Microsoft Word'de filigran nasıl yapılır?

8 ay önce önce ogz tarafından "Microsoft Word'de filigran nasıl yapılır?" sorusuna cevap yazılmış.
2018 ve sosyal medyadaki fotoğrafların paylaşılması kolaydır. Ancak, şimdi fotoğrafların çevrimiçi olarak yayınlanmadan önce iki gerekli süreçten geçmesi gerekiyor - Filtreler ve Filigran.

Microsoft Word'de Filigran Yapın
Microsoft Word'ün yeni görüntü düzenleme özellikleriyle, içinde bir filigran görüntüsü oluşturmak zor değil. Evet, bazı filigranlar yapmak için Word'ü kullanabilirsiniz. Sadece birkaç resim düzenleme püf noktalarını ve yaratıcılık çizgisini birleştirmeniz gerekiyor.

Neden Microsoft Word?
Merak ediyor olabilirsiniz - neden Microsoft Word'ü seçmelisiniz? Özellikle çevrimdışı ve çevrimiçi kullanım için çok fazla araç mevcut olduğunda. Sonuçta, görüntü düzenleme özelliklerini barındıran bir kelime editörüdür.

Microsoft Word 2013
Her şey sadelikle ilgili. Microsoft, son on yılda Office uygulamalarında bir grup yaratıcı seçeneği yavaş yavaş ekledi. Word'ün yeni resim düzenleme özellikleri veya PowerPoint slaytlarına YouTube videoları eklemenin harika yolu.

Ayrıca, yazı tipi ve şekillerin eklenmesi, bunu filigran görüntülerinizi tasarlamak için ideal bir zemin yapar. Word'ün neredeyse tüm Windows cihazlarında mevcut olduğunu ve çalışmasının, Photoshop gibi karmaşık görüntü düzenleme araçlarını kullanmaktan çok daha kolay olduğunu unutmamak gerekir.

Tek gereken masaüstü uygulamasını başlatmak ve birkaç basit adımı takip etmek. Haydi, başlayalım.

Microsoft Word'de Bir Watermark Oluştur
Adım 1: Arkaplan şeklini seçin
Bir Word belgesi açın ve Şekiller kitaplığından bir şekil ekleyin. Basit bir daire olabilir ya da çeşitli şekilleri (ideal seçim) karıştırarak karmaşık bir tane oluşturabilirsiniz.

Yapmam gereken en önemli şeylerden biri, bir şekil seçip ikincisini yerleştirmektir. Örneğin, temel şeklin olarak bir çevre seçtiniz. Yani, şimdi 2-3 kesikli daireler katmanlayarak deneyebilirsiniz.

Bunu yapmak için ikinci görüntüyü sağ tıklayın ve Biçimlendir'i seçin. Satırın üzerine gidin ve mevcut birçok Dash türünden birini seçin.

Not: Filigran resminizde bir simge de içerebilir.

2. Adım: Farklı Yazı Tiplerini Deneyin
Şekil ve simge ile işiniz bittiğinde, ifadeyi eklemenin zamanı geldi. Sadece tek bir kelime varsa, en çok mesleğinizi tanımlayan tek bir yazı tipini anlamanız gerektiğinden, şanslısınız demektir.

Ancak, birden fazla ise, endişelenmeyin. Word, resminizi öne çıkarmak için birleştirebileceğiniz çok sayıda yazı tipine sahiptir.

3. Adım: Resim Olarak Kaydet
Tüm elemanları ekledikten sonra, görüntüyü tercihen PNG formatında kaydetme zamanı. Ve işte saçma bir kısım geliyor - Word bir dosyayı resim olarak kaydetmek için yerleşik bir mekanizmaya sahip değil.

Metin editörü, şekillerin bir resim ve doğru bir şekilde olmasını düşünmez. Şimdi, filigranın resme dönüşmesi için Word'ü kandırmalıyız. Bu, Word'ün yerleşik ekran görüntüsü aracının kullanılma zamanının geldiği andır. Temelde Word belgenizin ekran görüntüsünü alır ve resim olarak kaydeder.

Kırpma aracını kullanmak için yeni bir Word belgesi açın. Kırpma aracını yaklaşık 3-5 saniye içinde etkinleştirecek Ekle> Ekran Görüntüsü> Ekran kırpma seçeneğine tıklayın.

Tek yapmanız gereken alanı ilk belgeden işaretlemek ve hemen yeni sayfaya aktarılacaktır. Ekran görüntüsünü yakalarken imleci alanın dışına çıkardığınızdan emin olun.

4. Adım:
Yakalanan ekran görüntüsü aktarıldıktan sonra, daha fazla anlam vermek için MS Word'ün yerleşik resim araçlarını kullanabilirsiniz. Eğer bu ilk defa kullanıyorsanız, Word'ün seçebileceğiniz çok sayıda filtreye sahip olduğunu söyleyerek başlayayım.

Bir filtreyi uygulamak için, Artistik Efektler sekmesinden sadece birini seçin. Dairesel görüntüler için, resmi önce bir daireye kırpmanız gerekir (böylece efektler dışarı taşmaz). Kırpmayı etkinleştirmek için, resmin üzerine tıklayın, Biçim sekmesine gidin ve Kırpma> En Boy Oranı> 1:1'i seçin.

Bunu yaptıktan sonra Kırp seçeneğini belirleyin ve yuvarlak bir şekil seçin ve resmi kırpın. Şimdi, filtreyi uyguladığınızda, dairesel kısma uygulanacaktır. Resmi ayarladıktan sonra, sağ tıklayın ve Resmi farklı kaydet'i seçin ve işte bu kadar.

Sınırlama
Microsoft Word hiçbir şekilde bir grafik aracı değildir ve bu nedenle Word'de filigran görüntüleri oluşturmak kesinlikle şekillerin kullanımına ayrılmıştır. Yerleşik görüntü düzenleme paketi de güzel görüntüler oluştursa da kenarlar beyaz kalır.

Genelde yaptığım şey, güzel yuvarlak görüntülerden oluşan bir grup oluşturmak ve ardından arka planı saydamlaştırmak için Lunapic gibi bir çevrimiçi araç kullanmak.

Hayal Gücünü Serbest Bırak
İnkar edilemez bir şekilde, bazı sınırlamalar vardır. Ancak diğer taraftan, bu yöntem basittir. Daha da önemlisi, çevrimdışı kullanım için idealdir.

0

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.