Ogznet.com
Herhangi Bir Web Sitesini Android Uygulamasına Dönüştürün Paylaş:

Herhangi Bir Web Sitesini Android Uygulamasına Dönüştürün

Herhangi Bir Web Sitesini Android Uygulamasına Dönüştürün

Hermit ile herhangi bir web sitesini, gereksiz izinler istemediği ve reklamları engellediği için pil ömründen tasarruf etmenizi sağlayan ve telefon performansını artıran bir uygulamaya dönüştürebilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Android uygulama marketi Play Store, birçok izin isteyen uygulamalarla doludur. Birçok uygulama, kullanılmadığında bile arka planda çalışmaya devam ederek cihazınızın pilini tüketir.

Bu tip uygumaların çoğu en büyük ve en popüler hizmetlerden bazılarına aittir. Facebook kesinlikle telefonunuzu yavaşlatıyor. Snapchat, Alışveriş uygulmaları ve diğerleri, onları kapatsanız bile sürekli olarak arka planda çalışır, sessizce pili tüketirler.

Hermit bu duruma bir son vermek için geliştirilmiştir. Uygulamalara daha hızlı göz atın, verileri kaydedin, reklamları engelleyin, gizliliğinizi koruyun, Gece Modu, Reader Görünümünde gezinin ve Lite Uygulamalarınızı 20'den fazla farklı ayarla özelleştirin.

Hermit kullanarak, herhangi bir web sitesini Lite uygulamalara dönüştürmek için okumaya devam edin.

Bir Web Sitesini Android Lite Uygulamasına Dönüştürün

Hermit, aslında Chrome veya Firefox gibi bir tarayıcıdır. Görevi, yönlendirdiğiniz herhangi bir web sitesini almak ve web sitesini ana ekranınızda bulunan bir uygulamaya dönüştürmektir.

Yeni bir lite uygulaması oluşturmak istediğinizde, Hermit size sosyal (Facebook, Reddit, Twitter, Instagram vb.), haber ve eğlence gibi kategorileri içeren popüler uygulamaların tüm listesini gösterecektir.

Eğer bu listede aradığınız uygulamayı bulamazsanız, sitenin URL'sini uygulamaya girin ve Hermit onu ana ekranınızda bağımsız bir uygulamaya dönüştürecektir.

Elbette site, onu bir uygulamanın yedeği olarak kullanmanız için her zaman yeterince işlevsel olmayabilir. Örneğin Instagram web sitesi resim yüklemenize izin vermez. Bu nedenle, fotoğraf göndermezseniz ve yalnızca Instagram haber kaynağına göz atarsanız. Bu yüzden Instagram'a düzenli olarak resim gönderiyorsanız, bu uygulama size göre değildir.

Öte yandan, Facebook veya Mynet için bir lite uygulaması yapmak, mobil web siteleri mükemmel şekilde işlevsel olduğundan, resmi uygulamalarını kullanmaktan çok daha iyi olacaktır. Yüklü Android uygulamaları genellikle çok fazla pil kullanır.

Bir Web Sitesini Uygulama Olarak Kaydetmek İçin Neden Chrome Yerine Hermit Kullanılmalı?

Muhtemelen, "Google Chrome bile sitelerden uygulama yapmama izin veriyor, peki neden Hermit kullanayım?" diyebilirsiniz. Chrome ile yapabileceğiniz pek çok şey olsa da, Hermit'i daha iyi hale getiren birkaç önemli faktör var.

En büyük fark, Hermit Lite Uygulamalarının kendi kendine yeten uygulamalar olarak işlev görmesidir. Chrome ile bir web sitesine kısayol oluşturduğunuzda, bu bir tarayıcı sekmesi işlevi görür.

Bunun anlamı, bir Chrome yer imi simgesine dokunduğunuzda, o web sitesi için bir Chrome sekmesi açacaktır; yani siteyi zaten açmışsanız, yine de onun için başka bir yeni sekme başlatacaktır.

Hermit ile, bir Lite Uygulamasının simgesine dokunduğunuzda, o Lite Uygulamasını kendi tarayıcısı olarak başlatacaktır. Uygulama zaten açıksa yeniden yüklenmeyecek, sadece size hemen gösterilecektir.

Yani, Hermit'in Lite Uygulamaları "bireysel" uygulamalar, Chrome'un lite uygulamaları ise Chrome'un bir parçası olduğudur.

Bunun anlamı, Hermit uygulamalarının farklı uygulamalar için farklı ayarlarla ayrı ayrı özelleştirilebileceği, Chrome tabanlı lite uygulamalarının hepsinin Chrome tarayıcınızın sahip olduğu aynı kurallara bağlı kalacağıdır.

Lite Uygulamanızı Özelleştirin

Hermit'in hem genel hem de bireysel ayarları vardır. Dolayısıyla, ana Hermit uygulamasında, oluşturduğunuz herhangi bir uygulama için belirli içeriği engellemek gibi birkaç ayar seçebilirsiniz. Ancak bunun dışında, yaptığınız her lite uygulaması kendi kural kümesiyle özelleştirilebilir.

Örneğin, bir harita uygulamasını konumunuzu görebilecek şekilde ayarlayabilir, ancak bir sosyal medya uygulamasının konumunuzu takip etmesini engelleyebilirsiniz. İşte özelleştirebileceğiniz diğer bazı şeylerin listesi:

 • Uygulamayı tam ekran olarak aç
 • Uygulamayı çerçevesiz modda aç
 • Yenilemek için yukarıdan çekin
 • "Yukarı Kaydır" düğmesi ekleyin
 • Araya giren reklamları engelle
 • Resimleri otomatik olarak yükleyin veya resimlerin yüklenmesini durdurun
 • Bağlantıları Lite uygulamasında veya varsayılan üçüncü taraf tarayıcınızda açın
 • Javascript'e izin ver veya izin verme
 • Sitelerin hareketlerinizi izlemesini durdurmak için "Do Not Track" ayarını değiştirin
 • Daima Masaüstü sitesi olarak aç
 • Android'de mobil veriden tasarruf etmek için Veri Tasarrufu modunu etkinleştirin
 • Konum izinlerine izin verin veya reddedin
 • Fotoğraflara, videolara ve dosyalara erişime izin verin veya reddedin
 • Kamera ve mikrofona erişime izin verin veya reddedin
 • Özel bir tema ayarlayın
 • Özel bir simge ayarlayın

Ayarların içerdiği bu kadar geniş bir seçenekle, bu kuralları diğer sitelere uygulamadan, bazı sitelerin nasıl görünmesini istediğinizi daha iyi özelleştirebileceksiniz. Örneğin, hızlı bir Facebook deneyimi istiyorsanız, Veri Tasarrufu'nu açın, reklamları engelleyin ve resimlere izin vermeyin.

Hermit'in birçok yaratıcı kullanımı var. Bir web sitesi sizi sürekli olarak kendi Google Play Store uygulama sayfasına götürüyorsa ancak bu siteye cihazınızın kendisinden erişmek istiyorsanız, Hermit ile bunun için bir uygulama yapabilirsiniz. Uygulama sizi başka bir web sayfasına da yönlendiriyorsa, o uygulama için Masaüstü Modunu kullanabilirsiniz.

Hermit Premium ve Android Sürüm Desteği

Hermit uygulaması en iyi Android 5 Lollipop ve daha yeni sürümlerle çalışır, bu nedenle herhangi bir uyumluluk sorunuyla karşılaşmamalısınız.

Android KitKat'ta, Hermit Lite Uygulamalarının tümü, tek tek yerel uygulamalar olarak görünmek yerine, çoklu görev Son Uygulamalar ekranında tek bir pencerede toplanır.

Ayrıca, Hermit'in ücretsiz sürümü, kullanıcıların belirli özelliklere erişmesini engeller. Tüm uygulama özelliklerine erişmek istiyorsanız premium versiyonu satın almanız gerekecek.

Ücretsiz sürüm, bir lite uygulaması oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz çoğu özelliğe erişmenizi sağlar. Bu nedenle, önce uygulamanızı oluşturmanız, kullanmanız ve gerekirse Hermit'in tüm özelliklerine erişmek için premium paketi seçmeniz mantıklı olur.

Hermit ile ilk olarak hangi uygulamaları oluşturacağınızdan emin değilseniz, Facebook ve Twitter ile başlayın; telefonunuzun performansında ve pil ömründe büyük bir artış göreceksiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!