Android'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Cihazınıza bağlı olarak, farklı bir düğme kombinasyonları ile telefon ekranınızın bir görüntüsünü alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Bir Android kullanıcısı olarak, her Android cihazının bir sonraki ile aynı olmadığını zaten biliyorsunuz. Bu nedenle, ekran görüntüsü almak için hangi düğmelerin kombinasyonunun gerekli olduğu her zaman net değildir. İşlem, bir Samsung Galaxy Note 8, bir Moto X Pure Edition veya bir Google Pixel arasında biraz farklı olabilir. En önemli fark, Ana düğmenin Android'inizde bulunduğu yerdir.

Herhangi bir Android cihazında bir ekran görüntüsü nasıl alınır

Akıllı telefon veya tabletinize bir göz atın. Samsung Galaxy ve Google Pixel cihazları gibi bir cihazda donanımsal (fiziksel) Ana düğmesi var mı?

Ev düğmesi cihazın alt çerçevesine yerleştirilir ve parmak izi okuyucusu olarak ta kullanılabilir. Bu durumda, Home düğmesine ve Güç/Kilitleme düğmesine aynı anda birkaç saniye basın. Güç / Kilit düğmesi genellikle cihazın üst veya sağ üst tarafındadır.

Cihazınız Motorola X Pure Edition, Droid Turbo 2 ve Droid Maxx 2 gibi bir fiziksel Ana Ekran düğmesine sahip değilse (bir yazılım tuşu ile değiştirilir), aynı anda Güç / Kilit düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine basın zaman.

Bu düğmeler genellikle bir akıllı telefonun sağ tarafında olduğundan; çalışması için birkaç denemeye ihtiyaç olabilir. Ses düzeyini ayarlayabilir veya cihazı kilitleyebilirsiniz. Bu, bu arada Google Nexus akıllı telefonlarında ve tabletlerinde ekran görüntülerini yakalamak için kullandığınız işlemdir.

Hareketleri Kullanarak Galaxy Cihazlarında Ekran Görüntüleri Alın
Samsung Galaxy aygıtları, "hareket ve jest" özelliklerini kullanarak ekran görüntülerini almanın alternatif bir yöntemini sunuyor. Öncelikle, Ayarlar'a gidin ve "Hareketler ve jestler" i seçin ve ardından "yakalamak için kaydırmayı" etkinleştirin. Sonra, bir ekran görüntüsü almak istediğinizde, avucunuzun kenarını soldan sağa veya sağdan sola doğru kaydırabilirsiniz.

Ekranla yanlışlıkla etkileşime girmemek için dikkatli olmanız gerekir, ki bu oldukça kolaydır. Örneğin, bir Google Haritalar ekranını yakalamak istediğinizde, yanlışlıkla okunmamış bildirimleri aldık ve bunun yerine onu yakaladık. Pratik yapmak mükemmelleştirir.

Ekran görüntüleri nereye kaydoluyor
Cihazdan bağımsız olarak, bir ekran görüntüsünü yakaladıktan sonra, en son çekilmiş ekran görüntüsünü bildirim çubuğunda bulabilirsiniz.

Bildirimlerinizi temizledikten sonra, büyük olasılıkla bunu Galeri uygulamanızda veya Google Fotoğraflar'da, Ekran Görüntüleri adlı bir klasörde bulabilirsiniz.
Buradan, fotoğraf makinenizle çektiğiniz bir fotoğrafın olduğu gibi görüntü paylaşabilir veya özel efektler ekleyerek veya kırparak basit düzenlemeler yapabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 332 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "