile ilgili en iyi şey oyuncunun özerkliği. Oyun sizi sınırlamaz, bu yüzden geniş, engin fantastik dünyayı keşfetmekte özgürsünüz ve temelde istediğiniz şeyi yapıyorsunuz. Belirli bir düzende görevler yapmak zorunda değilsiniz ve oyuncu olarak aldığınız kararlar birçok farklı hikaye gelişimine ve NPC'lerle değişen ilişkilere yol açabilir.

Oyuncu karakterinize gelince, her ikisi de size belirli becerilere bonuslar kazandıran bir yarış ve sınıf var, ancak oyun uygun gördüğünüz şekilde geliştirmenize izin veriyor Böylece, karakterinizi oyun sırasında istediğiniz yöne itebilirsiniz; bu, fikrinizi değiştirirseniz ya da sihir ve ağır zırh kullanımını birleştirmek istediğinizde faydalıdır.

Bu göreve devam etmek için, ücret ödemek zorunda kalacaksınız, ancak karşılığında rahatsız edici reklamlar olmadan saatlerce oynanacak oyun bulacaksınız. Ve eğer bu sizin için yeterli değilse, eklemek için yeni görevler ve alanlar içeren beş genişleme var.

Star Traders: Frontiers

 • Ücretli

The Trese Brothers, hem mobil hem de PC'de olağanüstü indie oyunlarını getirdiği yönü ile bilinir. Star Traders Frontiers, hiper-uzayı Steam'den Play Store'a atlatan en son teknolojidir ve geliştiricilerden beklediğimiz yüksek kaliteyi sunuyor.

Star Traders Frontiers, önceki Star Traders ve Templar Battleforce oyunlarıyla aynı evrende açık bir dünya (açık galaksi?) bilim kurgu rol yapma oyunudur. Bir yıldız gemisi kaptanı olarak oynuyorsun, ama ondan sonra kaderin gerçekten senin elinde. Grafiksel olarak en etkileyici RPG olmaktan uzak olsa da, seçeneklerin zenginliği ile çok daha fazlasını sunuyor. Kaptanınızı, geminizi ve mürettebatınızı ve ne tür bir oyun oynamak istediğinizi özelleştirebilirsiniz.

Örneğin, ana hikayeyi takip edebilir, kaşif olarak keşfedilmemiş bir alana girebilir, hizip savaşına katılabilir veya yıldızlararası ticaret yolları kurabilirsiniz. Strateji hayranları, farklı silahlarınızı ve yükseltmelerinizi ve sualtı arkadaşlarınız için farklı sınıf ve ekipman seçiminizin devreye girdiği parti bazlı mürettebat savaşlarını kullanarak gemiden gemiye muharebe karışımını takdir edeceklerdir.

Exiled Kingdoms RPG

 • Ücretisiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Sürgün Krallık, ücretsiz sürümünde 30 alanla sınırlı kalırken, bir kerelik uygulama içi satın alımında 130'dan fazla alana yayılan fantastik oyun dünyasında özgürce dolaşmanıza izin veren izometrik bir RPG'dir.

Ton karakter sınıfı yoktur, ancak klasik arketiplerden en iyi şekilde yararlanmanız için yeterli kişiselleştirme mümkündür. Warrior ve Rogue seçenekleri ücretsiz sürümde yer alıyor ve ücretli olanlar Mage ve Cleric sınıflarını kullanan büyüyü içeriyor. 

Odak noktası harekete geçmesine rağmen, NPC'leri ve önemli kararları ve bulmanın sırlarını içeren bir çok hikaye seçeneği var. Oyun sizi sınırlamaz ve Exiled Kingdoms hala düzenli güncellemeler alıyor ve şu anda 120 saatlik içeriğe sahip ve her zamanki gibi mobil platformlarda en iyi oyunlardaki yerini alıyor.

Vampire's Fall: Origins

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Vampire's Fall: Origins, ücretsiz bir RPG oyunu. Diablo ve Baldur Kapısı gibi klasikleri hatırlatan, yukarıdan aşağıya izometrik bir görünüme sahip serbest dolaşımlı bir dünya. Kendizi, köyünüzü yükselen bir kötülük tehdidi altındayken kurtarmak için silaha sarılmış bir gençlik olarak bulacaksınız.

Bu kötülüğü durdurmak için dünyayı dolaşacak, NPC'lerden kafalarının üstünde büyük ünlem işareti olan görevler alacak, ekipman ve karakter becerilerini geliştirmek için hazine ve deneyim için canavarlarla savaşacaksın. Klişe gibi geliyor, ancak Morning Morning Studios açık bir şekilde türü seviyor ve tüm klasik dünyaları iyi oynanıyor.

Bu tür klasik RPG'leri seviyorsanız, oyun çevrimdışı olarak da oynanabilir (ancak çevrimiçi oyun için de çok oyunculu bir PvP öğesi var).

Old School RuneScape

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Old School RuneScape, herkesin ücretsiz oynayabilmesi için Play Store'dan ücretsiz indirilebiliyor. Ücretsiz sürüm, oynatıcıya bazı sınırlamalar getirir, ancak efsanevi MMORPG'ye katılmak için bir abonelik ödemek isteyip istemediğinize karar vermeniz için fazlasıyla ücretsiz içerik var. Üyelik ücreti aylık vardır ve çapraz platform oynama sayesinde PC ve iOS'ta da oyuna erişmenizi sağlar.

Old School Runescape, adından da anlaşılacağı gibi, 2000'li yılların başında PC oyunu Runescape, oldukça eski görünümlü grafik ve arayüze dayanmaktadır. Ama bunun denemeni engellemesine izin verme. Old School Runescape, 17 yıllık tarihi boyunca 260 milyondan fazla oyuncu tarafından beğenildi ve topluluklarını dinleyen geliştiriciler tarafından sürekli olarak kontrol ediliyor. Bu kadar popüler kalmasının bir nedeni var. 

Runescape, açık dünyada yaşamanızı, Glienor'un engin topraklarını tek başına veya arkadaşlarınızla keşfetmenizi, canavarlarla yüzleşmeyi, becerileri öğrenmeyi ve yüzlerce görevi tamamlamayı sağlayan harika bir RPG'dir.

Shin Megami Tensei Liberation Dx2

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Shin Megami Tensei Liberation Dx2, Japon RPG türünü mobil cihazlara getiriyor. Şeytanları ve ruhları görmek ve kontrol etmek için akıllı telefonlarını kullanma yeteneğine sahip bir Devil Downloader veya Dx2 rolünü üstleniyorsunuz ve bu şeytanları, Pokemon tarzını, Dx2s'i kurtarıcılar (iyi adamlar) ve Acolytes (kötü adamlar) arasındaki gölge savaşında rakiplerle savaşmak için kullanmalısınız.

'Şeytanlar' la (aslında tanrılar, periler ve canavarlar dahil olmak üzere dünya mitolojisinden her türlü varlık) savaş sırasında rastgele noktalarda konuşulabilir ve onlarla pazarlık edebilir, onları kazanmak için hediyeler önerebilirsin. 

Müzakereler ve toplanmalar sayesinde, daha güçlü olanları oluşturmak için bir araya gelebilecekleri bir şeytanlar koleksiyonu biriktireceksiniz. Bu, hepsini yakalamak zorunda, tamamlayıcılara hitap ediyor, ama elbette, bu oyun ücretsiz bir oyun olduğundan, görevlerini tamamlamadan daha güçlü şeytanları daha hızlı toplamak için gereken kaynaklara anında erişmek için uygulama içi satın alımlar yapabilirsiniz.

Sdorica -mirage-

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Rayark bize, Implosion: Never Lose Hope ve Ctyus oyunları gibi yüksek kaliteli premium mobil oyunlar verdi ve Sdorica, stüdyonun her yerde bulunan ücretsiz mobil RPG oyununu benimsedi. Neyse ki, Sdordica, türün en kötü uygulamalarından kaçınıyor ve büyüleyici tasarımı ve iyi hazırlanmış mekaniği ile dikkat çekiyor.

Sdorica hakkında ilk dikkatinizi çeken, kendine özgü renkli çizilmiş görsel tarzıdır. Acımasız n'gritty (n' genellikle gri) için değil ama diğer anime tarzı başlıklar kadar abartılı değil. Lavish cutscenes hikayeyi canlandırmaya ve dünyayı hayata geçirmeye hizmet ediyor.

Hikaye esas olarak, savaşlar arasındaki konuşma bölümleri ve oyunun bir parçası olan Sdorica'nın öne çıktığı başka bir yolla anlatılıyor. Savaş temelde bir sıra tabanlı mini bulmaca oyunudur. Her iki taraf da sıraya girip yüz yüze gelir ve oyuncu farklı saldırıları, büyü ve yetenekleri tetiklemek için renkli küreleri parmağıyla eşleştirir. 

Peki bu ücretsiz oyun parasını nasıl kazanıyor? Oyunun hikayesi görevlerini ücretsiz olarak alabileceğiniz karakterlerle oynamak mümkün olsa da, fazladan karakterlerin (ve kostümlerin) kilidini açmak veya rastgele ödül sistemi ile yapılır. Yani oyun içi satın alma yapıyorsunuz ve rastgele seçilmiş bir karaktere sahip oluyorsunuz.

 Android için En İyi Strateji Oyunları
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi Strateji Oyunları

Valkyrie Profile: Lenneth

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Jrpgs'in altın çağından bir klasik olan Valkyrie profili Play Store'a geldi. Valkyrie Profile'ın mobil sürümü, daha keskin grafikler ve hikayenin herhangi bir yerinde özgürce davranma yeteneği gibi birkaç modernizasyonla PSP sürümüne dayanıyor.

Oyun dokunmatik kontroller, sanal düğmeler veya harici bir kontrol cihazı ile oynanabilir. Oyun oldukça fazla miktarda yan kaydırıcı platform tarzı harekete sahip olduğundan hassas atlamalar garip olabilir ancak çoğu zaman kontroller iyi uygulanır.

Valkyrie Profile, geleneksel olmayan hikaye ve mekaniğin bir araya gelmesiyle büyük ölçüde etkilenen bir kült. Anlatım İskandinav mitolojisine dayanıyor. Göreviniz diğer dünya savaşçısı Einherjar olmak için güçlü ruhlar toplayarak Ragnarok'a hazırlanmasına yardım et. Bunu yapmak için, onları Midgard'da bulmanız ve final savaşa katılmak için onları Valhalla'ya göndermeden önce eğitmeniz gerekir.

Oyunun hikayesi gerçekten harika, seçimlerinize bağlı olarak birden fazla sonla: Valhalla'ya kimi ve ne zaman gönderirsiniz. Oyunda ilerlemenize yardımcı olmak için partinizde yeni bir savaşçı bulundurup bulundurmamanız veya belirtilen görevinize göre onları Valhalla'ya gönderip göndermemenizi düşünmek zor bir dengeleyici eylemdir. Farklı seçimler, farklı anlatı sonuçlarına yol açar ve bu RPG'ye bol miktarda tekrarlanabilirlik ekler.

Darkness Rises

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Darkness Rises piyasaya çıktığı anda Play Store'daki en iyi rol yapma oyunlarından biri oldu. Darkness Rises ortaçağ fantazisine, istatistiklere, seviyelere, karakter kişiselleştirmeye sahip. Hikâyede gerçek kararlar vermezsiniz ve seviyeler temel olarak düşman çeteleriyle delinmiş doğrusal izlerdir.

Seçebileceğiniz dört arketip sınıfı vardır: savaşçı, büyücü, suikastçi ve barbar. Oyun, dördünü de yanınızda bulundurmaya teşvik ediyor. Sınıflar yeterince farklı oynar ve ayrıca farklı bakışlara sahiptir (ve cinsiyet kilitlidir). Dikkatli olun ... sadece ilk karakteriniz kendi 'güzelliğini' ücretsiz olarak özelleştirebilir (ve sadece bir kez) ... ilk defadan sonra, oyun içi satın almalar başlar.

Baldur's Gate II Enhanced Edition

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Bu, PC'de bugüne kadarki en büyük RPG sagalarından biri ve grafik ve rahatlık geliştirmeleri ve Beamdog'un yeni içerik izniyle, dokunmatik ekranlı cihazlarda tam uyumlu. Kahramanını yarat, kötü sihirbaz Irenicus'un pençelerinden kaç, unutulmaz arkadaş havuzunda toplan ve intikam ve macera arayışı içinde engin bir dünyada dolaş.

Baldur Kapısı II, elektronik cihazlarda AD&D (Advanced Dungeons & Dragons) kurallarının en sadık temsilidir. Bununla birlikte, Android'de elde edebileceğiniz en zengin rol yapma deneyimi.

Demon's Rise 2

 • Ücretli

Wave Light oyunlarından gelen bu RPG, kendisini temada ayırıyor - sizi kahramanlar rolüne sokmak yerine, fantastik bir dünyanın fethine bağlı karanlık bir lord ordusunda kötü adamları oynamış. Buradaki olay esasen bir dizi savaş alanıdır ve RPG kadar strateji oyunudur. Warlock savaşları, karanlığın şampiyonları, iblis toplayıcıları, canavar savaşçıların savaş bandı, gelecekteki zorlukları daha iyi ele almaları için tecrübe ve donanım kazanacak.

Sıra tabanlı taktiksel RPG'lerden hoşlanıyorsanız, Demon's Rise 2, kazan-kazan mekaniğine güvenmeyen mobil cihazlar için mevcut olanların en iyilerinden biridir. Kendi yeteneğiniz, başarınızı belirleyen şeydir. Çekici grafikleri ve bol miktarda içeriği (yaklaşık 30 saat!) ile, hala Play Store'da sağlam bir seçim.

Wave Light oyunları bu tür derin taktiksel RPG'de uzmanlaşmıştır ve orijinal Demon's Rise, devamında aynı seviyeye çıkaran birçok güncellemeden yararlanmıştır. 

Star Wars: Knights of the Old Republic

 • Ücretli

KOTOR olarak bilinen bu klasik ünvan, Android'deki en iyi Star Wars RPG'si değil, ama herhangi bir türün en iyi mobil Star Wars oyunu. Star Wars: A New Hope önce binlerce yıl süren hikaye, kahramanınızın Cumhuriyet ve kötü Sith İmparatorluğu arasındaki Galaktik bir çatışmaya karıştığını gösteriyor.

Bir Yıldız Savaşları hikayesine uygun olarak, oyuncunun gücün aydınlık ve karanlık taraflarıyla olan ilişkisi merkezi bir rol oynar ve istediğiniz kadar asil ya da kötü davranmakta özgürsünüz. Savaş mekaniği zar temelli ancak entegrasyon düzgün ve oyun kontrolleri dokunmatik ekranda iyi bir şekilde uygulanıyor. Piyasaya sürülmesinden 15 yıl sonra, KOTOR bugün mobil cihazınızda oynayabileceğiniz en iyi RPG'lerden biri olarak kalmaya devam ediyor.

Tempest

Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Çoğu RPG ortaçağ fantezi dünyasında yer alırken, Tempest korsan aleminde bir birey olarak öne çıkıyor. Açık denizlerdeki diğer korsanlara karşı savaşacak, görevleri yerine getirecek ve daha yetenekli ekiplerle daha değerli gemiler kazanacaksın.

Bu açık dünya oyununun kontrolleri, başladığınız zaman oldukça karmaşık olmakla birlikte, birkaç dakikalık gerçek oyundan sonra bunlara kolayca hakim olabilirsiniz. Zorluk seviyesi şu anda oldukça yüksektir; bu, ekipmanınızı geliştirmek ve daha zor görevleri çözmek için ihtiyacınız olan para kazanma konusunda yardımcı olmaz. Bu RPG'nin harika grafikleri ve uzun oynanabilirliği ile daha fazlasını bulacaksınız. 

Knights of Pen and Paper 2

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Knights of Pen and Paper 2 gerçek dünyadaki “rol oynama” yı sanal olanla birleştiriyor. Oyun, Dungeons & Dragons'a benzer bir oyun oynamak için toplanan bir grup RPG hayranına odaklanıyor. Bu ücretsiz oyunu oynadığınızda, grubun Dungeon Master'ın hareketlerini göreceksiniz. Bu ilginç oyun, oyuna oldukça yaygın olan retro piksel görünümünün altını çizen sevimli, eski bir okul atmosferi sunuyor.

The Banner Saga

 • Ücretli

Banner Saga'nın zor kararlar almaya zorlayan heyecan verici bir hikayesi yoktur, ancak aynı zamanda zorlu bir sıra tabanlı dövüş sistemine sahiptir. Diğer artı noktalar sağlam grafikler ve oyunun atmosferini tamamlayan iyi bir iş çıkaran harika bir film müziği.

Banner Saga'nın cesaret dolu hayatta kalma, çatışma ve umut verici hikayesi, Banner Saga 2'yi de denemelerini önerir.

Android için En İyi 15 Ücretsiz Oyun
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi 15 Ücretsiz Oyun

Kaynak : https://www.androidpit.com/best-rpg-games-for-android
Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.