Ogznet.com

Askeri Tekstil Ürünleri ve İhracat Potansiyeli

Askeri Tekstil Ürünleri ve İhracat Potansiyeli

Raff Military Textile, dünyadaki askeri tekstil sektöründe öne çıkan başarılı yerli firmalardan birisi. Türki Cumhuriyetler, Balkan ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri, Afrika ülkeleri gibi ülkelere ihracat yapan şirket, Latin Amerika ülkelerini ise yeni hedef bölgesi olarak belirlemiş.

Firmanın ürünleri arasında askeri üniforma, tören kıyafetleri ve resmi kıyafetler, askeri ayakkabılar ve botlar, çadır – palaska vb. diğer askeri aksesuarlar bulunuyor. Firma bu ürünlerin yanı sıra polis malzemeleri ve aksesuarları, kurumsal olarak nitelendirilen medikal kıyafetler, itfaiyeci elbiseleri ve iş elbiseleri gibi ürünler de imal ediyor. Uluslararası kalite standartlarına ve firmanın sahip olduğu kalite belgelerine uygun şekilde yapılan imalat, Avrupa-Asya-Afrika ortasında yer alan ülkemizden bu bölgedeki ülkelere yapılan ihracatlar arasında bulunuyor. Dilerseniz hemen asker malzemeleri için tıklayın!

Söz konusu olan bölgede ve dünya çapında hizmet veren resmi ve özel kurumların çeşitlilikleri ve toplam personel sayıları düşünüldüğünde ise ortaya inanılmaz bir ihracat potansiyeli çıkıyor. Sadece Raff Military Textile firmasının ihracat yaptığı ülkelerdeki asker, polis ve diğer kurumların çalışanlarının sayısı on milyonlarla ifade ediliyor. Bu bölgeyi tüm dünyayı kapsayacak şekilde genişlettiğimizde ise söz konusu personelin toplam sayısı yüz milyonlara çıkabiliyor.

Askeri Tekstil Ürünleri ve Toplam İhracat

Sonuç olarak tekstil alanında oldukça başarılı olan ülkemizin askeri tekstil - kurumsal tekstil ürünleri alanına yoğunlaşması halinde onlarca milyar dolara varan ihracat potansiyeline sahip olduğu söylenebiliyor. Ülkemizin 2018 yılında 168 milyar dolar toplam ihracat yaptığı ve aynı dönemde yaptığı 223 milyar dolar ithalat ile 55 milyar dolar ticaret açığı verdiği görülüyor. Bu rakam en büyük ticaret partnerimiz olan AB ülkelerine yine 2018 yılında yaptığımız 84 milyar dolara yaklaşan bir rakam olarak görünüyor.

Yani en büyük ticaret partnerimize, tüm Avrupa ülkelerine yaptığımız binlerce kalemdeki ürünün ihracatında en az %60-70 oranında artış sağlayabildiğimizde dış ticaret açığını kapatabiliyoruz. Oysa dünya çapında 100 milyon kişinin üzerinde personel çalıştıran askeri kurumlara ve diğer kurumlara gerçekleştirdiğimiz askeri tekstil ürünlerindeki ihracata yoğunlaşabilirsek, dış ticaret açığının tamamını tek bir kalemde yaptığımız ihracat ile kapatabiliriz.

İhracat Odaklı Raff Military Textile

Tabi bu görev çok basit bir şekilde anlatılmış olsa bile önümüze pek çok zorluk çıkabilir. Öncelikle askeri tekstil sektöründe tanınan ve kaliteli üretimleriyle ismini duyuran firmaların sayısını artırmamız gerekiyor. Raff Military Textile, bu alanda çok önemli bir görev üstleniyor.

İhracat odaklı çalışan firma, temelleri yaklaşık yarım asır önce atılan bir firma olarak görünüyor. Bu sürede elde ettiği tecrübeyi teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yenilikçi bir üretim anlayışıyla harmanlamayı başaran şirket, askeri tekstil sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından birisi olmayı başarmış.

Tecrübe ve teknoloji birikimini yanı sıra kalite ve yönetim sistemlerinde de kendisini sürekli geliştiren bir şirket olan Raff Military Textile, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi ve ISO 10002:2014 müşteri memnuniyeti sertifikalarına sahip durumda bulunuyor.

Müşterilerine bu gözle bakmaktan ziyade “çözüm ortağı” olarak yaklaşmayı tercih eden şirket, müşterileriyle uzun süreli ve güvene dayanan ilişkiler kurmasını sağlayan tecrübeli ve profesyonel bir ekibe sahip. Raff Military Textile, “en iyi hizmet, en iyi kalite, en iyi fiyat ve hızlı servis” ilkeleriyle hizmet vermesi sayesinde sektöründe dünyanın önde gelen, lider firmalarından birisi olmayı başarmış. Dış ticaret açığı problemimizin çözümünde yardımcı olmak isteyen firmaların, örnek bir çalışma sistemi sergileyen Raff Military Textile’in adımlarını takip etmeleri yerinde olacaktır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz