Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama

Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama

Bazı Android uygulamalarının pilinizi öldürdüğü artık bir sır değil. Bu uygulamalar, onları kullanmadığınız zamanlarda bile arka planda çalışmaya devam eder. İnternete ping yapıyorlar ve hareket sensörlerini kullanıyorlar, hepsi pilin ömrünü bitiriyor.

Bazı uygulamalar bunu yaparken, bazıları diğerlerinden daha kötüdür. En büyük batarya sömürücüler genellikle en popüler uygulamalardan bazılarıdır.

Mobil operatörler, antivirüs üreticileri Avast ve AVG ve teknoloji meraklıları tarafından yapılan araştırmalar sayesinde artık bu uygulamaları tanımlayabiliriz. Android cihazlarda batarya tüketen en kötü uygulamalar bu yazıda.

1. Snapchat

Snapchat kullanıcıları için kötü haber. Snapchat, Avast’ın listesinde 4. sırada ve AVG’nin listesinde # 2’de yer aldı. XDA Developers forumundaki birkaç kullanıcı Snapchat'i kaldırdıktan sonra önemli bir pil artırma işleminden bahsetti.

Ne yapabilirsin
Bilmeniz gereken yeni Snapchat özelliklerinden biri olan Seyahat Modu'nu etkinleştirin. Seyahat Modu, Snapchat'in feed'inizdeki görüntüleri ve videoları önceden yüklemesini önler. Bunu uygulamanın ayarlarında bulabilirsiniz.

Ayrıca, önemli bir pil emici olan konum izlemeyi de devre dışı bırakmalısınız. Ancak, bu aynı zamanda Snapchat’ın harika özelliklerinden biri olan coğrafi filtreleri de devre dışı bırakır.

Snapchat Alternatifleri
Snapchat yerine Instagram Hikayelerini denemek isteyebilirsiniz.

2. Tinder

Tinder, sosyal hayatınızı artırır, ancak aynı zamanda pilinizin ömrünü de bertaraf eder. Uygulama, etrafınızdaki insanları bulmakla ilgilenir, bu yüzden sürekli konumunuzu izler ve buna dayanan verileri yeniler.

Ne yapabilirsin
“Her zaman aktif” bir Tinder kullanıcısından daha pasif birine gidin. Uygulamanın arka plan yenilemesini kapatın, böylece bakmadığınızda bile arka planda sessiz çalışmayı bırakır. Aynı zamanda tüm bildirimleri devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bu kombinasyon birkaç kullanıcı raporuna göre daha iyi pil performansına yol açar. Ve yapabileceğiniz zaman, Tinder'i masaüstü tarayıcıları aracılığıyla kullanın.

Tinder için alternatifler
Tinder benzeri bir uygulama için, benzer bir kullanıcı tabanına ve aynı zihniyete sahip bir alternatif bulmanız gerekir. OkCupid ve Match.com çevrimiçi buluşma için en popüler uygulamalar arasındadır. Bununla birlikte, tüm bu uygulamalar “her zaman aktif” kullanıcı türüyseniz benzer kaynakları kullanır, bu nedenle Tinder ile devam edin ve ayarları değiştirin.

3. BBC Haberler (veya Herhangi Bir Haber Uygulaması)

Haber uygulamaları güncel kalmak için önemlidir, ancak bu pil ömrünün azalması ile birlikte gelir. BBC Haberler, NYTimes, NDTV, CNN ve diğer popüler haber uygulamaları arka planda sürekli olarak yenilenir. Neyse ki, bu düzeltmek en kolay olanıdır.

Ne yapabilirsin
Uygulamaları boşalt. Sahip olduğunuz herhangi bir haber uygulamasını kaldırın. Mobil sitelerinden farklı önemli ölçüde fazla bir şey sunmuyor. Dolayısıyla, mobil web sitesini Chrome tabanlı bir uygulamaya dönüştürün. Kolaydır ve daha az yer, veri ve pil gerektirir.

Haber Uygulamalarına Alternatifler
Zamanında güncellemeler için uygulamaları tamamen terk etmek ve Twitter'ı haber kaynağınız olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Tüm büyük haber medya evleri bunun Twitter üzerinde aktiftir.

4. Microsoft Outlook

Microsoft bazı harika Android uygulamaları yapıyor ve Outlook e-posta uygulaması kullanıcıları kazanıyor. Ne yazık ki, Avast’ın listesinde en çok pil tüketen uygulamalar sıralamasında 10. numaraydı. Bu yüzden yeniden düşünmek için zaman olabilir.

Ne yapabilirsin
E-posta uygulamaları, arka planda yenilenmediyse işe yaramıyordu. E-posta bildirimlerini devre dışı bırakmak bir yöntem olabilirken, farklı bir uygulamaya geçmeniz daha iyi olur.

Microsoft Outlook'a Alternatifler
Play Store'da hiçbir e-posta uygulaması piden tasarruf sağlamaz, bu yüzden seçiminizi yapın. Kişisel olarak, üretkenlik ve hibrit bir tasarım olan Inbox by Gmail'i öneriyorum. Tam olarak zaman kullanıcısı ve her gün yüzlerce e-posta alan biri için, pil verimliliğinde iyi olabilir.

5. Facebook ve Messenger

Dünyanın en büyük sosyal ağı da en büyük batarya boşaltma sistemlerinden biridir. Facebook uygulaması ve kardeş uygulaması Messenger, tüm bu raporlarda sürekli olarak yüksek sırada yer alıyor. Facebook’un kaç tane Android iznini istediğini düşündüğünüzde mantıklı.

Ne yapabilirsin
Ana uygulamaları kaldırın ve şirketin hafif alternatifleri olan Facebook Lite ve Messenger Lite'ı yükleyin. Her iki uygulama da daha az veri, kaynak ve pil kullanır. Görüntülü arama gibi birkaç işlevi kaçıracaksınız, ancak genel deneyim mükemmel.

Facebook'a Alternatifler
Kabul edelim, Facebook'a gerçek bir alternatif olan sosyal bir ağ yok. Yapabileceğiniz en iyi şey, uygulamalarından herhangi birini kullanmamak ve bunun yerine Facebook mobil web sitesini kullanmaktır.

6. Amazon

Telefonunuzda Amazon Alışveriş uygulaması kuruluysa, hemen şimdi kurtulun. Amazon'da çok sayıda fırsat ve teklif var, ama Android Pit göre, uygulama Android için iyi optimize edilmiş değil. Sonuç olarak, uygulama sürekli olarak size en son fırsatları almak için sunucuya ping atıyor.

Ne yapabilirsin
Amazon Alışveriş uygulaması Amazon mobil web sitesinden neredeyse hiç farklı değildir. Uygulamayı kaldırın ve tüm alışverişlerinizi bunun yerine bir tarayıcıdan yapın. Veya masaüstü bilgisayarlarda dağınık olmayan Amazon sitelerine göz atın.

Amazon Alışverişine Alternatifler
Hiçbir çevrimiçi mağaza gerçekten Amazon ile karşılaştırılamaz, bu yüzden alternatifleri arama zahmetine girmeyin.

7. Samsung’un Varsayılan Uygulamaları

Android'in bir bloatware sorunu var ve Samsung bu konuda en belirgin olanı. Samsung cihazları, kendi özel uygulamalarının bir demetiyle önceden yüklenmiş olarak gelir. Muhtemelen bunlardan pek çoğunu kullanmıyorsunuz, ama arka planda çalışıyorlar ve değerli bataryayı kullanıyorlar. En büyük üç suçlu Samsung Link (veya AllShare), Beaming Service for Samsung ve WatchON.

Ne yapabilirsin
Android cihazını rootlamadıkça, bu önceden yüklenmiş uygulamaları kaldıramazsınız. Bir sonraki en iyi şey onları devre dışı bırakmaktır. Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamala Yöneticisi> Tümü'ne gidin ve Samsung Link uygulamasına dokunun. Varsayılan olarak işaretli olan “Bildirimleri göster” kutusunun işaretini kaldırın. Ardından Verileri Temizle'ye, ardından Devre Dışı Bırak'a dokunun.
Kullanmadığınız tüm Samsung uygulamaları için bunu yapın.

Samsung’un Varsayılan Uygulamalarına Alternatifler
Önceden yüklenmiş Samsung uygulamalarının bir kısmı gereksizdir, bu nedenle Play Store'dan daha iyi alternatifler yükleyin. Örneğin, S-Voice uygulaması yerine Google Asistan'ı kullanabilirsiniz.

8. musical.ly

Bu nispeten Müzik yıldızları için yeni bir sosyal ağ popülerlik kazanıyor ve onunla birlikte pil ömrünü de alıyor. Musical.ly, Vine tarafından bırakılan boşluğu dolduruyor, ama bu, burada pili öldüren arka plan işlemi değil. Uygulamayı çalıştırdığınızda, muazzam miktarda donanım kaynağı kullanır ve aynı zamanda bir veri oburudur.

Sonuç, ortalama uygulamadan çok daha fazla pil tüketmesidir.

Ne yapabilirsin
Facebook ve Messenger gibi, Android için musical.ly lite dosyasını indirebilirsiniz. Bu hafif sürüm, ana uygulamanın özelliklerinin çoğuna sahiptir, ancak daha az kaynak ve veri kullanır.

musical.ly için alternatifler
Bu türünün ilk uygulaması değil. Benzer bir deneyim için Dubsmash'ı deneyebilirsiniz.

9. YouTube, Netflix ve Diğer Akış Uygulamaları

Film izlemeyi ve müzik dinlemeyi tercih ediyorsanız, bu uygulamaların çok fazla pil kullanacağı doğal olarak ortadadır. Hepsinden sonra, Wi-Fi veya veri kullanıyorlar ve video akışı söz konusu olduğunda, ekranınız da sürekli açık olacaktır.

Ne yapabilirsin
Burada yapabileceğiniz pek bir şey yok, çünkü deneyim pil kullanımı gerektiriyor. Elde etmeyi umduğunuz en iyi şey küçük numaralar. Örneğin, Video akışı yaparken ekran parlaklığını en düşük seviyeye ayarlamak için manuel olarak ayarlayın veya Bluetooth yerine kablolu kulaklıklar kullanın.

Akış Uygulamalarına Alternatifler
Android için yeni YouTube Go uygulaması dışında akış uygulamaları için gerçek bir alternatif yoktur. Daha fazla pil tasarrufu ve veri kullanımını da azaltır.

10. LionMobi Power Battery ve CleanMaster

İronik olarak, batarya optimize ediciler ve sistem temizleyicileri en büyük pil suçlularından bazılarıdır. Avast, LionMobi’nin Power Battery serisinin batarya düşmanı listesinde ilk 10'da en iyiler arasında yer aldı. AVG, benzer şekilde kullanıcıları popüler Clean Master hakkında uyardı.

Ne yapabilirsin
Aslında, basit. Bu büyülü optimizasyon tedavilerini aramayı bırakın ve bu popüler uygulamaları kaldırın.

Pil Optimizasyonu için Alternatifler
Önerebileceğimiz tek pil optimizasyon uygulaması Greenify'dır. Uygulamayı kendiniz kullanana kadar uygulamaların arka planda çalışmasını durdurur. Android'i daha hızlı hale getirmek için mükemmel ipuçlarımızdan sadece bir tanesi.

  • İndir - Android için Greenify (Ücretsiz)
Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 329 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "