Ogznet.com
AutoCAD Alternatifi En iyi Çizim Programları Paylaş:

AutoCAD Alternatifi En iyi Çizim Programları

AutoCAD Alternatifi En iyi Çizim Programları

AutoCAD Benzeri Ücretsiz Programlar

Autodesk AutoCAD, ürün tasarımı, inşaat uygulama ve mimari tasarım çizimleri vb. için tasarlanmış ve geliştirilmiş, zengin özelliklere sahip bir 3D çizim programıdır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bu CAD yazılımı, bir dizi gelişmiş özellik kullanarak yüksek kaliteli 2B çizimler, taslaklar ve belgelerin yanı sıra 3B modeller oluşturmak için kullanılır. 2B çizim ve taslak oluşturma özelliği, metinlerin görünümünü kontrol etme, boyut stillerini tasarlama ve Microsoft Excel hesap tabloları ile çizimlerdeki tablolar arasındaki verileri güncelleme özelliğini içerir.

Autodesk AutoCAD ile ilgili en heyecan verici gerçeklerden biri, kullanıcıların 3B nesnelerin iç detaylarını analiz etmelerine ve PDF dosyalarından verileri içe aktarmalarına izin vermesidir, böylece ekip arkadaşlarıyla modelleri, çizimi ve diğer şeyleri gözden geçirmek için işbirliği yapabilirler.

Autodesk AutoCAD, modelleri kolayca içe ve dışa aktarabileceğiniz, mevcut modeli özelleştirebileceğiniz ve herhangi bir sınırlama olmaksızın yeni modeller oluşturabileceğiniz oldukça basit ve anlaşılması kolay bir arayüz sunar. Yazılım, 3D modelin fotogerçekçi görüntüsünü elde etmek için 3B nesnelere malzeme eklemelerine ve sahnelere ek ışıklar eklemelerine olanak tanır.

Autodesk AutoCAD, zengin özelliklere sahip bir yazılımdır ve revizyon bulutu, işbirliği, 3B modelleri içe aktarma, 3B gezinme, metin ayarı, kullanıcı etkileşimi, harika paletler ve masraf araçları gibi birçok temel özellik sunar.

En iyi Autodesk AutoCAD Alternatifleri nelerdir?

AutoCAD, teknik çizim konusunda tekel olmuş en ünlü program durumunda. Ancak AutoCAD yazılımının kullandığı DWG formatı AutoCAD'e ait bir dosya biçimi değildir. Bu yüzden bir çok ücretli veya ücretsiz AutoCAD benzeri program bulunmaktadır.

1. uMake - iPhone ve iPad için 3D tasarım uygulaması

 • iOS
 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar
uMake - iPhone ve iPad CAD programı

uMake, iPad'ler için oluşturulmuş, kullanımı kolay bir 3D modelleme çözümüdür. Fikirlerinizi 3B olarak tasarlamanıza olanak tanıyan, gücü ve masaüstü CAD yazılımını iPad cihazına getirmek için tasarlanmış ilk ve en güçlü 3B tasarım uygulamasıdır.

Tasarımcıların ihtiyaçlarını dikkate alan ve tüm sağlam işlevsellikleri sunan temel bir uygulamadır. Bu uygulama ile ilgili en önemli şey, sezgisel kontroller sunmasıdır.

Bu uygulamanın yardımıyla, herhangi bir 3B modeli kolayca oluşturabilir, farklı renklerle özelleştirebilir ve gerçek zamanlı geri bildirim almak için doğrudan başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Çizim planlarını kullanarak uzayda kolayca 3B çizgiler oluşturabilir veya hassas bir şekilde çizebilirsiniz.

Bu uygulama, 3D nesneler oluşturmayı daha hızlı ve daha kolay hale getiren bir otomatik yüzey oluşturma özelliği sunar. uMake uygulaması ayrıca hızlı modelleme, kişiselleştirme, hareket halindeyken öğrenme, şablonlar, 3B modeller, içe ve dışa aktarma gibi temel özellikleri içerir. Ayrıca, onu diğerlerinden daha iyi hale getiren bir Artırılmış Gerçeklik tasarım özelliği de vardır.

2. Morphlio Trace Sketch CAD - Eskiz ve Tasarım

 • iOS
 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar
Morpholio Trace - Sketch CAD - Hepsi bir arada tasarım ve mimari uygulamasıdır

Morphlio Trace - Sketch CAD, Morphlio LLC tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır ve sadece iOS cihazında kullanabilirsiniz. Katmanlardaki fikirleri kolayca tasarlamanıza, çizim işaretlemesi yoluyla iletişim kurmanıza ve tasarım sürecinin tüm aşamalarında akıcı bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyan kapsamlı bir tasarım ve mimari aracıdır.

Uygulama, Shapr3D'ye alternatif olarak gelir ve tüm temel özellikleri, onu daha ilginç ve eğlenceli hale getiren bazı yeni araçlarla birlikte sunar. Yaratıcı kültürlerin mimarları, iç mimarları veya illüstratörleri için ideal bir araçtır ve tüm tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayacak akıllı eskizler oluşturmanıza yardımcı olur.

Morphlio Trace uygulaması birçok önde gelen şirket tarafından kullanılmaktadır ve birden çok platformla entegre olur. Yeni fikirler ve konseptler, çizim setleri ve işaretlemeler, sunumlar, kat planları, saha planları, çizimler, çizim setleri oluşturma ve verme, içe ve dışa aktarma, tüm formatları yönetme ve tüm önemli araçları vb. hassas bir şekilde geliştirebilirsiniz. Morphlio Trace bir ticari uygulamadır ve yalnızca iPad'lerde kullanabilirsiniz.

3. ArcSite: Floor Plans and CAD

 • iOS
 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar
 

ArcSite, hızlı taslaklar, eskizler, plan çizimleri ve yeniden kullanılabilir şekiller oluşturması ve BOM oluşturması gereken tasarımcılar, profesyoneller ve yükleniciler için güçlü bir CAD çözümüdür. Uygulama, dosyaları güvence altına almak için bulutu kullanır ve AutoCAD gibi masaüstü CAD yazılımlarıyla uyumludur.

ArcSite, tüm yeni başlayanlar ve uzmanlar için tasarlanmıştır ve doğrudan iOS cihazlarınızda ticari projeler oluşturmanıza yardımcı olan tüm önde gelen özellikleri içerir. Ayrıca, tam kontrol ile birlikte bir 2D çizim, taslak ve belgenin yanı sıra 3D modeller ve görselleştirmeler yapmak için de kullanılır. 3B modeller ve görselleştirmeler oluşturma açısından, kullanıcılar modellerine diğerlerinden daha iyi hale getiren aydınlatma ve malzeme ekleyebilirler.

ArcSite uygulaması ayrıca kullanıcılara ok ucu stilini, metin konumunu ve yanal toleransları kontrol etmeyi içeren boyut ayarlarını yapılandırma yeteneği sağlar. ArcSite, ölçeklendirilmiş çizimin PDF, DXF ve DWG formatına aktarılabilmesi, kendi özel şekillerinin oluşturulması, PDF'lerin içe aktarılması ve düzenlenmesi, kendi modelinin yüklenmesi ve basit arayüz gibi bazı önemli özellikleri içerir.

4. DWG FastView-CAD Görüntüleyici ve Düzenleyici

 • iOS | Android | Windows
 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar
DWG FastView - CAD Görüntüleyici ve Düzenleyici

DWG FastView, tasarımcıların her türlü durumda taleplerini karşılayan, DWG ve DXF ile tam uyumlu, çapraz platform özellikli zengin CAD yazılımıdır. Yazılım, Gstarsoft Co. tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır ve hizmetinin Android ve iOS cihazlarında kullanabilirsiniz. Kapsamlı bir çözümdür ve düzenleme, görüntüleme, ölçme, metin bulma ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm ana özelliklerle birlikte gelir.

Bu mobil uygulamanın yardımıyla, her türlü çiziminizi görüntüleyebilir, düzenleyebilir, oluşturabilir, paylaşabilir ve tek bir tıklama ile birden fazla cihazdan buluta senkronize edebilirsiniz. Birden fazla çizim şablonu da sunan hızlı ve doğru bir çözümdür, bu platformdaki her şablon profesyonel bir ekip tarafından benzersiz bir şekilde oluşturulur ve şablonlarının her birini herhangi bir sınırlama olmaksızın kolayca özelleştirebilirsiniz.

