Android ve iOS İçin En İyi Arkadaşlık Uygulamaları

Android ve iOS İçin En İyi Arkadaşlık Uygulamaları

/ / Okuma süresi: 10 dk, 15 sn

Tinder, dünya çapında yaygın bir erişim elde eden ve bir grup etkisi yaratan birkaç mobil uygulamadan biridir. Hemen hemen, yeni tanışma girişimleri gerçekleştirmek isteyen herkes bu uygulamayı yükler. Ve neden başka uygulamalar olmasın, sağlam bir aktif kullanıcı tabanı ile sofistike bir arayüz ve mükemmel bir derece, çoğumuz için en iyi seçim olmalı.

Tinder, kullanışlı özellikleri ile dolu, kullanmak için en kolay tanışma uygulamalarından biridir. İçerik oluşturucular, kullanıcıların resimlerine bağlı olarak çok sayıda profilin onaylanmasını veya reddedilmesini gerektiren uygulamanın minimalist tasarımını ve işlevini korumuştur.

Ama bildiğiniz gibi, bu uygulamanın birkaç caydırıcılığı var. Mesela Tinder’in pazarın herhangi bir segmentine hitap etmemesidir. Burada, her türlü kullanıcıya rastlarsınız: sapkınlar, teşhirciler vs.

Android / iOS için en iyi arkadaşlık uygulamaları

Tinder'e benzeyen tüm uygulamaların bir listesini derledik, ancak birbirinden tamamen farklı. Android ve iOS akıllı telefonlar için Tinder gibi en iyi uygulamalar.

Happn (Android / iOS):

 • Happn - Yerel arkadaşlık uygulaması
 • Fiyat: Ücretsiz +

Happn, kullanıcıların diğer insanları keşfedebilecekleri eşsiz bir konsepte sahiptir. Evet, ilk başta biraz ürkütücü geliyor ancak, farklı bir ülkede (Tinder’in pasaport özelliği durumunda olduğu gibi) oturmuş birisiyle eşleşmekten ziyade, ortak bir noktaya sahip olduğunuz biriyle çıkmak daha iyi olmaz mı? Bazen, gerçekten çekici bulduğunuz ama nasıl yaklaşacağınızı bilmediğiniz bir kişiyle yollarınızın kesiştiği oldumu.
Onları bir daha asla göremezsin! Android için en iyi arkadaşlık uygulamalarından biridir. Bu kişi spor salonunuzu, en sevdiğiniz kahve dükkanını veya belki de aynı binada yaşayabilir! Happn girin. Happn, birisiyle karşılaştığınız süreyi izlemek için GPS sisteminizi kullanır. Ayrıca, sevdiğin birini bulursan, onlara bir kalp gönderebilirsin!

Bumble (Android / iOS):

 • Bumble - Yeni İnsanlarla Tanış
 • Fiyat: Ücretsiz +

Bumble, kelimenin tam anlamıyla Tinder'in yakın bir kopyasıdır! Eğlenceli gerçek: Tinder’in eski kurucu ortağı Whitney Wolfe Herd’in ürünü. Amacı, çevrimiçi arkadaşlık dünyasında kadınlar için güvenli bir alan yaratmaktı. Tinder gibi, kullanıcıların Facebook üzerinden kayıt olmaları ve kendi fotoğraflarını ve kendi hakkındaki bazı temel bilgileri güncelleyerek profillerini oluşturmaları gerekiyor. Buradaki fark, Bumble'ın erkeklerin bir eşleşmeden sonra bile bir sohbet başlatmasına izin vermemesidir. Uygulama, kadınların bir konuşma başlatmasını veya başka bir deyişle, 24 saat içinde eşleşme yapılmasını gerektirir.
Her iki tarafın da aynı cinsiyetten olduğu bir eşleşme durumunda, kullanıcı bir sohbet başlatabilir. Kullanıcılar sıralamak, fotoğraf metinleri göndermek ve hızlıca kaydırmak için konuşmaları favori olarak işaretleyebilir. Tinder'a benzer şekilde, kullanıcıların yanlışlıkla sola kaydırma işlemini geri almalarına izin verilir; Bumble buna “Backtrack” diyor.
Kullanıcıların yeni arkadaşlar edinebileceği bir BFF modu var ancak yöntem aynı kalıyor; hızlıca kaydırmak. Bumble, çeşitli özelliklerle birlikte sunulan üstün bir hizmet sunar.

Coffee Meets Bagel (Android / iOS):

 • CMB Ücretsiz Arkadaşlık Uygulaması
 • Fiyat: Ücretsiz +

Nispeten yeni bir uygulama olmasına rağmen, Coffee Meets Bagel zaten çok fazla ilgi topladı. Aynı yıl üç kız kardeş tarafından tasarlanan en tatlı buluşma uygulamalarından biridir. Kullanıcılar günde bir potansiyel eşleşmeye maruz kalırlar (simit olarak bilinir). Simitinizin profilini 24 saat içinde “beğenmek” zorundasınız ya da sonsuza dek yok olacaklar. Ancak, sadece sizden hoşlanıyorlarsa onlarla sohbet edebilirsiniz. Ayrıca, Simitinizle eşleştikten sonra, işleri ilerletmek için sadece 8 gün alırsınız, ardından sohbetiniz kaybolacaktır. Bu, bazıları tarafından bir dezavantaj olarak görülebilir ama bence bu onlar hakkında gerçekten bir şey yapıp-yapmamaya karar vermek için teşvik eden büyük bir özellik. Bu uygulamanın olumsuz yönü, günde sadece bir simit izni var; ama sanırım CMB akılsızca kaydırma yerine kaliteye inanıyor.

OKCupid (Android / iOS):

 • OkCupid Arkadaşlığı
 • Fiyat: Ücretsiz +

Genellikle OKC olarak anılan OKCupid, kullanıcıların yanı sıra çoktan seçmeli sorular kullanarak arkadaşlık kavramlarını destekleyen ABD merkezli bir arkadaşlık uygulamasıdır. Kendisini Tinder'den ayıran yer burası. OKCupid, kullanıcıların bir profil oluşturmak için bile sorularının cevaplarını doldurmasını gerektirir.
Sadece kendiniz için cevap vermekle kalmaz, aynı zamanda potansiyel eşleşmelerden istediğiniz cevapları da belirtmeniz gerekir. Uygulamanın, eşleşme yüzdesini hesaplamanın tek yolu olması nedeniyle anket, OKCupid için kritik öneme sahiptir. Tinder’in resminden yola çıkarak “beğen ya da geç” yaklaşımını kesinlikle hor gören biriyseniz o zaman belki de bir kişi bilerek ve paylaşılan tutku ve ilgi temelinde eşleme üzerinde çok fazla vurgu olarak bu uygulamayı seveceksin. OKC hakkında sevmediğimiz şey, özelliklerin çoğunun kilitli olduğu ve yalnızca ödeme yaptığınız takdirde erişilebildiğidir.

Hinge (Android / iOS):

 • Hinge: Arkadaşlık ve İlişkiler
 • Fiyat: Ücretsiz +

Deneme ve hata oyununu oynamaktan bıkmış veya çevrimiçi arkadaşlık söz konusu olduğunda güvenlik konusunda çok fazla endişe duyuyorsanız, Hinge'yi mutlaka denemelisiniz. Bu uygulama tanıdıklardan gelen daha anlamlı ilişkiler geliştirir. Temel olarak, Hinge, her iki tarafın da Facebook'ta paylaştıkları ortak arkadaş sayısına göre sınırlı sayıda potansiyel eşleşme önermektedir. Bu harika bir şey çünkü gerçek kişiliğinizi sergilemeye odaklanırken akılsız kaymayı ortadan kaldırır ve sosyal şebekenizden tamamen çıkmış biriyle karşılaşma şansınızı azaltır.
Çok daha gelişmiş bir deneyim için ücretli hizmetler sunuyorlar.

Jaumo (Android):

 • JAUMO Arkadaş, Flört & Canlı Video
 • Fiyat: Ücretsiz +

Henüz ciddi bir şeye girmeye hazır değil misin? Jaumo'yu dene. Bu uygulama, biraz eğlenmek isteyen kişiler içindir. Jaumo, sade ancak sofistike bir tasarım ve arayüz sayesinde mükemmel bir kullanıcı derecelendirmesine sahiptir. Uygulama ile flört edecek birini bulabilir, ya da sadece onlarla gerçekten buluşma yerine eğlenceli ve ilginç bir konuşma yapın. Şu anda, uygulamada çok az dolandırıcı ile 30 milyondan fazla üyesi var. Bazı özellikler ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, çoğu erişim için VIP planına yükseltmenizi gerektirir. Güvenlik söz konusu olduğunda, Jaumo tamamen güvenlidir ve birisiyle bağlantı kurmaya karar vermediğiniz sürece tüm kişisel bilgileriniz anonim kalır.

Zoosk (Android / iOS):

 • Zoosk Arkadaşlık Uygulaması
 • Fiyat: Ücretsiz +

Tinder kadar popüler olmasa da, Zoosk dünya çapında 80'den fazla ülkede 40 milyondan fazla üyesi olan bir flört uygulamasıdır. Bu uygulama, geniş bir kitleye hitap ediyor.
Sadece şehrinizdeki yeni insanlarla tanışmak ya da yeni bir şehirde olmak, aşk aramak ya da birkaç buluşma yapmak isteyebilirsiniz. Zoosk size yardımcı olacaktır. Filtreleme profilleri, vücut tipi, yükseklik, din ve daha fazlası gibi parametrelere dayanarak tercihleri ​​yazmak kadar kolaydır.
Uygulamaya, beğenilerinize ve tercihlerinize göre eşleşmeler öneren “Kişiselleştirilmiş SmartPick” adlı bir özellik eklendi. Uygulamayı indirmek ücretsiz olmasına rağmen, eşleştiğini kişiye birden fazla mesaj göndermek isterseniz, aylık bir ücret talep ediyor.

The Grade (Android):

 • The Grade Tanışma Uygulaması
 • Fiyat: Ücretsiz

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama üyelerin profilinizi A ve F arasında herhangi bir yere notlayacağı bir derecelendirme sistemi üzerinde çalışır. Mesajlaşma davranışları, fotoğraflar ve profil gibi parametrelere dayanmaktadır. Bir şekilde kullanıcıları kızdırır ve bir F elde ederseniz, üyeliğiniz iptal edilir. The Grade'in yaratıcıları onunla ilgili olarak eşsizdir ve çevrimiçi arkadaşlık mikrokozmosunda daha yüksek standartlar belirlemekle gurur duymaktadırlar. Öyleyse sapkın metinlere, birisinin gereksiz görüntülerine ve aktif olmayan üyelere elveda deyin. En iyi kısım? Kullanımı kesinlikle ücretsizdir. Demek ki, sorun yapan ya da zayıf bir profille karşılaşırsanız,
eleştiri almaya hazır olun.

Tastebuds (iOS):

 • Tastebuds - Müzikli Sohbet ve Tanışma
 • Fiyat: Ücretsiz

Müzik aşığı mısınız? Evet ise, o zaman mutlaka Tastebuds kontrol etmelisiniz. Bu uygulama, müzikteki zevklerine göre insanlarla buluşmayı kolaylaştırmak için en benzersiz konseptlerden birine sahiptir, böylece anında bağlantı kurmak için ortak bir şey vardır. Müziği o kadar ciddiye alan insanlardan şahsen tanırım ki, tercihlerine göre eşleşme yapmak için arkadaş bile seçiyorlar. Eşleme ile birlikte bir müzik konserine gitmek gibi aktiviteleri bile planlayabilirsiniz!

Skout (Android / iOS):

 • SKOUT - Tanış, Sohbet Et, Canlı Yayın
 • Fiyat: Ücretsiz +

Skout, Tinder resme gelmeden önce bile yayındaydı. GPS kullanan ilk buluşma uygulamalarından biridir. Dünya çapında 180'den fazla ülkede şu anda 500 milyondan fazla bağlantı ile temel ağ. Yakın çevrenizle ve diğer tercihlerinize göre insanlarla tanışabilir, onlarla sohbet edebilir, canlı yayın yapabilir veya başkalarını kendi başlarına yayınlayabilir, profilinizi kimin teslim aldığını görebilir, profilinizi artırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
Skout'un arkadaşlıklar kurmanıza ya da gündelik tarihlere girmesine izin verse de, anlamlı bağlantıları teşvik etmeye daha eğilimli olduğunu unutmayın. Uygulama, hiç vakit kaybetmeden kullanabileceğiniz çok hoş bir tasarıma ve arayüze sahip. Yetişkin değil mi? Telaşa gerek yok! Skout hakkında en iyi şey, onların uygulaması içinde gençler için ayrı bir hizmet olmasıdır.

Sonuç:

Size en çok yaklaşan uygulamayı deneyebilirsiniz. Çoğu, premium özelliklerine sahip olmak için uygulama içi satın alımlar sunduğunu unutmayın. Ayrıca, arkadaşlık uygulamaları arasında yaygın bir sorun da, botların, etkin olmayan kullanıcıların, sapkınların ve dolandırıcıların çoğuna rastlamanızdır.
Profilinizde tam olarak neleri aradığınızı belirterek veya “The Grade” gibi bir uygulama seçerek bu tür profilleri filtrelemeye çalışın. Ücretsiz uygulamalarda, reklamlar hakkında fazla bir şey yapamazsınız.

Listemizin, arkadaş edinmek için daha fazla tarih veya insan bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

İyi eğlenceler!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 3150 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android ve iOS İçin En İyi Arkadaşlık Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android ve iOS İçin En İyi Arkadaşlık Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android ve iOS İçin En İyi Arkadaşlık Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "