Android'de NFC Kullanmak için 5 Eğlenceli ve Pratik Yol

Android'de NFC Kullanmak için 5 Eğlenceli ve Pratik Yol

NFC (yakın alan iletişimi) çok heyecan verici gelebilir, ancak akıllı telefonlar arasında içerik paylaşmayı kolaylaştıran ve hatta dijital bir eve doğru ilerlemenize yardımcı olan kullanışlı ve eğlenceli bir özelliktir.

Adındanda anlaşılacağı gibi NFC, kısa mesafelerde, en fazla 4 inç veya daha az mesafede çalışır. Android NFC özelliğini telefondan telefona kullanabilirsiniz, uyumlu temassız ödeme sistemleri ve toplu olarak satın alabileceğiniz programlanabilir NFC etiketleri ile. Burada fotoğrafların paylaşımından, mobil ödemeye ev otomasyonuna kadar NFC'yi kullanmanın beş yolunu anlatacağız.

1. Android Beam ile İçeriği Paylaşın

android beam içerik paylaş
Telefonlarınızı arka arkaya getirerek resimleri, videoları, web sayfalarını, iletişim bilgilerini ve diğer veri parçalarını paylaşın.

2. Yeni Akıllı Telefonunuzu Tap & Go'yu Kullanarak Kurun

Bir dahaki sefere Android akıllı telefonunuzu değiştirdiğinizde, kurulum sırasında Tap & Go'yu deneyin.
Android Lollipop ve daha sonra sunulan bir özellik. Tap & Go, uygulamalarınızı ve Google hesaplarınızı doğrudan eski telefonunuzdan yeni telefonunuza aktarır, böylece her şeyi yeniden yüklemeniz gerekmez.

İpucu: Kurulum sırasında bu adımı yanlışlıkla atlıyorsanız, akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yükleyebilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

3. Android Pay ile Kayıtlı Akıllı Telefonunuzdan Ödeme ve Daha Fazlasını Yapın

Temassız ödemeler, NFC'nin daha görünür kullanımlarından biridir. Kullanmamışsanız, muhtemelen başka bir müşterinin akıllı telefonlarını göstererek kredi kartları yerine kullandığını görmüşsünüzdür.
Kredi kartlarınızı Android Pay veya Samsung Pay'de (Samsung cihazınız varsa) kaydedebilir ve akıllı telefonunuzla ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı şirketleri Mastercard PayPass ve Visa payWave ile bu oyuna dahil oldular.

4. Kablosuz Ağınızı Paylaşın

Misafirlerin olduğu zaman, uzun ve zorlu bir şeyler yazman gerekiyor mu? WiFi şifresi gibi? Bu çok sıkıcı. Niçin paylaşmak için NFC etiketi kullanmıyorsunuz? NFC etiketleri, WiFi ağınıza giriş yapmak da dahil olmak üzere, açıldığında belirli eylemler gerçekleştirecek şekilde programlanabilir. Bu yöntem daha güvenlidir çünkü misafirleriniz şifreyi bilmez ve önyükleme yapmak uygundur.
Konuklarınızın akıllı telefonlarına bir NFC okuyucu uygulaması yüklemeleri gerekecek, ancak bunların çoğu ücretsiz.

5. Program NFC Etiketleri

program nfc etiketleri
NFC etiketleri başka neler yapabilir? Kablosuz ağı etkinleştirmek, bulunduğunuz yere bağlı olarak uygulamaları başlatmak, telefonun ekranını uyku modunda karartmak gibi basit eylemler için programlayabilirsiniz.
Örneğin, bildirimleri kapatmak veya alarmları ve zamanlayıcıları ayarlamak. Teknik bilginize bağlı olarak, PC'nizi ön yükleme gibi karmaşık işlemleri de programlayabilirsiniz. Bir NFC etiketinin programlanması sizin düşünebileceğinizden daha kolaydır, ancak bunu yapmak için bir uygulamayı indirmeniz gerekir; Birçoğu Google Play Store'da mevcut.
Kartvizitlerinize bir NFC etiketi yerleştirebilirsiniz, böylece yeni kişiler bilgilerinizi bir arada kaydedebilir. Dedikleri gibi, sadece hayal gücünüzle sınırlıdır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 747 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android'de NFC Kullanmak için 5 Eğlenceli ve Pratik Yol konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android'de NFC Kullanmak için 5 Eğlenceli ve Pratik Yol ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android'de NFC Kullanmak için 5 Eğlenceli ve Pratik Yol ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
instagram takipçi satın al