Android ve iOS İçin 13 Çağrı Engelleyici Uygulama

Android ve iOS İçin 13 Çağrı Engelleyici Uygulama

İstenmeyen aramalar almaktan bıktınız mı? Artık sadece bir uygulamayı indirerek onlardan kurtulabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam edin!

İstatistiklere göre, robocalls ve telemarketing çağrılarına yönelik şikayetlerin sayısı yalnızca iki-üç katına çıkmamış, patlamıştır.

Teknolojinin gelişi ve sosyal medya ağlarının yayılmasıyla, artık insanların sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmaları ve hatta istedikleri takdirde cep telefonu numaranızı almaları da kolay. Ancak aynı teknoloji aynı zamanda, gelen bir çağrı hakkında size bilgi vermede de yardımcı olur, meşru bir arama olup olmadığını öğrenir ve daha sonra aynı numaradan daha fazla çağrıya cevap verip vermeyeceğine karar verir.

Ama seçenekler bol! Bu nedenle, rahatsız edici çağrıları engellemek için bugün alabileceğiniz en iyi uygulamaların listesini sunduk.

Android ve iOS için En İyi Çağrı Engelleme Uygulamaları 2018 

1. TrueCaller (Android / iOS için):

TrueCaller belki de tüm çağrı engelleme uygulamalarının en popüler ve iyi uygulamasıdır. Yeni başlayanlar için, arayan kimliği, sosyal medya entegrasyonu ve çağrı engelleme gibi özellikler sunar. Ayrıca bir çevirici olarak da hizmet verir, böylece uygulama içinden arama yapabilirsiniz. Spam çağrıların dışında, TrueCaller ayrıca bir spamden gerçek bir SMS'i ayırt edebilir, böylece engellemeyi seçebilirsiniz. Bu uygulama, spam sayılarının (2 milyardan fazla) geniş bir veritabanını barındırır. Kimin aradığını bilmek istediğiniz zaman harika bir uygulamadır. Bunun dezavantajı, verilerin kullanıcılara dayalı olmasıdır, bu da numaranızın veritabanına kaydedilmiş olduğu anlamına gelir. Gizlilik çok büyük bir öncelikse, bu uygulama sizin için uygun olmayabilir. Ancak, bu büyük bir sorun değilse, TrueCaller, esas olarak harika bir uygulamadır.

Çağrıları / mesajları etkili bir şekilde engeller. En iyi yanı, hem iOS hem de Android platformları için kullanılabilir.

 • Truecaller: Arayan Kimliği, SMS spam engelleme ve Çevirici / Android - iOS
 • Fiyat: Ücretsiz

2. Should I Answer (Android / iOS için):

Çoğumuz düzenli olarak istenmeyen aramalar alırsınız. Ve eğer işteysek, bilinmeyen veya istenmeyen bir aramaya katılmak zaman harcarken büyük bir dikkat dağıtıcı olabilir. “Cevap vermeliyim”, arayanın adı ve yeri gibi detayları bize bildirerek bizi koruyan bir uygulamadır. Bunun dışında,
Ayrıca, uygulama kullanıcıları tarafından verilen ilgili sayı için derecelendirmeler ve incelemeler görüntüler. Diğer özelliklerden bazıları, gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme, özel olarak gösterilen numaralardan yapılan ve giden uluslararası aramaları içerir. Bahsedilen,
Ayrıca, topluluğun verilerini topladıkları için TrueCaller ile aynı güvenlik endişelerine sahiptir.

3. Whoscall (Android / iOS için):

Yine başka bir inanılmaz arayan kimliği uygulaması, Whoscall, istenmeyen aramaların elenmesi sırasında gerçek telefon görüşmelerini tanımak için harika bir iş çıkarır. Diğer özelliklerinin bir kısmı veritabanına (700 milyon + sayı), belirli numaraları veya anahtar kelimeleri, ShowCard'ı ve numara yönetimini engelleyen bir çevrimdışı erişim içerir.  Google İnovasyon Ödülü (2013) ve En İyi Google Play Uygulama Ödülü (2016) dahil birçok başarıya imza atmıştır. Bugün itibariyle, uygulama Brezilya, Tayland ve Japonya gibi yaklaşık 31 ülkede mevcuttur. Android, Windows Phone ve iOS dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda erişebilirsiniz.

 • Whoscall - Arayan Kimliği ve Blok / Android iOS
 • Fiyat: Ücretsiz

4. Mr. Number (Android için):

Bir kişi veya bir şirketten gelen aramaları engellemek isterseniz, Mr. Number, spam / dolandırıcılık çağrılarını tanımlamak ve engellemek için en çok oy alan uygulamalardan biridir. Bunlara ek olarak, SMS'i (Android 4.4+ sürümünde uyumsuz) engellemenize ve telefonunuzun geçmişindeki herhangi bir numarayı otomatik olarak aramanıza olanak tanır. Bu uygulama aynı zamanda PCMag 100 En İyi Android Uygulamaları listesinde ve En İyi İletişim Uygulaması (Appy Award) da dahil olmak üzere birkaç ödül elde etti. Ne yazık ki, artık iOS cihazlarda mevcut değil. Ancak, Android kullanıcısıysanız, Mr. Number kesinlikle kontrol edilmeye değer.

 • Sayın Numara Engelleme çağrıları ve spam / Android
 • Fiyat: Ücretsiz

5. Calls Blacklist (Android için):

Calls Blacklist, sadece aramaları değil, aynı zamanda metin mesajlarını da engellemenizi sağlar. Özelleştirme alanında mükemmel olan bazı gelişmiş özelliklere sahiptir. Aramaları almak istediğiniz numaraları “beyaz listeye alabilir”, belirli numaralar için bir zaman aralığı (saat) belirleyebilir, bu sırada çağrıları almayı düşünmezsiniz, kodları veya ilk rakamlarına göre sayıları ayıklarsınız ( yani
belirli bir sayı dizisiyle başlayan sayılar), çağrı engellemeyi tamamen etkinleştirin / devre dışı bırakın, “özel” sayıları ve daha fazlasını engelleyin. Tek dezavantajı? Şu anda sadece Android kullanıcıları için mevcut.

 • Kara liste - çağrı engelleyici çağırır / Android
 • Fiyat: Ücretsiz

6. Hiya (Android / iOS için):

Hiya'yı öncelikli olarak yalnızca ters numara arama hizmeti olarak sunan “Beyaz Sayfalar” olarak tanıyabilirsiniz. Bugün, çağrı engelleme ve arayan kimliği dahil olmak üzere diğer hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, bilinmeyen bir arayan hakkında daha fazla bilgi verir, önceden reddedilen numaraların arşivini almanıza, ayarları özelleştirmenize olanak verir ve hala beyaz arama numaralarını aramak isteyebilirsiniz. Ayrıca kaydedilmemiş kişilerden gelen SMS'i tanımlar ve kara listeye alınmış numaraları görüntüler. En iyi kısım? Hiya reklam içermez! Eğlenceli gerçek: Mr. Number uygulamasını oluşturmuş olan aynı geliştiricilerin ürünü. Sadece iki yaşında bir şirket için, bu mükemmel bir uygulama. Ancak, spam çağrılarını filtrelemek için TrueCaller ile aynı satırlarda çalışacağını unutmayın; böylece numaranız açığa çıkabilir.

 • Hiya - Arayan Kimliği ve Blok / Android iOS
 • Fiyat: Ücretsiz

7. Call Blocker (Android için):

Kullanımı kolay bir uygulama, Call Blocker harika bir seçenektir. Çağrı engelleme uygulamasının, kara listeye alınan numaralar, beyaz listedeki numaralar, belirli numaralar için programlı çağrı engelleme, kişilerinizin sonundaki kara listeye istenmeyen numaralar ekleme veya son çağrı geçmişi dahil olmak üzere sunduğu tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Ancak, bir kaç dezavantajı var. İlk olarak, yalnızca Play Store'da kullanılabilir, bu yüzden iOS kullanıcıları kullanım dışıdır. İkinci olarak, görüntülenen çok sayıda reklam nedeniyle genel deneyim etkilenebilir.

 • Arama engelleyici / Android
 • Fiyat: Ücretsiz

8. Safest Call Blocker (Android için):

Birçok uygulama bir ton özellik sunduğunu iddia ediyor ancak performans zamanı geldiğinde nadiren teslim oluyor. Ama en güvenli çağrı engelleyici değil! Bu uygulama çok yüksek bir dereceye sahiptir ve gerçekten söz verdikleri her şeyi yapmanızı sağlar. Her ne kadar hafif olsa da belirli bir karakteri atayarak sayı dizisini bloklamak için kullanabileceğiniz Wildcard Kara Listesi gibi bir dizi benzersiz özellik sunar; Örneğin, "*". Bir aramayı kapattıktan sonra sizi bilgilendirirken, herhangi bir zil sesiyle / bip sesiyle rahatsız edilmezsiniz.
Safest Call Blocker, sizi herhangi bir “gizem” arayan, telemarketer veya sahtekardan gerçekten korur. Ne yazık ki, bu iOS kullanıcıları için henüz mevcut değil!

 • En Güvenli Çağrı Engelleyici / Android
 • Fiyat: Ücretsiz

9. Extreme Call Blocker (Android için):

Extreme Call Blocker, daha gelişmiş çağrı engelleme uygulamalarından biridir. FCC spam listesinde belirtilen çok sayıda spam arayandan gelen çağrıları otomatik olarak engelleyen FCC senkronizasyonu gibi gelişmiş özelliklerle doludur. Bir kaç diğer özellik ise pick-up & as-up (spam göndericilerin sesli mesajlarını önlemek için), in-call popup (yukarıda belirtilenleri yapabilmenizi ve ayrıca numarayı doğrudan kara listeye almanızı sağlar),
Telefonunuzdan herhangi bir numaraya yapılan çağrıları engeller, SMS engelleme, telefonunuzdaki sesi kapat, belirli bir zaman penceresi, şifre korumalı, aramaları engellemek için tek tıklamayla aramaları almazsanız engellenen numaraları planla tüm bilinmeyen kişiler, arama kayıtlarını temiz tutun ve daha fazlası. Heads up: Extreme Call Blocker bir fiyatla geliyor.
Ancak, her kuruşa değer! Ayrıca, bu sadece Android için kullanılabilir.

 • Aşırı Çağrı Engelleyici / Android
 • Fiyatı: 4,99 ABD doları

10. Call Control (Android / iOS için):

İyi bir başka uygulama olan Çağrı Kontrol, bir çağrı engelleyicinin, mükemmel bir mükemmellik ile her şeyi gerçekleştirir. Burada listelenen çoğu uygulamada olduğu gibi,
Bu uygulama aynı zamanda spam arayanlar için veriler, kullanıcılar aracılığıyla oluşturulan aynı modus operandi kullanır. Arama yapmak istemediğinizi, metinleri engelleyebileceğinizi, arama yapmak istemediğinizde "rahatsız etmeyin" i etkinleştirmek ve alan kodu veya telefon numarası uyarınca kendi kara listenizi özelleştirmek için istediğiniz numarayı kolayca arayabilirsiniz.
Çağrı Kontrolü ile ilgili bir başka şey de, rahatsız edilmeden bırakılmanız için çağrıları engellemesidir. Genel deneyimi bu kadar keyifli kılan şey, arayüzün ne kadar basit ve hızlıdır.

