Telefonunuzun kamera donanımından daha fazlasını almak ister misiniz? Bunu için bazı üçüncü parti uygulamalar var.Hem Android hem de iOS'taki bu seçenekler ile akıllı telefon kameralarınızdan en iyi fotoğraf çekim sonuçlarını alabilirsiniz.

Çoğu modern akıllı telefon, bir çoğumuzun çokta düşünmediği güçlü kamera özelliklerine sahiptir. Muhtemelen kaçırmamak istediğimiz hızlı anlık görüntüler için telefonlarımızdaki varsayılan kamera uygulamalarını kullanıyorsunuz. Ancak daha iyi sonuçlar için daha sonradan yüklenen kamera uygulamalarını da düşünebilirsiniz.

1. Camera+

camera +
Camera+ yıllardır kullanımda olsa da, yerel iOS kamera değiştirmeleri için hala en iyi seçeneklerden biri.

Camera+ ile, kullanıcılar eğlenceli ve hala güçlü, yönetimi hızlı ve duyarlı bir arayüz bulacaksınız. Ayrı odak ve pozlama noktalarına sahip olabilir, Portre Modunu etkinleştirebilirsiniz. Makro moduna ve daha fazlasına gidin.

Uygulama bazı temel fotoğraf düzenleme araçları, farklı manzaralar, kenarlıklar, çerçeveler, Clarity HDR ayarı için çok çeşitli filtreler ve sahne modları ile birlikte gelir. Clarity ile Camera+, görüntünüze gizli ayrıntıları gösterebilecek ve fotoğraflarınızı çekebilecek akıllı ayarlamalar yapar.
Camera+ 'da çekilen tüm çekimleri incelediğiniz ve yalnızca iyi olanları kaydettiğiniz Işık Kutusu da var. Bu ayrıca iCloud senkronizasyonunu kullanır, böylece Lightbox fotoğraflarınız cihazdan bağımsız olarak sizinle birlikte gelir.

Camera+, Apple iPhone kamerasına yeni özellikler eklediğinde etkileyici iyileştirmeler yapmaya devam ediyor.

 • İndir: iOS için Camera+ Lite (Ücretsiz)
 • İndir: iOS için Camera+ (2,99 $)

2. Camera ZOOM FX

camera zoom fx
Mükemmel anı yakalamak için hızlı olmanız gerekiyor ve bu da Camera ZOOM FX'in sunduğu özellik.

Camera ZOOM FX Android'de en hızlı kamera olduğunu iddia ediyor ve kesinlikle bunu hak ediyor. Aslında,
Camera ZOOM FX, saniyede 50 kareye varan pozlama modu ile güzel iş çıkarıyor, bu da aksiyon çekimleri için harika. Ayrıca, bulanık bir fotoğrafa sahip olmamanızı sağlamak için bir görüntü sabitleyici de bulunur.

Hızlı temayı takip eden Camera ZOOM FX, hızlı ve duyarlı bir malzeme arayüzüne sahiptir. Tam manuel kontroller var,
çoklu çekim modlarını, RAW yakalama, fotoğraf düzenleme araçlarını, tilt-shift, kolaj-maker ve çok daha fazlasını birleştirebilme yeteneği.

 • İndir: Android için Kamera ZOOM FX (Ücretsiz)
 • İndir: Android için Kamera Zoom FX Premium ($ 3.99)

3. Manuel - RAW Özel Pozlama Kamerası

manuel

Manuel ile, fotoğrafçılar manuel olarak yani normal olarak erişilemeyen ayarları yapabilirler: enstantane hızı, ISO, beyaz dengesi, odak ve pozlama. Son görüntüde olağanüstü sonuçlar elde etmek için bunlardan her birini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, fotoğrafın sonucunu tam olarak kontrol ettiğiniz anlamına gelir.

 • İndir: iOS için manuel (3,99 $)

Manuel'in sağladığı ekstra detaylar, çekimleri oluştururken vizöre entegre edilmiş temel histogramları ve fotoğraf haritalarını içerir. Üçte bir kural ızgara yerleşimi, her çekiminizde mükemmel kompozisyon elde etmenize yardımcı olur.

4. Camera FV-5

camera fv5
Android kameranızı değiştirmek için profesyonel düzeyde bir uygulama arıyorsanız, o zaman Camera FV-5'ten başka bir yere bakmayın.

Kamera FV-5'deki herhangi bir fotoğraf parametresi, pozlama, ISO, ışık ölçümü, beyaz dengesi, deklanşör hızı ve hatta program modu dahil olmak üzere ayarlanabilir. Vizör ayrıca poz süresi, diyafram ve f-stop gibi kullanışlı EXIF ​​verilerini de görüntüler.

İnanılmaz gece hayatı çekimleri yapmak istediğinizde, Camera FV-5'de uzun pozlama modu var. Hatta timelapse videolar çekebilirsiniz. Camera FV-5 ile çekilen tüm fotoğraflar JPG, gerçek 16 bit RAW DNG veya kayıpsız PNG formatları olarak kaydedilebilir.

 • İndir: Android için Kamera FV-5 Lite (Ücretsiz)
 • İndir: Android için Kamera FV-5 ($ 3.95)

5. Halide - RAW Manuel Kamera

halide
Güç, işlevsellik ve sezgisellik arıyorsanız, Halide'ye bir göz atın. Halide, eski bir Apple tasarımcısı ve Twitter geliştiricisinin ürünüdür, bu yüzden sonuç bir dehadır.

Halide, iOS'ta doğal ve içgüdüsel hissi veren jest kontrolüne odaklanır. Sadece pozlamayı ve manuel odaklamayı değiştirmek için kaydırın. Ayrıca, odak noktasını anında odaklanmanızı sağlayan netleme zirvesi de vardır. Tam otomatik çekim modu vardır, ancak deklanşör hızını, ISO ve beyaz dengesini de manuel olarak değiştirebilirsiniz.

Portre Modu cihazlarına sahip olanlar için (herhangi bir iPhone'da Portre Modunu yeniden oluşturun), Halide'nin Derinlik modu size şimdiye kadarki en hızlı Portre çekimlerini sağlar.

Halide ile ilgili diğer güzel şeyler canlı histogram çekimleri oluşturmak için ızgara kaplaması ve RAW'da çekim yapma yeteneğini içerir. Hızlı bir şekilde mükemmel çekimler yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

 • İndir: iOS için Halide ($ 4.99)

6. VSCO Cam

vsco kamera
Visual Supply Company, içerik oluşturucuların oluşturduğu topluluklar ve içerik oluşturucuların araçlarıyla tanınır. VSCO mükemmel bir kamera ve hepsi bir arada fotoğraf editörüdür.

VSCO, minimalist bir kamera moduna sahiptir, ancak güçlü özellikleri ile doludur. Akıllı telefon fotoğrafçılığı basit bir geçiş ile RAW modunda çekim yapabilir, beyaz dengesini, ISO, pozlamayı manuel olarak ayarlayabilir ve mükemmel şekilde oluşturulmuş fotoğraflar için üst üste bindirme ve kaldırabilmenizi sağlar.

Anı yakalandıktan sonra, sadece VSCO’nun güçlü stüdyosuna atlayın. Buradan, ustalıkla hazırlanmış filtreler uygulayabilir ve profesyonel ve benzersiz bir perspektif için resme ince ayarlamalar yapabilirsiniz. Ardından yüklediğinizden ve VSCO topluluğunun geri kalanıyla paylaştığınızdan emin olun.

7. ProCam 5

procam 5
Video dahil, tüm bunları yapan bir kamera uygulaması mı arıyorsunuz? ProCam 5 en iyi seçenektir.

ProCam 5, iOS kamera uygulamalarının İsviçre Çakısı. Gece ve seri çekim modları, yavaş deklanşör araçları, Portre Modu, fotoğraf çekimi için ihtiyacınız olan her şeyi dahil etmeyi başarıyor ve hatta 3D fotoğraflar. Ama hepsinden önemlisi, ProCam 5, çoğu kamera uygulamasında eksik olan video (profesyonel görünümlü videolar için ipuçları) gösteriyor.

ProCam 5 ile, fotoğrafçılar 4K Ultra HD kalitesine kadar yüksek çözünürlüklü video çekebiliyor ve bunları doğrudan uygulamanın kendisinde düzenleyebiliyorlar. Timelapse videoları bile yapmak mümkün. Öyle ya da böyle, ProCam 5 manuel kontrollere tam erişiminiz olacak, böylece hem video hem de fotoğraflar harika görünecek.

Tam bir fotoğraf düzenleme paketi ile birlikte ProCam 5 ile ayrı bir fotoğraf düzenleme uygulamasına bile ihtiyacınız yoktur. Muhteşem filtreler, temel ve pro-level ayar araçları, perspektif düzeltmesi ile tahribatsız düzenleme yaparsınız ve videolar için arka plan müziği ve çok daha fazlası.

İndir: iOS için ProCam 5 (5,99 $)

8. Camera MX

camera mx
Ücretsiz veya düşük fiyat ile kaliteyi bir arada ister misiniz? Bunu için Camera MX'i deneyin.

Camera MX, hızlı, süper basit ve temiz bir arayüze sahiptir, böylece fotoğraflarınıza odaklanabilirsiniz. Hem fotoğraf hem de video kaydı yapabilir, hatta üzerlerine bastığınızda hareket eden iOS'lardaki gibi “Live Photos” yeteneğine de sahip.

Burst Modu bile deklanşöre basmadan önce anı kaçırmayın böylece gerçekleştiği anı yakalayan dizi çekimlerini kontrol etmenizi sağlar. Kesmeleri gerçek zamanlı olarak uygulamak için video kayıtlarını duraklatabilirsiniz ve çekim yaparken filtreleri ve efektleri önizleyin. Ya da şimdi fotoğraf çekebilir ve daha sonra düzenlemeleri Camera MX’in fotoğraf düzenleme araçlarıyla yapabilirsiniz.

 • İndir: Android için Camera MX (Ücretsiz)

9. ProShot - RAW, DSLR Kontrolleri ve Video

proshot
ProShot, iPhone veya Android akıllı telefonunuzu bir DSLR'ye dönüştürür. Tıpkı gerçek bir DSLR gibi, ProShot kullanıcılara Otomatik Program, Manuel ve iki yapılandırılabilir Özel mod içerir. Hangi modda çekim yaptığınız önemli değil, pozlama, odaklama, ISO, deklanşör hızı, beyaz dengesi, torç yoğunluğu ve daha fazlasının kontrolü sizde olacak ve DSLR deneyimini kopyalayan aramalarla tamamlayacaksınız. ProShot, RAW formatında yakalar.

ProShot ile 4K çözünürlüğe kadar video kaydı mümkündür. Burst modu ve zaman atlamalı, yüksek kaliteli sonuçlar sunar.
Böylece her an gerçekleştiği zaman yakalanır. Farklı deneyler için, Işık Boyama modu (beta) ışıkla kolayca boyamanızı sağlar.

 • İndir: ProShot iOS | Android (3,99 ABD doları)

10. Open Camera

open camera
Android'de açık kaynaklı uygulamaları destekliyor musunuz? O zaman Open Camera tam sizin için. Bu açık kaynak kamera uygulaması tamamen ücretsizdir ve içinde Camera MX'in aksine, uygulama satın alımları yoktur. Açık kaynak olduğu için zaman içinde destek almaya devam edecek.

Open Camera, akıllı telefon fotoğrafçılarının manuel kontroller, otomatik sabitleme, uzaktan kumandalar ve ses komutları, ızgara kaplamaları, kırpma kılavuzları, HDR ve daha fazlası ile daha iyi fotoğraflar çekmesine olanak tanır. Video bile kaydedebilir ve ses seviyesi tuşlarından, sol veya sağ elini kullanan kullanıcılar için GUI'yi optimize etmek için tamamen özelleştirilebilir.

 • İndir: Android için Open Camera (Ücretsiz)

Daha İyi Bir Akıllı Fotoğrafçı Yapmak
Akıllı telefonunuzun varsayılan seçeneğini değiştirmek için pek çok kamera uygulaması olsa da, bunlar en iyileridir. Bazıları ücretsiz, bazıları ise birkaç dolara mal olsa da, paraya değdiğini düşünüyoruz.
Bu kamera uygulamalarının size güçlü araçlar ve tam kontrol sağlamasının yanı sıra, iyi bir fotoğraf çekmeyi ve fotoğrafınızı iyileştirme konusunda çeşitli kaynakları da okumak önemlidir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 3290 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android ve iOS için En İyi Kamera Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android ve iOS için En İyi Kamera Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android ve iOS için En İyi Kamera Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "