Artık Telefon Numarası Olmadan Facebook'ta 2FA Kullanabilirsiniz

Artık Telefon Numarası Olmadan Facebook'ta 2FA Kullanabilirsiniz

Daha fazla kişiyi 2FA kullanmaya başlama konusunda ikna etmek için Facebook, giriş işlemlerini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Facebook artık telefon numaranızı vermenizi gerektirmiyor ve bunun yerine, iki faktörlü kimlik doğrulaması için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanıza izin veriyor.

İki faktör kimlik doğrulaması (2FA), çevrimiçi hesaplarınız için ekstra bir güvenlik katmanı sunar. Bir şifre yazmanın yanı sıra, hesabınıza erişmek için ikinci bir kod sağlamanız gerekir. Ve bu SMS veya bir kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla gönderilir.

Telefon Numarası Olmadan Telefonunuz ile Güvende Kalın
Facebook bir süre önce 2FA kimlik doğrulama sistemini sundu. Ancak, daha önce sosyal ağ, giriş sırasında telefon numaranızı vermenizi gerektiriyordu. Bu, Facebook'un SMS metin mesajları yoluyla kimlik doğrulama kodları göndermesi için gerekliydi.

Ancak, bir telefon numarası sağlama ihtiyacı, bazı kişileri 2FA'yı kurmaya açık bir şekilde itmektedir. Facebook'un 2FA sistemindeki en büyük sorun başka bildirimleri de SMS yoluyla göndermeye başlaması oldu. Bu durumda Facebook'a telefon numaralarını verenler rahatsızlık duydu.

Şimdi, bir Facebook Güvenlik notunda belirtildiği gibi, Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama kurulum prosedürünü basitleştirdi. Ve sosyal ağ da üçüncü parti uygulamalar için destek ekledi. Google Authenticator ve Duo Security gibi üçüncü parti kimlik doğrulama uygulamalarını artık Facebook hesabınıza giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Facebook'ta 2FA Nasıl Kurulur

  1. Facebook.com/settings adresine gidin veya uygulamadaki "Ayarlar" ı tıklayın
  2. "Hesap Ayarları" nı tıklayın
  3. “Güvenlik ve Giriş” e tıklayın.
  4. “İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullan” seçeneğini işaretleyene kadar aşağı kaydırın
  5. 2FA'yı kurmak için talimatları izleyin

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Gerekli Bir Angaryadır
Anlıyoruz ve Facebook açıkça görüyor ... iki faktörlü kimlik doğrulama bir angaryadır. Ancak, bir kez kurduktan sonra, oldukça acısız bir çabadır ve sağladığı ekstra güvenlik katmanı kesinlikle yapmaya değerdir. Öyleyse hemen şimdi başla.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 388 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Artık Telefon Numarası Olmadan Facebook'ta 2FA Kullanabilirsiniz konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Artık Telefon Numarası Olmadan Facebook'ta 2FA Kullanabilirsiniz ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Artık Telefon Numarası Olmadan Facebook'ta 2FA Kullanabilirsiniz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "