Android ve iOS için En İyi 7 Beyin Egzersizi Oyunu

Android ve iOS için En İyi 7 Beyin Egzersizi Oyunu

Çeşitli aktiviteler beyninizi eğitebilir, ancak bazen sadece eğlenceli bir şeyler yapmak istersiniz. Mantık bulmacaları, kutunun dışında düşünmenizi sağlayan zorluklar ve beyin egzersiz oyunları zihninizi zinde tutmanızı sağlarken eğlence de sunar. Beyin gücünüze meydan okuyan mobil oyunlardan hoşlanıyorsanız ve bunu yaparken harika zaman geçirmek istiyorsanız, tüm zamanların en iyi oyunlarını inceleyin.

1. Left vs Right

Altı kategoride 49 oyun ile, Left vs Right, beyninizin her iki tarafı ile egzersiz yapmanızı sağlar. Günlük eğitiminize bir dokunuşla başlayabilir ve dört düşündürücü oyunu oynatabilirsiniz.

Müşterilerin sipariş ettiği öğeleri ezberleyin ve sonra kimin ne istediğini hatırlayın. Şekilleri hareket ettirin ve en hızlı olana dokunun. Fatura payınızı toplama ve arkadaşlarınızın ne ödediğine göre hesaplayın. Bunlar hafızanızı, refleksleri ve akıl yürütmenizi test eden oyun türleridir.

Left vs Right'i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aylık veya yıllık bir plana abone olmak, her gün tüm kategorileri ve ilerleme raporlarını verir. Oyun oynamak için birkaç dakikanız olduğunda, beyninizi Left vs Right ile eğitin.

  • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

2. Brain School

Brain School bazı beyin eğitimi eğlencesi için sınıfa gitmenizi sağlar. Şaşırtıcı bulmacalar, zorlu matematik soruları ve düşünmenizi sağlayan mantık oyunları ile bu, zihinsel becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur.

Okul temasında, uygulama sizi dört yıllık testlerden geçirir. Birinci yılda başlayın ve tüm oyunlarda ve seviyelerde bir A+ kazanın. Her yıl, her biri beş seviyeli farklı bir oyun seti içerir. Başlangıç zorlukları, zaman sınırı içinde matematik denklemlerini çözmeyi, görüntüyü eşleştirmek için bir bulmacanın parçalarını ve sihirli bir şapka kabuğu oyununu birleştirmeyi içerir.
 
Geçerseniz, final sınavınızı alır ve ikinci sınıfa geçersiniz. Ve her yıl ne kadar iyi yaptığınıza dair raporlara erişebilirsiniz. Beyin gücünü test etmenin okuldan daha iyi bir yolu yoktur ve Brain School bunu yapmak için ideal bir uygulamadır.

  • İndir: iOS (Ücretsiz)

3. Peak

Peak, beynini eğlenceli oyunlarla eğitmenin başka güzel bir yoludur. Her gün, bellek, dikkat, problem çözme ve yaratıcılık becerileri gibi alanları test eden rastgele bir oyun koleksiyonuyla karşılaşacaksınız.

Görüntülenen harflerden sözcükler oluşturmanız, sütun ve satırlardaki sayılara göre fayans boyamanız veya belirli duyguları gösteren yüzlere dokunmanız gerekebilir. 35'in üzerinde oyun, her kategorideki performansınız için istatistikler ve kazanabileceğiniz başarılar var.

Dört egzersiz programı ücretsiz olarak, her gün yeni bir şeyle kendinizi test edebilirsiniz. Daha fazlasını istiyorsanız, Peak, 16 günlük antrenman, 45 oyuna sınırsız erişim, tekrar oynatma ve rahatlatıcı zorluklar sunan bir pro sürümüne sahiptir. Eğer bu sizin ilginizi çekerse, Peak'e göz atın.

  • İndir : Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

4. Lumosity

Eğer daha önce beyin egzersiz oyunlarına bakmış olsaydınız, o zaman Lumosity'ye rastlamış olabilirdiniz. Değilse, bu uygulamayı büyük bir zorluk yapan şey, problem çözme, bellek ve genel düşünme becerilerinizi test edeceğiniz günlük bir egzersiz yapmanızdır.

Lumosity'deki oyunlar aynı zamanda uyarıcı iken benzersiz ve eğlencelidir. Reflekslerinizi test eden, belleğinizi test etmek için renklerine bağlı olarak yaprakları kaydırarak veya problem çözme yeteneklerinizi test etmek için puzzle parçaları toplayan bir yarış arabasında olabilirsiniz.

Kendinizi 40'ın üzerinde oyunla karşı karşıya getirebilir, ayrıntılı istatistikler alabilir ve neleri kaçırdığınızı görebilirsiniz. Lumosity'yi ücretsiz oynayın ve isterseniz, egzersiz modu seçenekleri, tüm oyunlara erişim, izleme ve daha fazlasını sunan ücretli premium planına bakın. Lumosity, eğlenceli, zorlayıcı ve kesinlikle bir göz atmaya değer.

  • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

5. Brain Dots

Beyniniz için zorlu ve listedeki diğerleri gibi bir test daha, Brain Dots eğlenceli bir fizik tabanlı bilinmez. Bu basit bir kavram: Amacınız iki noktayı çarpmaktır. Ama bunu nasıl yapıyorsun, bu zor kısmı.

Bu noktaları birleştirmek için çizgiler, şekiller veya gerekli olan her şeyi çizmelisiniz. Beyin Noktalarını ilginç bir meydan okuma yapan şey, bazen cevabın beklediğinizden daha açık olmasıdır. Yani bu eğlenceli oyun gerçekten düşünür.

Farklı renk ve boyutlarda kalem ve boya kalemleri gibi çeşitli araçlar kullanacaksınız. Taşınacak tonlarca seviye ve aşama var. Ve eğer ilham alıyorsanız, diğer oyuncuların denemesi için kendi sahnenizi oluşturabilirsiniz.

Oyun, ek araçlar için uygulama içi satın alımlar sunuyor ve reklamları kaldırıyor. Yaratıcı düşünme şapkanızı giyin ve Brain Dots'a bir göz atın.

  • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, oyun içi satın alımlar mevcut)

6. A Clockwork Brain Training

Clockwork Beyin Eğitimi oldukça uzun bir süredir yayında. Oyunun amacı, çeşitli zorluklarla hafızanızı, akıl yürütme, dil, beceri ve dikkat becerilerinizi kullanmaktır.

Dikkatinizi test etmek için, geri kalanından farklı olan nesneyi ne kadar hızlı seçebileceğine bakın. Ya da yeteneklerinizi hız eşleşmesiyle yapın. Bir Clockwork Beyin Eğitimi de oynadığınız gibi toplamak için Petbots, belirteçleri ve çekici grafik şeklinde artırma gibi gamified elemanları getiriyor.

Egzersizlerin tadını çıkarırsanız, uygulama içi satın alma yoluyla daha fazla oyun paketi edinebilirsiniz.

  • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, oyun içi satın alımlar mevcut)

7. Tricky Test 2

Tricky Test 2, bazı kurnaz düşünme gerektiren bir oyundur. Benzersiz bir beyin egzersizi ile sunulmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi zor kısım, cevabın biraz açık olmasıdır. Ama hileli sorular ile, ilk tepkinize güvenmek kadar basit değildir. Bu meydan okuma için düşünme gücünüze bağlanmanız gerekecektir.

En fazla seviye tabanlı oyunlarda olduğu gibi beş can alırsınız ve ilerlemek için seviyeyi geçmek zorundasınız. Ancak, eğer başarısız olursanız, hızınıza bağlı olarak belirli sayıda seviyeye geri dönmelisiniz.

Android veya iOS'ta Tricky Test 2'ye göz atın. Oyunlar ipuçlarını elde etmenize yardımcı olacak paralar için uygulama içi satın alımlar sunuyor.

  • İndir : Android | iOS (Ücretsiz, oyun içi satın alımlar mevcut)
Android için En İyi 15 Ücretsiz Oyun
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi 15 Ücretsiz Oyun

Android için En İyi ve Ücretsiz 23 HD Oyun 2018
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi ve Ücretsiz 23 HD Oyun 2018

Beynini Eğitmek İçin Hazırlanın Bazen zihninizi bir oyuna uydurmak çok eğlenceli. Hafızanızı, becerinizi veya problem çözme becerilerinizi test etmek veya geliştirmek isteyebilirsiniz. Ya da belki hepsini bir seferde bilemek istersiniz. Hedefleriniz zihninizi eğitmek için ne olursa olsun, bu ücretsiz zeka oyunları ve uygulamaları sizi baştan çıkaracak ve sizi düşünmeye devam ettirecek.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile