Android'de Canlı TV İzlemek İçin En İyi 5 IPTV Uygulaması

Android'de Canlı TV İzlemek İçin En İyi 5 IPTV Uygulaması

Android cihazınızda isteğe bağlı TV dizi ve filmlerini izlemek her zamankinden daha kolay. Peki ya canlı TV? Nereye bakacağınızı biliyorsanız ücretli planlara abone olmanıza gerek yoktur. Bunun yerine ücretsiz IPTV kullanabilirsiniz; Sadece bir IPTV uygulamasına ve bir IPTV kaynağına ihtiyacınız var.

IPTV Uygulaması Nedir?

IPTV uygulamaları biraz Kodi gibi; Bazı kullanıcı girişleri olmadan herhangi bir içeriği yayınlayamayan boş kabuklardır. Kanalları, oynatma listelerini ve diğer kaynakları ekleme sorumluluğunuz vardır.

Genellikle, Netflix, Hulu veya diğer üçüncü taraf sağlayıcılardan gelen içeriği izlemek için uygulamaları kullanamazsınız.

1. Lazy IPTV

İlk tercihimiz Lazy IPTV. Açık görünüm, ZIP ve GZ formatlarında M3U çalma listelerini destekler. Uygulama ayrıca XSPF (XML Shareable Playlist) formatında oynatma listelerini de okuyabilir.

Lazy IPTV'ye yeni içerik eklemek kolaydır. Yerel dosya sisteminizdeki içeriğe erişirsiniz ve URL'leri doğrudan web'den veya cihazınızdan panoya yapıştırırsınız. Uygulama, HTTP ve UDP akışlarıyla çalışır ve doğrudan YouTube ve sosyal ağ VK'sından video oynatabilir. İnternet radyo kanalları için yerleşik bir müzik çalar da var.

Bir IPTV uygulaması için önemli olan, elektronik program kılavuzlarını (EPG'ler) destekler. Açık görünüm, ZIP veya GZ olarak kaydedilen XMLTV EPG'lerini okuyabilir.

Kullanılabilirlik açısından Lazy IPTV, favoriler ekleyebilmenizi, yuvalanmış klasörleri desteklemenizi ve çalma listesi grupları oluşturmanızı sağlar. Alternatif bir uygulamaya geçmeye karar verirseniz oynatma listelerinizi dışa aktarabilirsiniz.

Son olarak, uygulamanın ana ekranı tamamen özelleştirilebilir. En çok izlediğiniz kanallara kısayollar ekleyebilir ve içeriğin nasıl görüntülendiğini değiştirebilirsiniz.

2. GSE Smart IPTV

GSE Smart IPTV, Google Play Store'daki en popüler IPTV uygulamalarından biridir. Bir milyondan fazla kez indirildi ve 4,5 yıldızlı bir ortalama dereceye sahip.

Uygulama iyi bir sebepten dolayı popülerdir. Öncelikle, Android için tartışmalı olarak en göze hoş gelen IPTV uygulaması. Net tasarımı ve kablolu TV benzeri EPG düzeni, bir uygulamayı bile kullandığınızı unutmayı kolaylaştırır.

İkinci olarak, GSE Smart IPTV, rakiplerinin çoğundan çok daha fazla platformda mevcuttur. Android, Android TV, iOS ve Apple TV için sürümler bulacaksınız. Uygulama ayrıca Chromecast uyumludur. 

GSE Smart IPTV, XML, ZIP ve GZ formatında EPG içeriğini destekler. Ayrıca yerel ebeveyn denetimleri ve altyazı (SRT dosyaları) desteği sunar. GSE Smart IPTV, HTTP, HSL, M3U8, MMS, RTSP ve RTMP kaynaklarından canlı akışları oynatabilir. Bu uygulamada reklam gösterimi vardır.

3. Perfect Player IPTV

Perfect Player IPTV başka bir son derece popüler uygulama. Live Channels uygulamasına bir alternatif arayan Android TV kullanıcıları arasında özellikle popüler.

