Ogznet.com
Android’de Ses Seviyesini Nasıl Artırabilirsiniz? Paylaş:

Android’de Ses Seviyesini Nasıl Artırabilirsiniz?

Android’de Ses Seviyesini Nasıl Artırabilirsiniz?

Android’de Ses Yükseltme Nasıl Yapılır? (Rootsuz)

Tüm akıllı telefonlar stereo sisteminizi kıskandıracak kadar hoparlör kalitesine veya ses seviyesine sahip değildir. Bu iki sorun müziğin tadını çıkarmanızın önüne geçebilir. Android akıllı telefonunuzda ses kalitesini ve ses düzeyini artırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu var. Bir hoparlör yükseltici veya ses yükseltici uygulamasını deneyebilirsiniz, ancak küçük bir ses bilgisi ile bunu daha da geliştirilebilirsiniz.

1. Telefon Ayarlarınızı Kontrol Edin

Android ses deneyiminizi ayarlar aracılığıyla optimize edebilirsiniz. Ancak tüm Android kullanıcı arayüzlerinde bu özellik yoktur, bu nedenle herkes için geçerli değildir. Cihazınızda böyle bir ayarlama varsa, işlem kolaydır. Ve bir kez yaptığınızda, ileride ses ayarlarınızı hızla geliştirebileceksiniz.

Samsung cihazları için kullanmak istediğiniz ses cihazını takmanız ve aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  • Ayarlar'a girin ve Sesler ve titreşim öğesine dokunun.
  • Oradan Ses kalitesi ve efektleri açın. Ses deneyiminizi geliştirmek için bir dizi seçeneğiniz vardır. 

Xiaomi'den MIUI kulaklıklar için bir geliştiriciye sahip. Sadece açın ve kullandığınız türü seçin. Kulak içi ve normal kulaklıklar arasında bir seçim yapmalısınız.

Xperia UI, ClearAudio ayarını kullanmanızı sağlar ve bir ekolayzere sahiptir. Ayarlar üzerinden alabilirsiniz.

Ses ayarlarınızı Oxygen, LG UI veya Stock Android'den optimize edemezsiniz.

2. Yeni Bir Müzik Uygulaması İndirin

Telefonunuzda bulunan yerleşik müzik uygulamasını, daha fazla ses kontrolü içeren bir uygulama ile değiştirme seçeneğiniz vardır. Android için en iyi müzik uygulamaları olarak Poweramp veya PlayerPro'yu gösterebiliriz. Her ikisi de ses ayarlaması, ön ayar, bas artırma ve daha fazlası ile sıkıştı. Müzik klasörünüzün uygulama ayarlarında işaretlendiğinden emin olun.

Poweramp, ciddi ayarlar için 10 bantlı bir EQ sunar. En iyi özelliklerin tümüne erişmek için birkaç kuruş ödemek zorunda kalacaksınız ancak bir kez yaptığınızda asla pişman olmayacaksınız.

PlayerPro, gelişmiş ses yapılandırma seçenekleri ve görsel deneyimi kişiselleştirmek için birçok yol sunar. PlayerPro ücretli ancak meraklıları için ücretsiz bir deneme sürümü de mevcut.

3. Bir Hoparlör Güçlendirici / Ses Yükseltici Uygulaması Kullanın

Yukarıdaki gibi müzik çalar uygulamaları iyidir ancak bunlar ses yükseltme işini sadece uygulamanın kendisi için yapıyor. Peki, genel olarak hoparlör sesini artırmak istiyorsanız ne yapmanız gerekir? Bu biraz tartışmalı çünkü gerçek şu ki, Google Play Store'da bunu yapma iddiasında bulunan birçok uygulama olmasına rağmen uyumluluk sorunu ve hoparlörlerinizi varsayılan maksimum değerlerini aşmaya zorlamak için bir uygulama kullanmak telefonunuzun donanımına zarar verebilir.

Bu nedenle, cihazınız ve işletim sisteminiz için doğru ses yükseltici uygulamasını bulabilirken, bazı sorunlara neden olabilirsiniz.

Volume Booster bu amaç için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Çoğu telefondaki varsayılan ses kontrolleri tam kapsamlı değildir. Bazıları temel bir EQ içerir ancak çoğu zaman yalnızca varsayılan müzik uygulaması içinde çalışır ve müzik çalar üzerinden çalınmayan ses üzerinde kontrol sağlamaz.

Donanım düzgün çalışmadığında hiçbir uygulamanın mucizeler yaratmadığını bilmek önemlidir, ancak birkaç basit ayarla ses kaliteniz önemli ölçüde artırılabilir. Öyleyse Google Play Store'a tıkla ve telefonuna iyi bir EQ uygulaması indir. Bunun için Music Volume EQ - Equalizer & Booster hem de Bass Booster'ı indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Android için En İyi 7 Ses Yükseltme Uygulaması

Android, film ve TV izlemek, müzik ve podcast dinlemek için mükemmeldir. Ancak bir sorun var; pek çok Android telefon yeterince yüksek değil. Ne yapabilirsiniz?..

4. Hoparlör Yerleşimine Dikkat Edin

Aptalca görünebilir, ancak bilmeniz gereken ilk şey, sesin akıllı telefonunuzda nereden geldiğidir. Telefonların birçoğunda ikiz hoparlör ızgarası bulunur, ancak bunlardan yalnızca birinden ses gelir. Hoparlörünüz engellenirse, ses kalitesi düşer. 

Sesin nereden geldiğini anlayana kadar bazı melodileri çalarak ve telefonunuzdaki çeşitli delikleri kapatarak sesin nereden geldiğini test edin.

Hoparlörlerinizin öndemi, aşağıya monteli mi yoksa arkada mı olduğunu öğrendikten sonra, hoparlörlerinizden en iyi sesi almak için akıllı telefonunuzu nasıl konumlandıracağınıza dair daha akıllıca kararlar alabilirsiniz. 

Telefonunuzu tutarken hoparlörleri engellemeyin (altta monte edilmiş hoparlörlerle oyun oynarken sık karşılaşılan bir hata) ve hoparlörleri kendinizden uzağa, kendinize doğru yönlendirmeyin.

5. Telefon Kılıfınızın Hoparlörü Engelleyip Engellemediğini Kontrol Edin

Telefonunuzun koruyucu bir kılıfı veya kapağı varsa, hoparlörlerden aldığınız sesin kalitesini etkiler. Telefonunuzun içinden gelen tüm bu titreşimler, üreticinin hoparlör sistemini tasarlarken göz önünde bulundurmayacağı ilave plastik veya kauçuk katman tarafından engellenecektir.

Tüm kılıf üreticileri cihazınızın inceliklerine dikkat etmeye biliyorlar. Bazı durumlarda, kılıflar telefonun ses girişi, mikrofon veya hoparlör gibi temel parçalarını engeller. Bir kılıf satın almadan önce, hiçbir şeyi engellemeyeceğini görmek için kontrol ettiğinizden emin olun.

6. Kulaklık Kullanın

Birçok akıllı telefon hoparlörü, süslü bir müzik uygulaması veya EQ ile bile, iyi bir ses kalitesi elde etmek için yeterince mümkün değildir. Bu durumda iyi bir kulaklık size yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir

Android için En İyi Ses Yükseltme Uygulamaları 2020

Daha yüksek sesle müzik dinlemek ister misiniz? Yada daha yüksek zil sesi veya geliştirilmiş kulaklık sesi düzeyi? Android akıllı telefonlarda ses kalitesini ar..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!