Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Sebastian Bednarek on Unsplash

Android için En İyi 5 Zip, Rar ve Unzip Uygulaması

Bilgisayarlarda olduğu gibi Android telefonlarda da sıkıştırılmış dosya türleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu dosyalar zip, rar, 7z veya diğer dosya biçimlerinde olabilir. Eğer bu tip bir dosya açmak zorundaysanız işte Android için en iyi zip, rar ve unzip uygulamaları burada.

1. B1 Archiver zip rar unzip

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

B1 Archiver zip rar unzip

B1 Archiver, sıkıştırılmış dosyalar oluşturmak veya açmak için popüler bir araçtır. Zip ve rar gibi popüler dosya türlerinin yanı sıra toplamda 37 sıkıştırılmış dosya formatını destekler. Ayrıca ihtiyacınız varsa çok parçalı rar ve b1 arşivlerini de destekler. Genel olarak iyi bir tasarıma sahip sağlam bir uygulama, ancak bazı özellikleri kullanmak ve reklamlardan kurtulmak istiyorsanız satın almak zorunda kalacaksınız. Aksi takdirde, genel olarak sağlam bir uygulama.

 • ZIP, RAR, B1 ve diğer 34 format desteği
 • Şifre korumalı ZIP ve B1 arşivleri oluşturun.
 • Çok parçalı RAR ve B1 arşivlerini ayıklayın.
 • Çıkarma olmadan arşiv dosyalarına göz atın.
 • Kısmi çıkarma - tüm arşivi açmadan sadece seçilen dosyaları ayıklayın.
 • Şifre korumalı B1, ZIP, RAR ve 7z arşivlerini açın.

2. MiXplorer Silver - Dosya yöneticisi

 • Ücretli

MiXplorer Silver - Dosya yöneticisi

MiX Silver, Archiver ve SMB2, Tagger ve Metadata eklentilerine sahip bir MiXplorer dosya yöneticisi paketidir. Teknik olarak, herhangi bir dosya yöneticisi uygulaması gibi temel sıkıştırılmış dosya açma/oluşturma özelliklerine sahiptir. ZIP veya RAR dosyaları için kullanabilirsiniz.

7z ve Zip/Zip64 (Ayrılmış, şifreli), TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2, GZIP, BZIP2, XZ, WIM, Lizard, LZ4, LZ5, Zstandard dosya formatlarında sıkıştırma ve ayıklama yapabilir.

3. RAR

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

rar

Bilgisayarlardan bildiğimiz RARLAB'ın WinRAR programının Android versiyonu RAR uygulaması, hepsi bir arada, orijinal, ücretsiz, basit, kolay ve hızlı sıkıştırma/açma arçaları sunar. Temel olarak bir dosya gezgini olarak ta kullanılabilir.

RAR, RAR ve ZIP oluşturabilir ve RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO, ARJ arşivlerini açabilir. İşlevlerin listesi, hasarlı ZIP ve RAR dosyaları için onarım komutu, RARLAB'ın WinRAR karşılaştırmasıyla uyumlu karşılaştırma işlevi, kurtarma kaydı, olağan ve kurtarma birimleri, şifreleme, katı arşivler ve verileri sıkıştırmak için birden fazla CPU çekirdeği kullanır.

Standart ZIP dosyalarına ek olarak, unzip fonksiyonu şifre korumalı ZIP olarak da ZIP ve ZIPX ile BZIP2, LZMA, PPMd ve XZ sıkıştırmasını destekler. Unrar komutu, en son RAR5, parola korumalı ve çok parçalı dosyalar dahil olmak üzere tüm RAR arşiv sürümleri için kullanılabilir.

4. WinZip – Zip UnZip Tool

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

WinZip – Zip UnZip Tool

Yukarıdaki uygulama gibi bilgisayarlardan bildiğimiz WinZIP programının Android versiyonu. Bu uygulama ile Zip ve Zipx dosyaları oluşturun, dosyaları ayıklayın, şifreleyin, Zip, Zipx, 7z, RAR veya LHA dosyalarını açın, büyük dosyaları e-posta ile gönderin, Dropbox ve Google Drive'da paylaşın.

WinZip, Android cihazınızdaki büyük sıkıştırılmış dosya türlerini işlemeyi kolaylaştırır. Tasarım, bu alandaki diğer uygulamalar göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede modern bir görünüme sahiptir.

Bir Zip, Zipx, 7z, RAR veya LHA dosyasının içeriğini ayıklamak ve görüntülemek istiyorsanız, yalnızca “WinZip ile Aç” seçeneğini kullanın. Dropbox ve Google Drive ile doğrudan entegrasyon sayesinde dosyaları paylaşmak da güvenli ve kolaydır.

5. ZArchiver

 • Ücretsiz

ZArchiver

ZArchiver tamamen ücretsiz bir araçtır ve yıllardır Android'de olan bir araçtır. Genellikle kolay kontrollerle iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve birçok arşiv dosyası türü için destek ile birlikte gelir. İhtiyacınız olursa şifreleme, şifre koruması ve bölünmüş arşivler için seçenekler de vardır. Bu uygulama ile aşağıdaki dosya türlerinde çalışma yapabilirsiniz.

 • Bu arşiv türlerini oluşturun: 7z (7zip), zip, bzip2 (bz2), gzip (gz), XZ, lz4, tar, zst (zstd)
 • Bu arşiv türlerini açar: 7z (7zip), zip, rar, rar5, bzip2, gzip, XZ, iso, tar, arj, cab, lzh, lha, lzma, xar, tgz, tbz, Z, deb, rpm, zipx, mtz, chm, dmg, cpio, cramfs, img (fat, ntfs, ubf), wim, ecm, lzip, zst (zstd), egg, alz
 • Bu arşiv içeriğini görüntüleyin: 7z (7zip), zip, rar, rar5, bzip2, gzip, XZ, iso, tar, arj, cab, lzh, lha, lzma, xar, tgz, tbz, Z, deb, rpm, zipx, mtz, chm, dmg, cpio, cramfs, img (fat, ntfs, ubf), wim, ecm, lzip, zst (zstd), egg, alz

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz