Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Niketh Vellanki on Unsplash

Astronot olmak ister misiniz? Bu Uygulamayla Eğitime Başlayın

Mars’a ayak basan ilk insan olmak istermisin. Kariyer hedefi olarak bir astronot olma hayalimi kuruyorsun. Öyleyse, neden hemen bir astronot gibi antrenmanlara başlamıyorsun. Ya da en azından bu düşünceye başlamak için ilham alabilirsin.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Astronot Olmak için Gerekli Becerileri Öğrenin

 

Space Nation Navigator bir astronot eğitim uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Bir astronot olarak başarılı olmakla alakalı gerekli olan temel becerileri öğretmek için görev tabanlı bir yaklaşım kullanan bir eğitim aracıdır. NASA'nın bilgi girdilerinin yardımıyla geliştirilen üç temel alanda çalışabilirsiniz: beden, zihin ve sosyal beceriler.

Astronot eğitimi titizdir ve kendinizi bir roketin üstüne atabilmeniz için birkaç derece almanız gerekecektir. Ama uygulama erken başlama için iyi bir yerdir. Ayrıca, arka planda bir sürü eğitim ile eğlencelidir.

Space Nation Navigator, gerçekten uzaya seyahat etme yolculuğundaki ilk adımınız olan astronot eğitim uygulamasıdır. NASA uzmanlığını kullanan eğlenceli zorluklar ve ilham verici mini oyunlar aracılığıyla astronot becerilerini öğrenmeye başlayın.

İşte bazı önemli noktalar:

 1. Faaliyetler dört alana ayrılır: Temel, Görevler, Profil ve Mağaza.
 2. Temel bölüm, size makaleler ve podcast'ler aracılığıyla eğitim verir.
 3. Görevler bölümü, uzay temalı mini oyunlar ve testlerle doludur.
 4. Etkinliklerden geçin ve skor tablosunda puanınızı yükseltmek için puan toplayın.
 5. Profil bölümü, rozetlerinizi, haftalık puanlarınızı, haftalık sıranızı ve tüm zamanların sıralamasını izlemenize yardımcı olur.

Topladığınız puanlar neden bu kadar önemli? Günlük ve haftalık görevleri tamamlamak ve başarıların kilidini açmak için size ilham verecekler. İzlanda'daki bir eğitim kampına alınacak yüz kişiden biri olabilirsiniz.

Space Nation Navigator, her yıl bir Uzay Ulusu Astronotunun uzaya seyahat edeceği Space Nation Astronaut Programının ilk adımıdır. Ayrıca gerçek hayattaki astronot deneyimlerine katılma fırsatları da olacak.

Space Nation Navigator; uzay keşfi, uzay bilimi, motivasyon, fiziksel uygunluk, kültürel anlayış ve diğer temel astronot becerileri konusunda size rehberlik eder.

Sınavlar, oyunlar ve görevlerle içinizdeki astronotu ortaya çıkarın. Haftalık görevler, sizi kendi uzay maceranızın merkezine yerleştirir. Astro Fitness, vücudunuzu uzaydaki yaşama hazırlar.

Rozetlerin ve başarıların kilidini açın ve görev ödülleri, ödüller ve nihayetinde gerçek hayattaki astronot eğitim deneyimlerine katılma şansı elde etmek için aday sıralarında yükselin.

Space Nation Navigator uygulaması:

 • İndir: Android için Space Nation Navigator (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar)
Space Nation Navigator

Antrenmanlar (örneğin, GPS tabanlı çalışmalar) fitness hedeflerinizi karşılamanıza yardımcı olabilir. Uygulamayı indirdiğinizde, başlayacak olan gelecekteki bir kariyer için rol olarak düşünün.

Özellikleri:

 • Space Nation Astronot Programının ilk adımıdır ve her yıl bir aday uzaya gidiyor.
 • NASA, Space Nation ile Space Act Anlaşması olarak bilinen bir işbirliği anlaşması aracılığıyla teknik uzmanlık sağlıyor.
 • Gerçek astronot eğitmenleri ile geliştirildi.
 • Üç temel alanda (Beden, Zihin, Sosyal eğitim) temel astronot becerilerini geliştir.
 • Astro Fitness: Günlük, evde fiziksel antrenanlar.
 • Sosyalleşin; yolculuğunuzu fotoğraf galerilerinde diğer oyuncularla paylaşın.
 • Haftalık maceralar çeşitli uzay becerilerini kapsar ve sizi astronot yaşam tarzına hazırlar.
 • Günlük olarak güncellenen maceralar ve oyunlar.
 • Eğitim ve eğlencenin mükemmel dengesi: Uzay hakkında bilgi edinirken eğlenin.
 • Astronot becerileri kazanın, daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlayın, gerçek hayattaki astronot eğitimini deneyimleme şansı yakalayın ve hatta nihayetinde uzaya bir gezi kazanın. Yolculuğunuz burada başlıyor.

Uygulama ve eğitimler İngilizce'dir. Bu yüzden dil bilgisi gereklidir.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz