Ogznet.com

Android telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır?

Image by Free-Photos from Pixabay

Dışarıdayken dizüstü bilgisayarınızda internete ihtiyacınız olduğunda veya başka bir telefona internet bağlantınızı paylaşmak istediğinizde telefonunuzu kablosuz bir yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Böylece telefondaki internet bağlantınızı bir modem gibi bilgisayarınız, tabletiniz, arkadaşınızın telefonu ve hatta bir masaüstü bilgisayarla paylaşın.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  Birçok akıllı telefon taşınabilir bir Wi-Fi bağlantı noktası olarak çalışabilir. Sadece ayar ve seçenekler üreticiden üreticiye biraz farklılık gösterebilir. İnternet bağlantısını paylaşma özelliğini ayarlamak oldukça kolaydır. Sadece Ayarlar> Ağ ve internet> Hotspot menüsüne gidin. Kullanıcı arayüzünüze bağlı olarak tam yol sizin cep telefonunuzda biraz farklı olabilir.

  Hotspot menüsü altında, muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz bir sürü seçenek bulacaksınız ve ayrıca Android'de bir Wi-Fi bağlantısını paylaşmanın ne kadar kolay olduğunu da öğreneceksiniz.

  Taşınabilir bir Wi-Fi Hotspot nasıl kurulur?

  Wi-Fi Hotspot için varsayılan ayarları kullanmak istemiyorsanız, ilk önce Wi-Fi Hotspot Kurma bölümüne gidin. Zaten varsayılan bir bağlantı adı ve şifresi olacak, fakat onu yeniden adlandırabilir veya şifreyi seçtiğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Wi-Fi Hotspot'unuzu kurduktan sonra, Kablosuz Wi-Fi Hotspot'u kapalı konumdan açık konuma getirin. Diğer cihazınızın Wi-Fi bağlantı listesinden bu ağ adını arayın ve oturum açın.

  Herkesin sınırsız bir mobil internet kotası olmadığını düşünürsek bir dizüstü bilgisayarda bu interneti kullanmanın çok hızlı bir şekilde kotanızı tüketeceğini unutmayın. Dizüstü bilgisayarınız ziyaret ettiğiniz web sitelerinin mobil sürümlerini kullanmayacağı için dikkatli olun ve telefonunuzu yalnızca gerçekten gerekli olduğunda taşınabilir bir internet bağlantı noktası olarak kullanın.

  USB Bağlantısı ile internet paylaşımı

  USB Bağlantısı ile telefonunuzun internet bağlantısını bir bilgisayara aktarabilirsiniz. Ayrıca bu sırada telefonunuz usb üzerinden şarj edilir.

  Bluetooth Bağlantısı ile mobil internet nasıl paylaşılır?

  Temel olarak yukarıdakiyle aynı olan, ancak İnternet'i paylaşmak için Bluetooth kullanan Bluetooth Tethering seçeneği vardır. Tabii ki, bu tür bir bağlantı aynı zamanda Bluetooth bağlantısı üzerinden veri ve diğer dosyaları aktarmanıza da izin verir. İnternet'inizi bu bağlantı türü üzerinden paylaşmak için Bluetooth'unuzun açık ve başka bir cihazla eşleştirilmesi gerekir. Bu, telefonlar arasında veya diğer Bluetooth cihazları arasında veri paylaşmanıza izin verir.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz