İlgi Çeken Blog İçeriği Nasıl Oluşturulur?

9 ay önce önce ogz tarafından "İlgi Çeken Blog İçeriği Nasıl Oluşturulur?" sorusuna cevap yazılmış.

Her blogcu için inanılmaz blog içeriği oluşturmak için bir hayaldir. Bununla birlikte, doğru alanda başlarsanız, bu zorda değildir. Sırlar, her zamanki gibi basittir; Sizin için çaba sarf eden ve bir miktar samimiyet alan bir işlemdir. Burada, zaman testine dayanan bazı temel ipuçlarını bulacaksınız ve kesinlikle harika blog içeriğiyle karşılaşmanıza yardımcı olacaktır.

1. Okuyucunuza Ne Sunuyorsunuz?

Blog yazmaya başladığınız temel amaç neydi? Sadece para kazanmaksa, unutun. İnsanlar hayır için internette gezinmiyor. Bir şey arıyorlar. Bilgi ve uzmanlığınızı bir şeyle paylaşmak için blog yazmaya başladıysanız; İnsanların değerli bir şey bulmasına, yeni bir şeyler öğrenmesine ya da bir şey üzerinde fikrini oluşturmasına yardımcı olmak için ya da sadece eğlence için; doğru yoldasın. Vurgulamak gereksizdir, bloglarınız okuyucularınız için faydalı olmalıdır. İçeriğinizin değersiz olduğu durumlarda, okuyucularınızın bir kez yanabileceğini unutmayın, ancak bir daha asla ziyaret etmeyeceklerdir.

2. İçerik Başlığı

Başlıklar dikkat çeken şeydir. İçeriğin ne hakkında olduğunu anlatan ilgi çekici başlıklar olduğundan emin olun. Bu makalenin başlığına bakın, Nasıl Harika Blog İçeriği Oluştururum? İçerik kendisi için konuşur? Sayıları olanlar gibi alternatif başlıklar olabilir, örneğin, “Harika Blog İçeriği Oluşturmak İçin Bilmeniz Gereken Şeyler”. Bununla birlikte, bir şeyi hatırlayın, insanlara unvanın vaat ettiği şeyi verin. Güvenilirlik yaratıyorsunuz.

3. İlgi Çekici İçerik Oluşturma

İçeriğiniz ilgi çekici değilse, kimse blogunuzu ikinci kez ziyaret etmeyecektir. Kapsamlı bir araştırma yapın ve okuyucularınızın bilmediği gerçekleri araştırın. Onlara başka yerlerde arama yapmak yerine, aradıkları şeyi verin. Konu büyükse ve kapsamlı bir tedaviye ihtiyaç duyuyorsa, okuyucunun daha fazla bilgi bulabileceği bağlantıları yerleştirebilirsiniz. Blogunuzda bu sorguları zaten ele aldıysanız, bu bağlantıları sağlayabilirsiniz. Ayrıca içeriğin çok küçük veya çok uzun olmaması gerektiğini unutmayın. Bir okuyucunun bir oturuşta geçmesi için 1200-1500'lük bir kelime makalesi yeterlidir.

Makaleniz uzunsa, bunu bir e-Kitap formatında da sağlayabilirsiniz.

4. İyi içerikler kiralayanlar

İçeriğin yazılması genellikle zor bir görevdir. İçerik yazma görevini üzerinizden atmak için tereddüt etmeyin. Çok sayıda blogunuz ve düzenli bir işiniz varsa, yeni bir blog yazısı yazmak ve bloglarınızı güncellemek için zaman bulamayabilirsiniz. Dahası, yazı hazırlamak herkesin harcı olmayabilir. Konuyla ilgili mükemmel fikirlere ve mükemmel bilgiye sahip olabilirsiniz, ancak görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yazılı olarak etkili bir şekilde iletemeyebilirsiniz. İşte profesyonel içerik yazarlarının geldiği yer burası. Bu noktada hazır içerik sağlayan yerlere gidip makale satın alabilirsiniz.

0

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.