 • Çağrı Kontrolü - Çağrı Engelleyici / Android iOS
 • Fiyat: Ücretsiz

11. Norton Mobile Security (Android / iOS için):

Cihazlarınızı kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı korumak için tasarlanmış bir hizmet olan Norton AntiVirus'ı duymuş olabilirsiniz. Bilmediğiniz şey, şirketin Norton Mobile Security dahil olmak üzere başka ürünler de sunmasıdır. Bu ürün sadece tüm engelleyici olarak satılmamaktadır. Ancak, engelleme, ürünün ana özelliklerinden biridir. Bu makalenin odaklandığı temel görevden başka, Norton Mobile Security ayrıca anti-malware, anti-hırsızlık, web koruması, gizlilik koruması ve güvenli olmayan Wi-Fi algılama sağlar. Telefonunuz için gelişmiş güvenlik sağlamak için hepsi bir arada bir pakete ihtiyacınız varsa, iyi bir hizmettir. Ürünü ilk satın almanız gerektiğine dikkat edin (bir yıl boyunca geçerlidir) ve ardından uygulamasını indirin (hem iOS hem de Android'de desteklenen). Bu, uygulamayı satın almadan önce 30 gün boyunca uygulamayı deneyebilirsiniz.

12. RoboKiller (iOS için):

RoboKiller son derece profesyonel bir çağrı engelleme uygulamasıdır.
iOS kullanıcıları için özel olarak tasarlanmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, 100.000'den fazla robocall, tele pazarlama çağrıları ve spam çağrılarını engeller. Sayılarını ve alan kodlarını değiştirmeye veya aldatmaya çalıştığı fark etmez, bu uygulama yine de bunları başarıyla tanımlayacaktır.
Adı, adresi ve hatta fotoğrafları ve kişisel engelleme gibi canlı arayan ayrıntıları veren Süper Arayan Kimliği ve engellenen numaraların listesini kişiselleştirmenize izin veren liste gibi diğer kullanışlı özelliklerle birlikte gelir. Bu uygulama ücretli bir (3 $ / ay) olmasına rağmen, bunun için değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olmak için 30 günlük deneme süresi sunuyor. Tek dezavantajı, Android kullanıcıları için mevcut olmaması.

 • RoboKiller - Spam Aramaları Durdur / iOS
 • Fiyat: Demo

13. Call Bliss (iOS için):

iOS kullanıcıları için bir başka birinci sınıf uygulama, Call Bliss, sadece istenmeyen aramaları kesmekle kalmaz, aynı zamanda kendileriyle ya da konumlarıyla olan ilişkinize göre ayrı kategoriler oluşturmanıza olanak tanır; örneğin “Aile”, “Yakın Arkadaşlar”, “Meslektaşlar”, “Futbol Takımı” vb. gibi. Aramaları almak istediğiniz numaralar ekleyebileceğiniz “ExcludeList” gibi özel modlara ve “Tüm Arayanları Gizle” gibi, böylece tüm arayanlar, siz kapatmaya karar verene kadar sesli mesaj yoluyla size mesaj gönderebilir. Belki de Call Bliss'in tek dezavantajı App Store'da 9.99 dolara satılıyor olması. Ancak, satın almadan önce ücretsiz deneme için tercih edebilirsiniz.

 • Bliss - Silence istenmeyen aramaları ve metinleri ara / iOS
 • Fiyatı: 9,99 ABD doları

Sonuç:

Piyasada şu anda mevcut olan en iyi çağrı engelleme uygulamalarını listeledik. Bazıları ücretsiz, basit ama kullanışlı özellikler sunarken, bazıları ücretli, hepsi bir arada mükemmel bir arayüzle paketlenmiş olarak sunuluyor.
İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin ve mobil cihazınızında desteklendiğinden emin olun. Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, bu uygulamaların çoğunun iletişim numaranıza erişebileceğini ve kullanıcının yorumlarını temel alarak spam aramalarda veri toplamak için kullanabileceğini unutmamak önemlidir. Hangisini seçerseniz seçin, biraz dikkatli olunuz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile