Samsung Cloud Nedir ve Nasıl Kullanılır?

11 ay önce önce ogz tarafından "Samsung Cloud Nedir ve Nasıl Kullanılır?" sorusuna cevap yazılmış.
Samsung Cloud, Samsung Galaxy akıllı telefonlar ve tabletlerin en yeni modelleri için ücretsiz bir yedekleme ve geri yükleme servisi. Büyük miktarlarda veri depolama kapasitesine sahip olsa da, Samsung Cloud, dosyaları yüklemek, paylaşmak ve indirmek için çevrimiçi bir alan olmayı amaçlamamaktadır. Samsung Cloud, cihazınızı bozulması veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerektiğinde cihaz ayarlarını ve verilerini hızlı bir şekilde geri almanızı sağlar.

Samsung Bulut Depolama Neyi Destekliyor

Genel olarak konuşulduğunda, Samsung Cloud, etkinleştirilmiş cihazlarda aşağıdaki öğelerin yedeklemesini, senkronizasyonunu ve geri yüklemesini destekler: Samsung Cloud'u kullanmak için ana ekrana gidip Ayarlar'a, ardından Bulut ve hesaplara dokunun.

 • Galaxy cihazında ana ekran düzeni, sistem ayarları, yer imleri, çağrı günlüğü ve e-posta hesapları.
 • Takvim, Samsung İnternet, kişiler ve Samsung Notları gibi önceden yüklenmiş Samsung uygulamaları için uygulama ayarları ve verileri.
 • Belgeler, fotoğraflar, müzik ve videolar gibi kullanıcı verileri.

Samsung Cloud ayrıca 15 GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunuyor. Bunun ötesinde, Samsung bazı operatörlerin bazı cihaz modelleri için ek depolama için ücretli seçenekler sunuyor.

Samsung Bulut Depolama Neyi Desteklemiyor
Samsung Cloud mükemmel değildir ve hizmeti kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır:

 • Aslında, Samsung, üçüncü taraf uygulamalardan gelen verileri destekledi. Ancak, Ocak 2018'de Samsung, üçüncü taraf uygulama verilerinin desteğinin sona erdiğini ve bu verileri hizmetten silmeye başlayacağını duyurdu.
 • Samsung Cloud, SD kartlardaki verileri desteklemiyor.
 • Samsung Cloud, Galaxy 6 Serisi, Galaxy J3 ve J7, Galaxy Note 4 Serisi veya Galaxy Tab A ve Tab S2'den önceki modellerin herhangi bir taşıyıcısı tarafından desteklenmiyor.

Samsung Cloud'a Nasıl Erişilir?
Samsung Cloud'a erişmek ve kullanmak oldukça kolay; verilerinizi yedekleyecek ve senkronize edeceksiniz. Ancak, Samsung Cloud depolama alanınıza yalnızca desteklenen bir Galaxy cihazından erişebilir ve Samsung Cloud'un tam özellikleri cihaz modeline, operatöre ve Android sürümüne göre değişir.

Kişiler, Samsung Notları veya Galeri gibi senkronize etmek istediğiniz verileri seçin.
Not: Samsung Cloud'u destekleyen cihazlar arasında çeşitli Samsung verilerinin yedeklenmesi ve senkronize edilmesi yeteneği farklılık gösterebilir; yedeklemeler, örneğin Kişiler ve Takvim ile sınırlı olabilir. Ayrıca, diğer veri türleri için Wi-Fi ile sınırlıyken, bazı veri türlerini Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden senkronize edebilirsiniz.

 1. Ana ekrandan, Ayarlar> Bulut ve Hesaplar> Samsung Bulut> Başlat'a dokunun.
 2. Samsung hesabınızı kullanarak Samsung Cloud'da oturum açın veya yeni bir hesap için kaydolun.
 3. Bulut depolama alanını yönet> Yedekleme ayarları'na dokunun. Cihazınızı verileri otomatik olarak yedekleyecek şekilde ayarlamak için Otomatik yedekleme anahtarını Açık konumuna getirin.
 4. Aşağı kaydırın ve Takvim, Rehber veya Galeri gibi yedeklemek istediğiniz her veri türü için düğmeyi Açık konumuna getirin.
 5. Seçilen verilerin bir yedeğini hemen çalıştırmak için Şimdi Yedekle'ye dokunun.
 6. Bir önceki ekrana dön. Senkronize Edilecek Veriler bölümüne ilerleyin ve senkronize etmek istediğiniz her veri türü için geçiş anahtarını Açık konumuna getirin.
 7. Bazı cihazlarda, Galeri'ye dokunarak fotoğrafları senkronize etmek için ağ seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Ardından, yalnızca bir hücresel ağ üzerinden senkronizasyona izin vermek için Wi-Fi üzerinden Senkronizasyon anahtarını değiştirin.
 8. Bulut depolama alanını yönetin. Ne kadar depolama alanı bulunduğunu ve ne kadarını kullandığınızla ilgili ayrıntılar için simgeye dokunun.

Samsung Cloud'dan tek bir fotoğrafı kaldırmak için: Ana Sayfa> Galeri'ye dokunun. Bulutta kaldırmak istediğiniz fotoğrafa ve ardından Sil'e dokunun.

Önemli: Bu yöntemi kullanmak, fotoğrafı Google Fotoğraflar'dan da siler ve Samsung Cloud’un Çöp Kutusu'na gönderir. Şu anda, Samsung Cloud veya Çöp Kutusu'ndaki tek tek dosyaları görüntüleyemez veya indiremezsiniz.
Samsung Cloud'un sevilen bir fotoğrafını kendi kullanımınız için saklarken silmek isterseniz, önce bir SD kart gibi bir şeye kaydetmelisiniz.

Samsung Cloud'dan tüm fotoğrafları silmek için:

 1. Saklanan verilerinize genel bakış için Ana Sayfa> Ayarlar> Bulut ve hesaplar> Samsung Bulut> Depolamayı Yönet'e dokunun.
 2. Galeri'ye dokunun ve Samsung Cloud'da Galeri öğelerini silme seçeneğini belirleyin. Samsung Cloud'dan kaldırılmasına rağmen, resimler hem Galeri'de hem de Google Fotoğraflar'da Galaxy cihazınızda kalmalıdır.

Galaxy cihazınızdan Samsung Cloud aracılığıyla verilerin veya ayarların bir kısmını veya tamamını geri yüklemek için
Ana Sayfa> Bulut ve hesaplar> Samsung Bulut> Yedekle ve geri yükle> Geri Yükle'ye dokunun.

1

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.