Cloudflare bu yıl Nisan ayında gizlilik odaklı DNS hizmeti 1.1.1.1 duyurdu. Bu bir genel DNS çözümleyicisidir. Şirket, DNS servisinin en hızlı çözümleyici olduğunu iddia ediyor. Şimdi, Cloudflare 1.1.1.1 için özel bir Android ve iOS uygulaması çıkardı. Uygulama, mobil kullanıcıların ücretsiz DNS hizmetine erişerek internette güvenle gezinmesine yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir Cloudflare interneti hızlandıracak 1.1.1.1 DNS servisini başlattı

Cloudflare interneti hızlandıracak 1.1.1.1 DNS servisini başlattı

Cloudflare, internet bağlantınızı hızlandırmayı ve özel kalmasını sağlamayı vaat eden, kendi DNS hizmetini başlatıyor.

Uygulamanın kullanımı basit ve DNS hizmetini kullanmak için bir açma / kapama düğmesi özellikleri barındırır. Hizmet zaten mobil kullanıcılar için mevcuttu. Bununla birlikte, hizmeti kullanan özel uygulama ile daha kolay olurdu.

1.1.1.1 uygulaması Google Play Store ve Apple App Store'dan indirilebilir.

1.1.1.1'in diğer DNS çözümleyicilerinden daha güvenli olmasının nedeni, Cloudflare'ın kullanıcı verilerini toplamamasıdır. Hizmet tarafından oluşturulan tüm günlükler, hata ayıklama amaçları içindir ve 24 saat sonra silinir. Ayrıca, Cloudflare tarafından sağlanan DNS hizmeti, DNS sunucularına en az sorgu adı göndererek gizlilik sızıntısını ortadan kaldıran Sorgu Adı Küçültme gibi bazı ek güvenlik özellikleri de sunar.

Verileriniz 1.1.1.1 aracılığıyla hunileştiğinde, ISS'nizin ziyaret ettiğiniz web sitelerini takip etmesi zorlaşır. İnternet ayak izlerinin izlenmesinden endişe duyanlar için Cloudflare DNS hizmetini kullanmak iyi bir seçenek olabilir.

Güvenli taramanın yanı sıra, hizmet, Cloudflare'ın dünyanın her yerinden 1.000'den fazla sunucuya dağıtıldığı için sayfaların daha hızlı yüklenmesine de yardımcı olur .

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 196 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android ve iOS için Cloudflare DNS Uygulaması Çıktı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android ve iOS için Cloudflare DNS Uygulaması Çıktı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android ve iOS için Cloudflare DNS Uygulaması Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "