Ogznet.com
Android’de Dosya Paylaşmak İçin En İyi 8 SHARE­it Alternatifi Paylaş:

Android’de Dosya Paylaşmak İçin En İyi 8 SHARE­it Alternatifi

Android’de Dosya Paylaşmak İçin En İyi 8 SHARE­it Alternatifi

SHAREit, uzun zamandır dosya transfer uygulamaları arasında uzak ara popüler bir araçtır. Lenovo tarafından sunulan SHAREit uygulaması tüm Android cihazlarda kullanılabilir. Uygulama gerçekten iyi olmasına ve iyi çalışmasına rağmen, reklamlar ve gereksiz özelliklerle şişirilmiştir. Siz de SHAREit uygulamasına alternatif arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazıda, SHAREit’e benzer özellikler sunan Android uygulamalarını listeleyeceğiz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Xender - Müzik, Video, Durum Kaydetme, Aktarma

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Android, iOS ile Windows işletim sistemleri arasında dosya aktarımı yapmanızı destekler.

SHAREit uygulamasına benzer şekilde, Xender çapraz platformdur. Android, iOS ve Windows PC gibi çok çeşitli platformlarda kullanılabilir. Ayrıca, ikinci tarafın uygulamaya ihtiyaç duymadığı ve aktarımın tarayıcı aracılığıyla gerçekleştiği web paylaşım özelliğini kullanarak da dosya aktarabilirsiniz.

Telefonların, tabletlerin ve PC/Mac'ların bağlantısını basitleştirir ve Android, iOS ile Windows işletim sistemleri arasında dosya aktarımı yapmanızı destekler.

Kullanıcı arayüzü basittir ve gerekli tüm özellikler açık bir şekilde görünür. Temel olarak, arayüzün kullanımı kolaydır.

2. Zapya - Dosya Aktarımı, Paylaşım

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Zaypa, Android, iPhone, iPad, Windows Phone, Tizen, PC ve Mac bilgisayarlardan dosyaları anında aktarmanıza olanak tanır.

Zaypa, çapraz platform dosya aktarımı ve paylaşımı için en hızlı araçlardan biridir. Zaypa ile Android, iPhone, iPad, Windows Phone, Tizen, PC ve Mac bilgisayarlardan dosyaları karşılıklı olarak anında aktarmanıza olanak tanır. Zapya'nın kullanımı kolaydır ve çoklu dilleri destekler.

Zapya uygulaması Xender'a benzer ayrı bir web paylaşım arayüzüne sahiptir. Ancak, özelliğin yerleşik olduğu Xender ve SHAREit'in aksine, bu özellik yerel Zapya uygulamasında bulunmadığından Android cihazınıza ayrı bir uygulama indirmeniz gerekecek.

Zapya'nın çalışması için internet bağlantısı gerekmez, dosya gönderip almak için bir Hotspot oluşturur. Ayrıca SHAREit uygulamasında bulunan telefon çoğaltma özelliğini de destekler.

3. Feem v4. Share Files Offline

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor
 

Minimal, temiz ve hızlı, Feem uygulamasının amacıdır. SHAREit'in aksine, bu uygulama şişirilmemiştir ancak gösterişsiz bir düzen sunar. Dosyaları paylaşmak için aynı Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekir. Aynı Wi-Fi kullanılamıyorsa, dosya gönderip almak için bir Erişim Noktası oluşturabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen uygulamalara benzer şekilde Feem, iOS, Windows 10, Mac ve Linux gibi platformlarda kullanılabilir. Dosyalara web tarayıcılar üzerinden de erişebilirsiniz.

4. Send Anywhere (Dosya Aktarma)

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Send Anywhere: Kolay, basit ve sınırsız dosya paylaşımı

SHAREit'e bir başka iyi alternatif de Send Anywhere uygulamasıdır. Farklı platformlarda erişilebilir olmasının yanı sıra, bağlantılar aracılığıyla dosya oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. Bu özelliğin yardımıyla, yakınınızda olmayan kişilerle dosya paylaşabilirsiniz.

Temiz bir düzen sunmasına rağmen, uygulama reklam içerir. Bu uygulamayı kullanarak tüm klasörleri de paylaşabilirsiniz.

Özellikler

 • Orijinalini değiştirmeden istediğiniz türde dosyayı aktarın
 • Kolay dosya aktarımı için tek ihtiyacınız, tek seferlik 6 haneli bir anahtar
 • Wi-Fi Direct: Veri veya Internet kullanmadan aktarma
 • Tüm Sosyal Medya ve Messenger uygulamaları üzerinden kolay bağlantı paylaşımı
 • Güçlendirilmiş dosya şifreleme (256 bit)

Send Anywhere, bilgisayara anında dosya göndermek istediğiniz zamanlarda kullanılabilir.

5. Sweech - Wifi File Transfer

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Sweec, herhangi bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon arasında kolayca dosya paylaşımı sağlar.

Sweec, herhangi bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon arasında kolayca dosya paylaşımı sağlar. Diğer dosya aktarım uygulamalarının aksine, Sweech yalnızca Android'de kullanılabilir. Ancak, dosya göndermek veya almak için herhangi bir platformda herhangi tarayıcıya girebileceğiniz bir URL sağlar. Böylece her tür dosyayı gönderebilir ve hatta klasörleri paylaşabilirsiniz.

Web arayüzü, tam depolama alanınızı görüntülemenizi sağlar ve ayrıca içeriği türlerine göre ayırır. SHAREit uygulamasında bulunmayan özellik olan panodaki öğeleri bile paylaşabilirsiniz.

 • Sadece bir Wi-Fi bağlantısına ve bir tarayıcıya ihtiyacınız vardır
 • Belgeler, resimler, müzik, videolar veya uygulamalar: Android cihazınızdan her şeyi aktarın
 • Cihazınızdaki herhangi bir müzik, video veya fotoğrafı bilgisayarınızda uzaktan oynatın
 • Herhangi bir cihaz veya sistemle uyumludurl: PC, Mac, Android, iPhone, iPad, Windows Phone
 • Her cihaza bir uygulama yüklemenize gerek yok: telefonunuzda Sweech'i kullanın ve URL'yi gönderin. Web arayüzü tüm özellikleri sunar
 • Cihazınızın URL'sini Android Beam (NFC) veya bir QR Kodu ile kolayca paylaşın
 • Kablosuz ağ olmadığında otomatik WiFi erişim noktası yapılandırması
 • Tüm cihaz içeriğine erişim izni vermeden kısa bir URL ile bir dizi dosya paylaşın
 • "Premium" yükseltme tüm özelliklerin kilidini açar, abonelik veya gizli maliyetler yoktur
 • Dosya boyutu sınırı yok, sınırsız sayıda bağlı cihaz desteği vardır

6. WiFi File Transfer

 • Ücretsiz

WiFi Dosya Aktarımı, kablosuz bir bağlantı üzerinden telefonunuza veya tabletinize dosya yüklemenizi ve indirmenizi sağlar.

WiFi File Transfer, kablosuz bir bağlantı üzerinden telefonunuza veya tabletinize dosya yüklemenizi ve indirmenizi sağlar. Kullanımı kolay web arayüzüne sahiptir ve USB kablosu gerekmez.

WiFi File Transfer uygulaması da yalnızca Android'de mevcuttur. Dosyalara erişmek veya Android'inizden diğer cihazlara dosya göndermek ve almak için, uygulama tarafından oluşturulan URL'yi kullanmanız gerekecektir. Uygulama klasörleri de aktarmanıza izin verirken, dosya boyutu dosya başına 5MB ile sınırlıdır.

