Ogznet.com

Bugünlerde kullanılabilecek yüzlerce farklı mesajlaşma platformu var. WhatsApp, Telgram, Instagram, SnapChat vb. gibi. Ancak hala her telefonda çalışan tek mesajlaşma platformu SMS mesajlarıdır. Telefonlara önceden yüklenmiş olan varsayılan SMS uygulamaları genellikle çok kullanışlı değillerdir. Bu makalede, telefonunuzla birlikte yerleşik olarak gelen Android mesajlaşma uygulamasına iyi bir alternatif bulabilirsiniz.

1. Android Mesajlar

  • Fiyat: Ücretsiz

Android Mesajlar

Birçok kullanıcının telefonunda yerleşik olarak bulunan en iyi kısa mesajlaşma uygulaması. Android Mesajlar, Google’ın kendi SMS uygulamasıdır ve Pixel cihazlarına ve diğer bazı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelir.

Mesajlar, Google'ın kısa mesajlar (SMS, MMS) ve sohbet (RCS) için resmi uygulamasıdır. Güvenilir kısa mesaj alışverişi ve zengin sohbet özellikleri ile dilediğiniz yerden dilediğiniz kişiyle mesajlaşın. Arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalın, onlara grup kısa mesajları gönderin, beğendiğiniz resimleri, GIF'leri, emojileri, çıkartmaları, videoları ve sesli mesajları paylaşın.

2. Chomp SMS

  • Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Chomp SMS

Chomp SMS eski bir klasik ve hala en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri. Uygulama güncel kalmak için her yeni Android sürümü ile geliştirildi. En iyi özelliklerden bazıları arasında hızlı cevap açılır penceresi, sms engelleme ve aralarından seçim yapabileceğiniz temalar bulunur. Chomp SMS, birkaç isteğe bağlı uygulama içi satın alımla birlikte ücretsizdir.

Ayrıca mesaj alırken sınırsız kişiselleştirme seçenekleri sunar: bildirim LED renklerini, zil seslerini ve titreşim desenlerini değiştirin. Chomp'da ayrıca ekran rengini, yazı tipi stilini, metin boyutunu ve arka plan duvar kağıdını özelleştirebilirsiniz.

3. Facebook Messenger

  • Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Facebook Messenger
Birçok insan artık Facebook kullanmıyor, ancak en iyi mesajlaşma uygulamalarından birini sunuyor. Facebook Messenger yerleşik SMS ile internet üzerinden mesajlaşma sistemine sahiptir. Bu, tüm konuşmalarınızı tek bir uygulamada yapabileceğiniz anlamına gelir. Eğer bir Facebook'a üye değilseniz, bu uygulamayı kullanamazsınız. Ancak Facebook kullanıcılarının bir şans vermesi gerekir.

4. Handcent Next SMS

  • Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor


Handcent, neredeyse Android kadar eski bir kısa mesajlaşma uygulaması. 2010 yılından başlayarak, Handcent sadece öncü değil, aynı zamanda kullanıcı odaklı en iyi SMS uygulamalarından biri olmuştur. Kullanıcı deneyimini keyifli ve rahat hale getirmek yıllar geçtikçe gelişti. Kullanışlı özelliklerden biri, bilgisayarınızdan kısa mesaj göndermenizi sağlayan “Handcent Anywhere” olarak adlandırılan özelliği.

5. Mood Messenger - SMS ve MMS

  • Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Mood Messenger - SMS ve MMS

Mood Messenger listedeki en yeni uygulamalardan biridir. Bir sürü özelliği yok, ancak bu sadeliği en güzel yanlarından biri. Mood Messenger, hala istediğiniz temel özellikleri sunarken, işleri basit tutar. Mood Messenger kullanıcıları SMS kullanmadan da birbirlerine mesaj gönderebilir.

Bu uygulama iletişim kurma şeklinizi tümüyle değiştirecek. Basit, etkili ve hızlı olan bu uygulama, varsayılan SMS uygulamanızın yerini alacak ve size benzersiz özellikler ve içerik sunacak. Uygulama içi satın alma işlemleriyle uygulama tamamen ücretsizdir.

İlginizi
çekebilir
Android için Alternatif SMS Uygulamaları

6. Pulse SMS (Phone/Tablet/Web)

  • Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Neredeyse her platformda (PC dahil) çalışacak bir kısa mesajlaşma uygulaması arıyorsanız, Pulse SMS mükemmel bir seçimdir. Hızlı, güvenli ve istediğiniz tüm özellikleri ve kişiselleştirmeler ile dolu bir SMS uygulaması. Bu uygulama aynı zamanda bir konuşma yedekleme aracına ve belirli numaraları kara listeye alma yeteneğine de sahip.

Pulse, tüm cihazlarınızda mevcut olan SMS ve MMS mesajlarınızı senkronize etme olanağı vererek iletişiminizi yeniden tasarlar. Bilgisayarınızdan, tabletinizden, saatinizden, arabanızdan veya internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan sorunsuzca metin ve resim gönderin ve alın. Hepsi kişisel telefon numaranız aracılığıyla.

7. QKSMS

  • Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

QKSMS

QKSMS, listedeki en iyi sms uygulamalarından biri. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama tamamen hız ile ilgilenir. Hafif ve çok hızlı. Sohbetlere tıkılmadan girip çıkabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz.

Uygulamanın tamamını veya belirli bir konuşmayı temalandırmak için milyonlarca renkten birini kullanın. Kişiye özel bildirimler, iletilerinizi kolayca öncelik sırasına koymanıza ve ayırt etmenize olanak tanır. Manuel veya otomatik gece modu da var.

Başka bir uygulama yüklemek zorunda kalmadan, mesajlarınızı kolayca yedekleyin ve geri yükleyin. Konuşmaları kolayca engelleyin ve kara listenizi yönetin.

QK Reply açılır penceresi ile Wear OS (Android Wear) saatinizi kullanarak veya doğrudan bildirimlerden (Android 7.0+) iletilerinizi yanıtlayın.

8. Textra SMS

  • Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Textra SMS

Yerleşik Android mesajlaşma uygulamanıza güzel, süper hızlı ve son derece özelleştirilebilir bir alternatif mi istiyorsunuz? Textra bunun için çok popüler bir SMS uygulamasıdır. Bu uygulama, özelleştirme seçenekleri ile dolu. Arka plandaki her şey, bildirimler, kişiler, emoji ve sohbet balonları tamamen kişiselleştirilebilir. Textra ücretsizdir.

9. YAATA - SMS/MMS messaging

  • Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

YAATA - SMS/MMS messaging

YAATA SMS, mesajlaşma dünyasında yeni bir uygulama. Onu ayrıcalıklı kılan özelliklerden bazıları; zamanlamalı mesajlaşma, otomatik yanıtlar, konuşma yedeklemeleri ve kara listeler. Materyal tasarım harika görünüyor ve uygulama kullanımı çok kolaydır. Özelliklerden bazıları uygulama içi satın alma gerektiriyor, ancak çoğunlukla bu harika bir ücretsiz SMS uygulaması.

10. Signal Private Messenger

  • Fiyat: Ücretsiz

Signal Private Messenger

Signal Private Messenger, Hangouts, WhatsApp, Facebook Messenger ve diğerleri gibi bir mesajlaşma uygulamasıdır. Aradaki fark, bu bir uçtan uca şifreleme özelliği ve güvenliğe değer veren birçok insanın favorisidir. Aynı zamanda bir telefon numarası ile de çalışır ve mesajlaştığınız diğer kişide bu uygulama yoksa, kısa mesaj gönderir. Bu özelliğin uygulamayı kusursuz yapıyor. Kullanımı basit, Materyal Tasarımı ile harika görünüyor ve uygulama içi satın alma olmadan kullanmak tamamen ücretsiz. Aynı zamanda açık kaynak kodludur, grup sohbetlerini destekler ve hatta telefon görüşmeleri bile yapar.

İlginizi
çekebilir
Android'de Mesaj (SMS) Engelleme Nasıl Yapılır?