Android telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır?

3 ay önce önce ogz tarafından "Android telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır?" sorusuna cevap yazılmış.

Dışarıdayken dizüstü bilgisayarınızda internete ihtiyacınız olduğunda veya başka bir telefona internet bağlantınızı paylaşmak istediğinizde telefonunuzu kablosuz bir yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Böylece telefondaki internet bağlantınızı bir modem gibi bilgisayarınız, tabletiniz, arkadaşınızın telefonu ve hatta bir masaüstü bilgisayarla paylaşın.

Birçok akıllı telefon taşınabilir bir Wi-Fi bağlantı noktası olarak çalışabilir. Sadece ayar ve seçenekler üreticiden üreticiye biraz farklılık gösterebilir. İnternet bağlantısını paylaşma özelliğini ayarlamak oldukça kolaydır. Sadece Ayarlar> Ağ ve internet> Hotspot menüsüne gidin. Kullanıcı arayüzünüze bağlı olarak tam yol sizin cep telefonunuzda biraz farklı olabilir.

Hotspot menüsü

Hotspot menüsü altında, muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz bir sürü seçenek bulacaksınız ve ayrıca Android'de bir Wi-Fi bağlantısını paylaşmanın ne kadar kolay olduğunu da öğreneceksiniz.

Taşınabilir bir Wi-Fi Hotspot nasıl kurulur?

Wi-Fi Hotspot için varsayılan ayarları kullanmak istemiyorsanız, ilk önce Wi-Fi Hotspot Kurma bölümüne gidin. Zaten varsayılan bir bağlantı adı ve şifresi olacak, fakat onu yeniden adlandırabilir veya şifreyi seçtiğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Wi-Fi Hotspot'unuzu kurduktan sonra, Kablosuz Wi-Fi Hotspot'u kapalı konumdan açık konuma getirin. Diğer cihazınızın Wi-Fi bağlantı listesinden bu ağ adını arayın ve oturum açın.

Herkesin sınırsız bir mobil internet kotası olmadığını düşünürsek bir dizüstü bilgisayarda bu interneti kullanmanın çok hızlı bir şekilde kotanızı tüketeceğini unutmayın. Dizüstü bilgisayarınız ziyaret ettiğiniz web sitelerinin mobil sürümlerini kullanmayacağı için dikkatli olun ve telefonunuzu yalnızca gerçekten gerekli olduğunda taşınabilir bir internet bağlantı noktası olarak kullanın.

USB Bağlantısı ile internet paylaşımı

USB Bağlantısı ile telefonunuzun internet bağlantısını bir bilgisayara aktarabilirsiniz. Ayrıca bu sırada telefonunuz usb üzerinden şarj edilir.

Bluetooth Bağlantısı ile mobil internet nasıl paylaşılır?

Temel olarak yukarıdakiyle aynı olan, ancak İnternet'i paylaşmak için Bluetooth kullanan Bluetooth Tethering seçeneği vardır. Tabii ki, bu tür bir bağlantı aynı zamanda Bluetooth bağlantısı üzerinden veri ve diğer dosyaları aktarmanıza da izin verir. İnternet'inizi bu bağlantı türü üzerinden paylaşmak için Bluetooth'unuzun açık ve başka bir cihazla eşleştirilmesi gerekir. Bu, telefonlar arasında veya diğer Bluetooth cihazları arasında veri paylaşmanıza izin verir.

1

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.