Ogznet.com
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Paylaş:

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Daha önce hiç kullanmadığınız bir aracı kiralarken ilk birkaç dakika içinde bu araba kiralama kontrol listesini gözden geçirin. Bunlar size arabayı tanıma fırsatı verecek ve ilk sürüş için daha kolay alışmanızı sağlayacaktır.

1. Çizik, ezik veya göçük olup olmadığını kontrol edin. Araç kiralama acentesi, çizik ve kusurları not eden bir tutanakla arabanızın etrafında dönüyorsa, aynısını sizde yapın. Eğer teslim ederken sizi bu süreçte alıkoyacaklarsa, karşılığında aynısını yapmalısınız. Fotoğraf makineniz veya akıllı telefonunuzla fotoğraf çekmekten çekinmeyin.

2. Arabayı çalıştır. Arabanın motorunun ısınmasına izin vermenin iyi bir karar olduğunu görebilirsiniz. Bu size, arabanın motorundan sesler gelip gelmediği ve oldukça iyi çalıştığından emin olma fırsatı verir. Çoğu insan, geri döndüklerinde ücretlendirilmemek için çizik ve darbelere iyice baksa da, nadiren arabanın nasıl çalıştığını kontrol ederler.

3. Kalorifer / klimayı bulun ve açın. Bu, mevsime bağlı olarak, iç mekanın ısınmasına veya soğumasına izin verecektir. Klimayı açın ve aracı incelemeye devam ederken arabanın soğumasını bekleyin.

4. Aynalarınızı düzeltin. Dikizin hızlı bir şekilde ayarlanması işe yaramaz, yan aynalarla uğraşmanız gerekir. Biriyle seyahat ediyorsanız, o yardım edebilir.

5. Radyoyu çalıştırın. Radyo bu aşamada en gereksiz adım gibi görünmesine rağmen, bu en önemli adım olabilir. Radyo düğmeleriyle uğraşan sürücüler, araba kazalarının önde gelen nedeni olmaya devam ediyor.

En hızlısından bir inceleme için radyoyu açın, istasyonları belleğe nasıl alayacağınızı öğrenin, arama düğmesini bulun ve devam edin.

6. Elektrikli camların düğmelerini bulun. Aracı kullanmaya başladıktan sonra camı açacağım diye kapıyı açmayın.

7. Dönüş sinyallerini bulun. Bu genellikle oldukça basittir ve tam olarak olmasını beklediğiniz yerde olacaktır.

8. Ön cam sileceklerinin kontrolünü bulun. Işıkları açma yerini bulmadan önce bunu yapın. Güneş batana kadar, ışıkları nasıl açıp kapatacağınızı keşfetmek için bolca vaktiniz olacak. Eğer aniden yağmur yağmaya başlarsa, sileceklerinizi aramak için tüm düğmelere basarsınız.

9. Far düğmelerini bulun. Bu iki adımlı bir görevdir.

9.a. Açma-kapama anahtarını bulun.

9.b. Uzun farları bulun. Işıklarınızı açtığınızda ve uzun huzmeler açık olduğunda, artık onları kapatabilirsiniz.

10. Varsa, yakıt mandalını bulun.

11. El frenini kontrol edin. Açık mı? Araç kiralama çalışanlarının daha siz daha park yerinden ayrılmadan yanan fren kokusunu almasını istemezsiniz. Bulun ve aşağı indirin.

12. Arabayı vitese alın ve çıkışlara doğru ilerleyin.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!