Moz, Domain Authority Değerinin SEO Üzerine Etkisi Var mı?

1 yıl önce önce ogz tarafından "Moz, Domain Authority Değerinin SEO Üzerine Etkisi Var mı?" sorusuna cevap yazılmış.

Moz, Domain Authority, bir web sitesinin arama motorları sıralamasında ne kadar iyi olacağını tahmin etmede kullanılan bir araçtır. Moz tarafından kullanılan Domain Authority metriği, Google’ın bir siteyi sıralamak için kullandığından tamamen farklıdır ve Domain Authority değeri yüze yakın olsa bile, alabileceğiniz bu maksimum puan ile Google arama sıralamasında sizi üst sıralara getireceği anlamına gelmez.

Kısacası, Domain Authority, Google’ın değil bir Moz metriğidir. Ayrıca, araç sağlayıcı, DA puanının algoritmalarına dayandığını ve Google’ın ölçümü ile hiçbir ilgisi olmadığını belirtti. Ayrıca Ahrefs ve Majestic gibi oldukça ünlü başka alternatif puanlama siteleri de var. DA Google sıralamasını etkilemez; bu nedenle DA puanınız normalden düşük olsa bile endişelenmenize gerek yoktur. Sitenizin sıralaması üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak ve Google’ın arama motoru optimizasyonu yöntemlerini uygulamak daha faydalı bir yoldur.

Birçok arama motoru optimize edicisine göre, Moz'in araçlarını takip ediyorlardı ve maksimum puanı almaya çalışıyorlardı, ancak en yüksek puana ulaştıktan sonra bile siteleri için sıralamada önemli bir fark görmediler. Moz, DA güncellemesinden sonra web site sahipleri DA puanlarında büyük bir değişiklik olduğunu bildirdi ve buna karşılık bir Tweet atılarak, Google’ın DA puanını hiçbir zaman sıralama faktörü olarak kullanmadığını veya kullanmayacağını söyleyerek insanları sakinleştirdi.

Bu nedenle, SEO stratejinize sadık kalmanız ve sitelerinizin DA puanını artırmak için çalışma tarzınızı değiştirmenize gerek yoktur.

1

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.