 • Tek seferde birden fazla dosya yükleyin veya indirin
 • Klasör yapılarının tamamını yükleyin (yalnızca Google Chrome)
 • Yerleşik dosya yöneticisi arayüzünü kullanarak dosyaları silin, yeniden adlandırın, kopyalayın, sıkıştırın veya açın
 • Fotoğraf, video ve müzik dizinlerine kısayollar
 • Arka plan hizmeti olarak çalışır
 • Fotoğrafları doğrudan web tarayıcınızda görüntüleyin (entegre küçük resim galerisi)
 • Ev ağına bağlanıldığında otomatik başlatma hizmeti (isteğe bağlı)
 • Harici SD kartlara ve USB depolama cihazlarına erişim sağlar
 • Cihaz hotspot modundayken de çalışır

7. ShareMe (MiDrop) - Dosyaları internet olmadan aktarın

 • Ücretsiz
 

ShareMe, internete bağlanmadan çalışan reklamsız bir P2P dosya aktarım aracıdır. Xiaomi tarafından sunulan dosya aktarım uygulaması Mi Drop ayrıca harika paylaşım yetenekleri sunuyor. Burada çapraz platform becerisine sahip olmasanız da, dosyaları FTP yoluyla PC'nize aktarmanıza izin verir.

Uygulama, Mi cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak başka herhangi bir Android cihaza da yükleyebilirsiniz. Daha sonra bu uygulama aracılığıyla herhangi bir dosya türünü paylaşabilirsiniz.

 • Tüm Android cihazları çalışır
 • Dosyaları internet veya mobil veri kullanmadan paylaşın
 • Her türlü dosyayı gönderin ve alın
 • Bluetooth'tan 200 kat daha hızlı, en yüksek hız 50M/s'ye kadar ulaşır
 • Dosyaları tek dokunuşla, karmaşık bir adım olmadan paylaşın
 • Sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir

8. Google Files: Telefonunuzda yer açın

 • Ücretsiz

Resimler, videolar, dokümanlar veya uygulamalarınızı, Files'ı olan etrafınızdaki kişilerle paylaşın.

Çapraz platform işlevselliği olmasa da Google ürünü Files da iyi bir seçimdir. Uygulama temelde cihazınızın deposunu temizlemek için tasarlanmıştır, ancak dosyaları paylaşmanıza da izin verir.

Yalnızca Android'de mevcut olan uygulama, iki Files kullanıcısı arasında dosya gönderip almanıza olanak tanır. Web paylaşımı veya FTP özellikleri sunmaz.

Resimler, videolar, dokümanlar veya uygulamalarınızı, Files'ı olan etrafınızdaki kişilerle paylaşın. Ücretsizdir ve 480 Mb/sn hızla internet olmadan çalıştığından mobil verinizi kullanmaz. Telefonunuzu Files’ı olan diğer cihazla eşlemeniz yeterli.

Sıkça Sorulan Sorular

SHAREit çeşitli dosya türlerinin farklı platformlar arasında paylaşılmasını mümkün kılan ücretsiz bir dosya transfer uygulamasıdır. SHAREit ile film, müzik, video ve diğer tüm dosya türlerinin yanında telefonunuzdaki yüklü uygulamaları karşı tarafa 20 MB/s’ye varan hızlarla aktarabilirsiniz.

1

SHAREit ile dosya aktarımı yapabilmek için transfer işlemini gerçekleştireceğiniz iki cihazda da SHAREit uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

1

SHAREit ile telefonlar arasında dosya transferi yapabileceğiniz gibi bilgisayarınıza bağlanarak da dosya transferi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için ilk olarak bilgisayarınıza SHAREit programını resmi web sitesi üzerinden yüklemeniz gerekmektedir. Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra telefonunuzdaki SHAREit uygulamasını açın ve sağ üstte bulunan kutulara dokunarak “PC’ye bağla” seçeneğini seçin. Bilgisayarınıza yüklediğiniz programı açın ve eşleştirme işlemini gerçekleştirin. Böylece bilgisayarınız ve telefonunuz arasında dosya transferi yapabilirsiniz.

1
Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!