App M3U ve XSPF çalma listelerini destekler. Bir elektronik program rehberi eklemek isterseniz, XMLTV (ZIP, GZ, XZ) ve JTV'yi kullanabilirsiniz.

Seçebileceğiniz birkaç farklı kod çözücü seçeneği de vardır: Native, Software, Hardware ve Hardware Accelerated. Diğer özellikler arasında yerel olarak kaydedilmiş içeriği, UDP'den HTTP proxy sunucu desteğini izleme ve tutarlı bir deneyim için uygulamanın masaüstü sürümü ile otomatik senkronizasyon olanağı bulunur.

GSE Smart IPTV gibi Perfect Player, göze çarpan bir tema kullanır ve tasarım ipuçlarını kablo ve uydu TV EPG'lerinden alır.

4. IPTV

Doğrudan adı IPTV olan uygulama, Android için en çok indirilen IPTV uygulamasıdır; 10 milyondan fazla kullanıcı kullanıyor.

Beklediğiniz gibi, uygulamaya hem M3U hem de XSPF çalma listelerini ekleyebilirsiniz. EPG desteği, XMLTV ve JTV biçiminde gelir. UDP proxy'niz varsa (yerel alan ağınız üzerinden kuruluysa), çok noktaya yayın akışlarını oynatmak için IPTV uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uyguşama bazı özelleştirme seçenekleri sunuyor. Tercih ettiğiniz bir listeye, ızgaraya veya karo görünümüne eklediğiniz kanalları görüntüleyebilir.

Son olarak, IPTV'yi izlemek için kullandığınız özel bir Android kutunuz varsa, pro sürümüne yükseltmeye değer. Bu, uygulamanın ana makine başlatıldığında otomatik olarak başlatılmasına izin veren bir özellik içerir. Pro sürümü de reklamları kaldırır ve en son izlediğiniz kanalı otomatik olarak oynatabilen bir “izlemeye devam etme” özelliği ekler.

5. OttPlayer

OttPlayer bazı akıllı TV'lerde önceden yüklü olarak gelir. Sharp, Hisense veya Sony setine sahip herkesin aşina olması gerekir.

Bir Rus geliştirici uygulamayı oluşturdu. Uzun bir süre için sadece Rusça olarak mevcuttu. Neyse ki, şimdi bir İngilizce sürümü var.

OttPlayer dört aktarım protokolünü (UDP, RTMP tarafından HLS, RTSP, TS) ve M3U çalma listelerini destekler. XSPF çalma listeleri ile çalışmaz. Ayrıca kanal simgelerinizi özelleştirebilir ve içerik kaynaklarınızı OttPlayer web sitesine ekleyebilirsiniz. Siteye bir tane eklemek, tüm cihazlarınız arasında senkronize eder.

Not: Uygulamayı kullanmadan önce web sitesinde bir hesap oluşturmanız gerekir.

Android'deki diğer birçok ücretsiz IPTV uygulamasının aksine, OttPlayer reklam destekli değildir. Bu, "Videonuz beş saniye içinde oynatılacak" mesajlarını izlerken bir kanalın yüklenmesini beklemeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Kodi'de Ücretsiz IPTV Nedir?

Kodi, IPTV içeriğini oynatabilir, ancak aynı zamanda daha fazlasını yapabilir.

Kodi'yi kullanmayı tercih ederseniz, üçüncü taraf Kodi eklentileri yüklemeniz gerekmeyecektir. M3U çalma listesi desteği, Kodi uygulamasının yerel bir parçasıdır - sadece doğru bileşeni eklemeniz gerekir.

Çalıştırmak için Add-ons > My Add-ons > PVR > PVR IPTV Simple Client > Configure (Eklentiler> Eklentilerim> PVR> PVR IPTV Basit İstemcisi> Yapılandır'a) gidin. İstendiğinde M3U çalma listesi adresinizi girin.

Android TV'de Ücretsiz Canlı TV İzleme
İlginizi Çekebilir

Android TV'de Ücretsiz Canlı TV İzleme

Android için En İyi 5 Terrarium Tv Alternatifleri
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi 5 Terrarium Tv Alternatifleri

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile