Twitter iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

4 ay önce önce ogz tarafından "Twitter iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?" sorusuna cevap yazılmış.

Twitter artık bir telefon numarası vermeden iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenize izin veriyor. Bir kimlik doğrulama uygulaması veya güvenlik anahtarı kullandığınız sürece, telefon numaranızı kullanmadan iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.

Twitter'da iki adımlı doğrulama (2FA) nasıl etkinleştirilir
Artık Twitter'da 2FA'yı bir telefon numarası vermeden etkinleştirebilirsiniz. Telefon numaranızın yanı sıra bir kimlik doğrulama uygulaması zaten bağlıysa, artık telefon numaranızın bağlantısını kaldırabilirsiniz.

Twitter'da iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için Twitter'ı açın ve Ayarlar ve Gizlilik> Hesap> Güvenlik> İki Faktörlü Kimlik Doğrulama'yı tıklayın. Ardından, kurulum prosedürüne başlamak için bir Kimlik Doğrulama Uygulaması ve Güvenlik Anahtarı kullanma arasında seçim yapın.

Twitter'a bağlı bir telefon numaranız varsa, alternatif giriş yöntemini (2FA) ayarladıktan sonra onu kaldırabilirsiniz. Telefon numaranızı kaldırmak için Twitter'ı açın, Ayarlar ve Gizlilik> Hesap'ı tıklayın, ardından telefon numaranızı seçin ve silin.

SMS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulama, Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Eylül 2019'da söylediği gibi SIM değiştirmeye karşı savunmasızdır. Bu da Twitter'ın neden telefon numaranızı hesaba bağlama ihtiyacını kaldırmaya karar verdiğini açıklayabilir.

0

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.