Ogznet.com
Aşık Olduğunu Belli Eden 11 Şaşırtıcı İşaret Paylaş:

Aşık Olduğunu Belli Eden 11 Şaşırtıcı İşaret

Aşık Olduğunu Belli Eden 11 Şaşırtıcı İşaret

Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın? İşte Aşkı Belli Eden 11 İşaret

Aşık olduğumuzda tüm dünya bizimdir. Dünyaya pembe gözlüklerle bakıyoruz. Gökyüzü daha mavi, ağaçlar daha yeşil, renkler daha yoğun, her şey daha kolay, daha güzel ve hayat yeni bir anlam kazanıyor… Uyandırılan duygular, tutku yanardağları, açık duyular… bizi daha genç ve sağlıklı hissettiriyor. Bu tür tepkiler bir yanılsama değildir, çünkü “midede kelebekler” hissettiğimizde vücudumuz ve beynimiz inanılmaz bir değişim yaşar. Sonra tamamen değişiyoruz, fiziksel ve duygusal bir başkalaşım yaşıyoruz.

Aşık olmakla ilgili Bilim ne diyor?

Aşık olduğunuzu kanıtlayan şaşırtıcı işaretler

Aşık olma anında beynin neredeyse on iki farklı alanının aktive edildiği, yani beynin ve vücudun uyandığı bilimsel keşifler vardır. Manyetik rezonans ile kayıt, aşık olduğumuz kişiyi gördüğümüzde ilk tepki veren nötr bir bölge olduğunu gösterir. Dürtüler, hem fiziksel hem de psikolojik olarak bir dizi değişikliğe yol açan hormonun salgılanmasını aktive eden beynin farklı bölgelerine daha fazla iletilir. Aşk oku bize çarptığında, mutluluk hormonunu serbest bırakır. Diğer şeylerin yanı sıra, göz bebeklerinin büyümesini teşvik eden dopamin salgılanır. Dopamin, gözlerimizin sinir uçlarını uyarır. Kaslar çözülmeye başlar ve göz bebekleri büyür... bu Norveçli bilim adamları tarafından uzun yıllar süren araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Aşk genellikle farklı şekillerde kendini gösterir. Birincisi, barış ve huzur duygusunu temsil eder ve büyük bir tutkuya dönüşür. Peki aşık olduğunuzu nasıl bilebilirsiniz?

İlginizi çekebilir

Aşk Mesajları ve Sözleri Sitesi – Görsel Mesajlar

İnsanlar aşklarını bazen dille ifade edemezler. Bunun için şiir ve güzel sözlerle oluşturulmuş mesajlardan yararlanırlar. Bu mesajlar insanların birbirine gönde..

1. O Özel Biri

Bir aşk durumunda, karşı taraf eşsiz bir insan olur. Ek olarak, bir kişi hayatında başka bir kişiye karşı asla benzer bir tutku hissetmeyeceği izlenimine sahiptir. Bunun nedeni, dikkat ve odaktan kısmen sorumlu olan bir kimyasal olan beyindeki dopamin konsantrasyonunun artmasıdır.

Aşık olduğunuzu kanıtlayan şaşırtıcı işaretler

2. O Mükemmel Biri

Kaç kez "aşkın gözü kördür" sözünü duydunuz? Bu sadece bir cümle değil, içinde çok fazla gerçeklik var. Aşık insanlar genellikle sevdiği insanın olumlu taraflarını yücelterek tüm hatalarını görmezlikten gelir. Ayrıca önemsiz olaylara veya sevdiklerini hatırlatan ve güzel anılar hayal eden bir şeye odaklanırlar. Dopamin, yeni bir uyaranın etkisi altında hafızayı arttırmaktan sorumlu olan bu anahtar rolü oynar.

3. Hayatım Tam Bir Karmaşa İçinde

Aşık olduğumuzda, genellikle fiziksel ve zihinsel olarak dengesizlikler hissederiz. Mutluluk, coşku, aşırı enerji, uykusuzluk, iştahsızlık, titreme, kalbin daha hızlı çalışması ve dah hızlı nefes alma… Tüm bunlar aşık olmaktan. Ve böyle dengesiz bir durumda, en küçük sorunlar insanların sıkıntılı, panik halinde veya umutsuzluk hissetmelerine neden olabilir. Uyuşturucu bağımlılarında da aynı ruh hali değişimleri meydana gelir. Bu yüzden aşk, bağımlılığın türlerinden biridir.

Aşık olduğunuzu kanıtlayan şaşırtıcı işaretler takıntılı

4. Ona Takıntılı Olma Durumu

Aşık olduğumuzda, uyanık olduğumuz zamanın yüzde 85'ini onu düşünerek geçiriyoruz. Bu mecburi düşünme durumu, obsesif kompulsif bozukluğu adı verilen serotonin konsantrasyonunun azalmasından kaynaklanmaktadır.

5. Her Zaman Birlikte Olmayı İsteme

Duygusal bağımlılık, aşık insanlar için karakteristik bir durumdur. Sahip olma, kıskançlık, ayrılma korkusu ve ayrılık nedeniyle endişe içerir.

İlginizi çekebilir

Hayatınıza Romantizm Katacak Aşk Sözleri

Tüm zamanların en iyi aşk sözlerinin listesi, duygularınızı sevgilinize veya eşinize ifade etmeyi kolaylaştıracaktır. Bu ilham verici aşk sözleri en basit ifade..

Aşık olduğunuzu kanıtlayan şaşırtıcı işaretler sonsuza kadar

6. Sonsuza Kadar Birlikte Yaşamak İstiyorum

Aşkta, her zaman birbirimizin yanında olmak ve birlikte ortak bir geleceği hayal etmek için bir bahaneler bulacağız.

7. Her Şeyi Ortak Düşünme

Aşık insanlar sevdiklerine karşı merhamet ve şefkat hissi besliyorlar ve mutluluklarını, isteklerini veya acılarını kendilerininmiş gibi hissediyorlar ve o kişi için her şeyi feda etmeye hazır olurlar.

8. Bu O Sever mi?

Aşık insanlar, gündelik yaşamdaki önceliklerini, alışkanlıklarını, kıyafet ve davranış tarzlarını değiştirmeye hazırdır. Her şey için hazırlar, sadece sevilen biri kadar uyumlu olmak için.

9. Cinsellik Her Şey Değildir

Seks arzusu bir aşk durumunda önemlidir, ancak duygusal bağ, tamamen fiziksel ihtiyaçları karşılamaktan daha önemlidir. Bir çalışma, aşık olanların yüzde 64'ünün, “Eşimle olan ilişkimin en önemli parçası olan ...” anketinde yer alan ifadeye katılmadığını gösterdi.

Aşık İnsan Kendimi Kontrol Edemiyorum

10. Kendimi Kontrol Edemiyorum

Aşık insanlar, sık sık itiraf ettikleri tutku patlamalarını kontrol edemeyeceklerini düşünürler.

11. Sevdiğimiz Kişi ile Risk Almaktan Korkmuyoruz

Sevdiğiniz insanla bir risk almak, iki kişi arasındaki bağlantıyı güçlendirir ve bağlantıyı daha sağlam hale getirir. Araştırma, bu tür davranışları sergileyen insanlarda, sevgilerinin onları daha korumalı ve daha mutlu hale getirdiğini hissettiğini göstermiştir.

Kaynak : https://lifehacks.io/signs-you-are-in-love/
Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!