Windows giriş ekranı mesajı ve yazı tipi nasıl değiştirilir?

6 ay önce önce ogz tarafından "Windows giriş ekranı mesajı ve yazı tipi nasıl değiştirilir?" sorusuna cevap yazılmış.

Windows 10 ve önceki Windows 7'i, giriş ekranını değiştirmek için seçeneklere sahiptir. Bu seçeneklere nasıl erişileceğini ve giriş ekranını nasıl yapılandıracağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Windows 10'da Giriş Ekranını Özelleştirme
Windows 10 giriş ekranını özelleştirmek için iki seçeneğiniz vardır: Mesaj ve Arka Plan.

Windows 10 Giriş Ekranı Mesajını Değiştirin
Bir masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya bir tablet kullanıyor olsanız da, özel bir giriş ekranı mesajı ayarlamak mümkündür.

Gerçek giriş ekranının kendisinin değişmeden kalacağını unutmayın. Bunun yerine, giriş ekranından önce bir OK istemi ile yeni bir ekran görüntülenecektir.
WIN + R tuşlarına basarak ve regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açarak başlayın. Tamam'ı tıklatın, ardından HKEY_LOCAL_MACHINE için sol taraftaki bölmeye göz atın. Software\Microsoft\Windows\Current Version\Policies\System yolunu izleyerek bu girdiyi genişletin.

Sistem altında, sağdaki bölmede, bir kayıt defteri öğesi olan legalnoticecaption görmelisiniz. Buna Sağ-tıklayın ve Değiştir'i seçin, Değer Verileri altında yeni mesajınız için bir başlık girin. Bir tür dolu ya da dikkat çekici ifade olmalı.

Ardından legalnoticetext'i bulun. Yine, Değiştir'e sağ tıklayın, bu kez Değer Verilerini daha ayrıntılı bir mesaj girin.

Mesaj girişini onaylamak için Tamam'a tıklayın, ardından Windows Kayıt Defterinden çıkın. Sonra, Kayıt defteri değişikliklerini uygulamak için Windows'u yeniden başlatın.

Yeni Windows 10 giriş mesajınız görüntülenmelidir! Giriş ekranına ulaşmak için Tamam'a tıklamanız gerekecektir.

Windows Kayıt Defteri'nden sadece bu mesajı değil ayrıca yapabileceğiniz beş tane daha kayıt defteri ince ayarı vardır.

Yeni bir Windows 10 Giriş Ekranı Arka Planı Ekleme
Giriş ekranı mesajına ek olarak, arka planı da değiştirebilirsiniz.

Ayarlar ekranını açmak için WIN + I tuşlarına basın ve Kişiselleştirme> Ekranı Kilitle'yi seçin. Arka Plan açılır menüsünü bulun ve Windows spot ışığı (Microsoft'tan görüntüler), Resim ve Slayt gösterisi arasında seçim yapın. Son iki seçenek, kendi kütüphanenizden görüntüleri seçmenizi sağlar.

Şimdi, bu yeni görüntü özellikle bu ekranın kilit ekranı için olduğu için, Oturum açma ekranındaki kilit ekranı arka plan resminin Açık olarak ayarlandığından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, kilit ekranı farklı bir görüntüyü gösterir veya boş kalır. İşiniz bittiğinde, Ayarlar ekranını kapatın.
 
Tekrar, işlemin uygulanmış olup olmadığını kontrol etmek için Windows oturumunu kapatmalısınız. Eğer her şey işlenmişse, yeni bir Windows 10 kilit ekranı arka planına ve beraberindeki mesaja sahip olmalısınız!

Windows 7 Giriş Ekranını Özelleştirme
Windows 10'da ince ayarlar sınırlı olsa da, Windows 7'de işler biraz daha kolaydır. Burada, giriş ekranı mesajının yanı sıra giriş ekranı yazı tipini de özelleştirebilirsiniz.

Windows 7 Giriş Ekranı Mesajını Değiştirin
Service Pack 1 yüklü olan Windows 7, 32 bit veya 64 bit bilgisayarlar için tasarlanan, aşağıdaki gibi Kullanıcı Hesabı Denetimi etkin veya etkin olmadan yapılabilir. Ayrıca, Windows EXE dosyalarındaki kaynakları değiştirmenizi, eklemenizi, yeniden adlandırmanızı, silmenizi ve görüntülemenizi sağlayan ücretsiz bir araç olan Resource Hacker'ın bir kopyasına ihtiyacınız olacaktır.
Bu indirilirken, C:\Windows\System32\tr-TR\ klasörünü açın ve winlogon.exe.mui dosyasını bulun.

Bu dosyayı sağ tıklayın ve Özellikler> Güvenlik> Gelişmiş> Kullanıcıyı seçin.

Bu pencerede Düzenle'yi ve ardından Sahipliği değiştir'in altında, kendi giriş adınızı seçin ve Uygula'ya tıklayın. Devam etmek için Tamam'a tıklayın ve bu pencerelerden ve orijinal Özellikler kutusundan çıkmak için Tamam'ı seçin.

Bittiğinde, Özellikler> Güvenlik'e geri dönün ve Düzenle'yi seçin. Aşağıdaki kutuya Ekle'yi tıklayın ve giriş adınızı arayın. PCNAME \ USERNAME olarak çözülmelidir.

Bunu seçin, girişi eklemek için Tamam'ı tıklayın. Güvenlik sekmesine dönersiniz. Buradan Gelişmiş> İzinler> İzinleri Değiştir'e tıklayın ve İzin Girdileri altında yeni eklenen girişi seçin ve Düzenle'ye tıklayın.

İzin Ver sütunundaki Tam Denetim onay kutusunu işaretleyin, ardından Tamam'ı ve ardından Çıkmak için Uygula'yı seçin.

Daha sonra winlogon.exe.mui dosyasını yeni bir konuma kopyalamanız gerekir, tercihen masaüstünüz.

Ardından, Resource Hacker'ı yükleyin ve sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçerek yazılımı Windows Başlat menüsünden başlatın.

UAC bildirimini kabul edin ve uygulama yüklendiğinde Dosya> Aç'ı tıklatın. Dosya türü kutusunda Tüm dosyalar'ı (*. *) Seçin, masaüstüne gidin ve winlogon.exe dosyasını yükleyin.

Aracın Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi ile benzer bir arabirime sahip olduğunu göreceksiniz, bu nedenle Dize Tablosu> 63> 1033'ü genişletin ve sağdaki bölmede girişleri 1002 ve 1005 numaralı satırlardaki alıntılarda güncelleştirin — bu yeni Windows 7 giriş ekranı mesajınız olacaktır. !

Tırnakların yerinde kalmasını sağlayın ve Komut Dosyasını Derle'yi tıklatın ve işlemi tamamlamak için Dosya> Kaydet'i tıklatın.

Resource Hacker'ı kapatın ve winlogon.exe.mui dosyasını C:\Windows\System32\tr-TR\  klasörüne kopyalayın (Kopyala ve Değiştir'i seçin). Başlat'ı açın ve CMD yazın, sonuçta oluşan komut istemi simgesini sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

mcbuilder yazın ve Enter'a dokunun, daha sonra işlem tamamlanana kadar bekleyin (imleç yeni bir hat üzerinde yanıp söner).

Bittiğinde, exit yazın ve komut istemini kapatmak için Enter tuşuna basın.

İşlemi tamamlamak ve değişikliklerinizi onaylamak için Windows'u yeniden başlatmanız gerekir.

Bunu geri almak ve orijinal mesajı geri yüklemek için özel mesajınızı “Hoş Geldiniz” ile değiştirerek işlemi tekrar başlatmanız yeterlidir.

Alternatif olarak, winlogon.exe.mui dosyasını silin ve Resource Hacker tarafından oluşturulan winlogon.exe_original.mui dosyasıyla değiştirin ve eski dosya adını verdiğinizden emin olun.

Yeni bir Windows 7 Giriş Ekranı Yazı Tipi Seç
Giriş ekranı mesajını değiştirmek biraz zaman alabilir, yazı tipini değiştirmek çok daha hızlıdır.
Başlat'ı açın ve regedit yazın, yardımcı programı başlatmak ve herhangi bir UAC istemini kabul etmek için Enter'a dokunun (ilerlemeden önce Windows Kayıt Defterinizin bir yedeğini almak için Dosya> Dışa Aktar'ı kullanın — bir hata oluşursa yararlıdır).

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes yolunu genişletin ve MS Shell Dlg'i sağ bölmede bulun. Bunu sağ tıklayın ve Değiştir'i seçin.

Ortaya çıkan kutuda, kullanmak istediğiniz yazı tipinin adını girin (şu an yüklü olan seçeneklerin listesi için C:\Windows\Fonts'u işaretleyin) ve MS Shell Dlg 2 girişini tekrarlayın (varsayılan seçeneğin Tahoma olduğunu unutmayın).

Bu tamamlandığında, Windows kayıt defterini kapatın ve değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın. (Ayrıca oturumu kapatıp oturum açarken, bilgisayarınızı kilitlediğinizde yeni yazı tipi görüntülenmez.)

Giriş Metni Çok Açık / Koyu!
Windows giriş ekranı yazı tipinin rengini değiştirmek mümkün değildir.

Bununla birlikte, metnin ağırlığını değiştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için, Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ne dönün ve HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LoginUI yolunu genişletin.

Sağdaki bölmede, boş bir alanı sağ tıklatın ve ButtonSet adında Yeni> DWORD seçeneğini belirleyin.

Bu yapıldıktan sonra, değeri düzenlemek için çift tıklayıp tamamladığınızda Tamam'ı tıklayın. Aşağıdakilerden birini seçin:

 • 0: Bu, daha açık metin gölgeleri, daha koyu düğmeler ve varsayılan seçimdir.
 • 1: Daha hafif arka planlar için uygun olan bu seçenek daha koyu metin gölgeleri ve daha açık düğmeler sunar.
 • 2: Daha koyu bir arka plan için tasarlanan metin gölgeleri kaldırılır ve düğmeler opaktır.

Seçiminiz yapıldığında, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve sonuçları kontrol etmek için Windows'u yeniden başlatın.

Windows Giriş Ekranınızı Değiştirin!
Şu anda en popüler olan Windows sürümleri olan Windows 7 ve Windows 10 için giriş ekranı düzenlemelerine baktık.

Özetlemek gerekirse, Windows 10 giriş ekranını değiştirmek isterseniz:

 • Windows Kayıt Defteri'ni açın
 • HKEY_LOCAL_MACHINE öğesini genişletin. Software / Microsoft / Windows / Current Version / Policies / System yolunu takip ederek bu girişi genişletin
 • Legalnoticecaption'ı sağ tıklatın, Değiştir'i seçin ve Değer Verileri altında yeni mesajınızı girin.

Bu arada, Windows 7 giriş ekranına ince ayar yapmak için şunları yapabilirsiniz:

 • Giriş ekranı mesajını değiştir
 • Giriş ekranı yazı tipini değiştir
 • Metnin ağırlığını daha açık veya daha koyu hale getirerek ayarlayın

Bu özelleştirmeleri yapmak için üçüncü taraf yazılımları ve Windows Kayıt Defteri'nde yapılan değişikliklerin yapılması gerekmesine rağmen, sonuçlar özellikle özel bir giriş ekranı arka planıyla birleştirildiğinde etkileyici olabilir.

0

vote

Cevap Yaz

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapın yada üye olun.

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.