DWG FastView ayrıca gelişmiş araçlar, dosya boyutunda sınırlama olmaması, AutoCAD ile tam uyumlu, çevrimdışı çizim, hemen hemen tüm formatları destekler, içe ve dışa aktarım, yakınlaştırma / uzaklaştırma, 2DS modeli arasında geçiş yapma ve çok daha fazlası gibi temel özellikleri içerir. DWG FastView, %100 ücretsiz bir çizim çözümüdür ve Android ve iOS cihazlarda kullanabilirsiniz. DWG Fast View uygulaması, hareket halindeyken gerçek CAD çalışması yapmanızı ve en iyi mobil CAD deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlar.

5. Autodesk DWG TrueView

 • Windows | Web
 • Ücretsiz

Autodesk DWG TrueView, ücretsiz ve tek başına bir DWG görüntüleyicidir. AutoCAD yazılımı ile aynı görüntüleme motorundan oluşturulmuş olan DWG TrueView, AutoCAD'de olduğu gibi en yeni DWG ve DXF dosyalarını görüntülemenizi sağlar. Ayrıca ücretsiz Autodesk Design Review programını da kurarak, güçlü ölçüm ve işaretleme yetenekleri, sayfa seti organizasyonu ve durum izleme özelliklerinden yararlanmak için DWG dosyalarını açabilirsiniz.

 • AutoCAD çizimlerini açın ve doğrudan paylaşın.
 • Çizimleri diğer AutoCAD sürümlerine dönüştürün. AutoCAD'in daha yeni sürümlerindeki çizimleri eski sürümlere veya tersine dönüştürmek için birlikte indirilen DWG TrueConvert DWG sürüm dönüştürücüsünü kullanın.
 • Doğru mesafe ve alan ölçümlerini yapın.
 • DWG ve DXF dosyalarını görüntüleyin.
Autodesk Viewer - Tasarımları tarayıcınızda kolayca görüntüleyin ve paylaşın.

Autodesk Viewer online aracı ile tasarımları tarayıcınızda kolayca görüntüleyin ve paylaşın. Autodesk Viewer, herhangi bir cihazdan veya işletim sisteminden tasarımlarınıza erişmenize ve tasarımların üzerinde iş birliği yapmanıza olanak sağlar. Autodesk Viewer sayesinde tasarımlarınızın görünümlerini kolayca paylaşabilir ve uzaktan birlikte çalışabilirsiniz. Autodesk Viewer; DWG, STEP, DWF, RVT ve Solidworks dâhil çoğu 2D ve 3D dosyayı destekler.

6. DWGSee

 • Windows | Mac | Android
 • Ücretli (.dwg dosyalarını açmak ve görüntülemek ücretsizdir)

Çizimleri görüntülemek ve değişiklikler yapmak, her zamankinden daha hızlı! DWG/DXF/DWF dosyalarına göz atmak, görüntülemek, ölçmek, biçimlendirmek, değiştirmek ve yazdırmak için kolay, hafif ve hızlı bir DWG görüntüleyici ve CAD programı. En son AutoCAD 2020 çizimlerini destekler.

DWGSee - Çizimleri görüntülemek ve değişiklikler yapmak, her zamankinden daha hızlı!

DWGSee 2020 bir dwg görüntüleyiciden daha fazlasıdır, hızlı bir çizim düzenleyici, dönüştürücü, sürüm karşılaştırma aracıdır.

DWG, DWF ve DXF gibi AutoCAD dosyalarını görüntüleyebilir ve DWG, DXF, DWF dosyalarını hızlıca yazdırın. AutoCAD çizim formatını R2.5'den en son sürüme kadar destekler.

DWGSee, dönüştürmeden önce işaretler ekleyebileceğiniz ve birkaç çizimi nihai PDF'de birleştirebileceğiniz "PDF'ye Aktar" işlevini de sunar.

7. LibreCAD - Ücretsiz ve Açık Kaynak 2D-CAD Programı

LibreCAD - Windows, Apple ve Linux için ücretsiz bir Açık Kaynak CAD programıdır.

LibreCAD, Windows, Apple ve Linux için ücretsiz bir Açık Kaynak CAD programıdır. LibreCAD, en yeni DWG dosyalarını (ve diğerlerini) açabilir. DXF dosyalarını içe aktarabilir ve SVG, JPG, PNG, PDF ve diğer dosyaları da dışa aktarabilir.

LibreCAD, QCAD'in topluluk sürümüne dayalı bir 2D CAD çizim aracıdır. LibreCAD, platformlar arası Qt çerçevesini kullanır, bu da çoğu işletim sistemiyle çalıştığı anlamına gelir. Kullanıcı arayüzü Türkçe dahil 30'dan fazla dile çevrilmiştir. LibreCAD, 2D çizime odaklandığından, yükleme dosyası 30mb'den daha az bir yükleyiciyle hızlı ve hafiftir.

LibreCAD özellikleri:

 • Autodesk DWG formatının kısmi desteği (yalnızca içe aktarma).
 • Autodesk DXF açık format desteği (içe ve dışa aktarma). LibreCAD ana formatıdır.
 • PDF formatında ve görüntü formatında dışa aktarın (PNG, SVG, bitmap).
 • MakerCAM SVG formatı desteği.
 • Kartezyen ve kutupsal koordinat sistemleri.
 • Yerel koordinat sistemi: ang get koordinatları girmek için yeni bir başlangıç ​​noktası seçebilirsiniz.
 • Uç noktalar, orta noktalar, yayların merkezi, çizgilerin kesişimi ile doğru bir şekilde çizim yapmak için yakalama işlevleri.
 • Hatch.
 • Bloklar oluşturulabilir ve eklenebilir.
 • Standart bileşenleri bloklar (vida, pencereler vb.) üzerinden yönetmek için kütüphane.
 • Metin açıklaması.
 • Seçilen bir ölçekte yazdırma.
 • Araç çubukları özelleştirilebilir.
 • Komut satırı üzerinden çeşitli eylemler gerçekleştirilebilir.
 • Bazı görevleri kolaylaştırmak için eklentiler.
 • Kullanıcı Arayüzü çeşitli dillerde mevcuttur.

8. DraftSight - 2D CAD Çizimi ve 3D Tasarım

DraftSight - 2D CAD Çizimi ve 3D Tasarım

DraftSight, mimarlar, mühendisler ve inşaat işleri ile uğraşanların yanı sıra profesyonel CAD kullanıcıları, tasarımcılar, eğitimciler için zengin özelliklere sahip bir 2D ve 3D CAD programıdır.

Özel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uyacak daha fazla seçenek ve araç sunar. Gerçek tasarım özgürlüğü, çalışmak istediğiniz şekilde çalışmanıza izin verir. Tasarımları optimize etmek ve en üst düzeye çıkarmak için 2B taslaktan 3B modellemeye zahmetsizce geçip tekrar geri dönme becerisi sunar. DWG tasarımlarınızı ilk halinden son çıktıya kadar kolayca yönetmek için SOLIDWORKS PDM dahil olmak üzere diğer Dassault Systèmes ve SOLIDWORKS çözümleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olma özelliği vardır.

DraftSight, DWG dosyalarını açmak, düzenlemek ve paylaşmak için daha iyi bir yol isteyen kullanıcılar için profesyonel düzeyde 2D CAD programıdır.

Gelişmiş yapıya dayanan DraftSight küçük bir alana, indirmek birkaç dakika sürecek ve Windows XP®, Windows Vista® ve Windows® 7 de dahil olmak üzere birden fazla işletim sisteminde çalışıyor.

9. nanoCAD

 • Windows
 • Ücretsiz ve Ücretli versiyonları mevcut

nanoCAD, profesyonel düzeyde bir CAD programıdır. Tanıdık bir arayüze, güçlü taslak oluşturma ve tasarım araçlarına, yerel DWG uyumluluğuna ve açık bir API'ye sahiptir. Üstelik kullanmak ve paylaşmak tamamen ücretsiz.

 

nanoCAD Plus ise nanoCAD'in olduğu her şey ve daha fazlasıdır. Daha da fazla üretkenlik özelliği içerir ve güncellemeler ve öncelikli çevrimiçi destek dahil olmak üzere düşük maliyetli bir yıllık abonelikle kullanılabilir.

10. QCAD - 2D CAD Programı

QCAD - 2D CAD Programı

QCAD, iki boyutlu (2D) bilgisayar destekli çizim (CAD) için ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır. QCAD ile binalar, iç mekanlar, mekanik parçalar veya şemalar ve diyagramlar için planlar gibi teknik çizimler oluşturabilirsiniz. QCAD, Windows, macOS ve Linux'ta çalışır. QCAD'in kaynak kodu, popüler bir Açık Kaynak lisansı olan GPL sürüm 3 (GPLv3) altında yayınlanır.

QCAD, modülerlik, genişletilebilirlik ve taşınabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ancak, QCAD hakkında kullanıcıların en çok sevdiği şey sezgisel kullanıcı arayüzüdür. QCAD, herkes için kullanımı kolay ancak güçlü bir 2D CAD programıdır. QCAD'e hemen başlamak için herhangi bir CAD deneyimine ihtiyacınız yoktur. QCAD'i hemen ücretsiz olarak indirebilirsiniz!

QCAD özellikleri:

 • Katmanlar
 • Bloklar (gruplama)
 • 35 CAD yazı tipi
 • TrueType yazı tipleri desteği
 • Çeşitli Metrik ve İngiliz birimleri
 • DXF ve DWG dosya desteği
 • Ölçekli yazdırma
 • Birden çok sayfaya yazdırma
 • 40'tan fazla inşaat aleti
 • 20'den fazla modifikasyon aracı
 • Noktaların, çizgilerin, yayların, dairelerin, elipslerin, eğrilerin, çoklu çizgilerin, metinlerin, boyutların, taramaların, dolguların, raster görüntülerin oluşturulması ve değiştirilmesi
 • Çeşitli güçlü varlık seçim araçları
 • Ölçüm aletleri
 • 4800'den fazla CAD parçası içeren parça kitaplığı
 • Çok eksiksiz ve son derece güçlü ECMAScript (JavaScript) komut dosyası oluşturma arayüzü

11. AutoCAD Mobile

 • iOS | Android
 • 7 günlük ücretsiz deneme sürümü
 

Her yere AutoCAD'in gücünü götürün! AutoCAD mobil uygulaması, AutoCAD çizimlerini görüntülemeyi, oluşturmayı ve düzenlemeyi sağlayan, kullanımı kolay çizim ve taslak çizimi araçları olan bir DWG görüntüleme uygulamasıdır. CAD uygulaması ile saha ziyaretlerini kolaylaştırın ve hareket halinde CAD işleri yapın.

AutoCAD mobil uygulaması doğru sonuçlar verir, hızlıdır ve birçok özellik sunar. 2B DWG çizimlerini e-posta veya harici depolama biriminden yükleyin ve açın; harici referanslar, katmanlar ve görüntü tabanları dahil DWG dosyanızın tüm yönlerini görüntüleyin. Uygulama, ofisten sahaya ve sahadan ofise sürekli dijital iş akışı sağlamak için masaüstünüzde AutoCAD veya AutoCAD LT ile çalışır. İnternet bağlantısı olmadan, çevrimdışı çalışın.

AutoCAD mobil uygulaması, CAD uzmanlığına bakılmaksızın, projede yer alan herkesin hayatını kolaylaştırır. Mimarlar, mühendisler, inşaat uzmanları, saha teknisyenleri ve müteahhitler için ideal bir uygulama.

11. FreeDraft

FreeDRAFT - DWG ve DXF dosyalarını düzenlemek için temel bir CAD programıdır.

FreeDRAFT, DWG ve DXF dosyalarını düzenlemek için temel bir CAD programıdır. FreeDraft, Windows sistemlerde çalışır ve mevcut CAD sistemlerine alternatif yeni ve ücretsiz bir 2DCAD programıdır. DWG ve DXF dosyalarını yüklemek, düzenlemek, uyarlamak ve yeniden DWG veya DXF olarak kaydetmek için kullanabilirsiniz.

FreeDraft, taşınabilir bir 2DCAD programı olarak geliştirilmiştir ve doğrudan ZIP dosyasından çıkararak herhangi bir dizinden başlatılabilir.
FreeDraft süper hafif bir CAD sistemidir.

Programı indirmek için Almanca bir sayfadaki formu doldurmanız gerekmektedir.

12. ZWCAD Viewer

ZWCAD Viewer

ZWCAD Viewer, CAD kullanıcıları için ZWSOFT tarafından geliştirilen daha hafif, daha hızlı ve daha doğru bir uygulamadır, kullanıcılara çizimleri görüntülemek için kolay bir yol sağlar.

ZWCAD Viewer modelleri düzenlemek için araçlar içermediğinden çok daha hafiftir. ZWCAD'in basitleştirilmiş versiyonu olarak, hafif ve basit bir arayüz sunar, kullanıcılar hoş ve kolay bir .dwg dosya görüntüleme deneyiminin keyfini çıkarabilir. ZWCAD Viewer, Windows (32 bit ve 64 bit), Mac OS ve Linux gibi farklı işletim sistemlerinde çalışır. ZWCAD Viewer ile çizimler, dwg, dwf, dwfx, dxf ve dwt gibi sık kullanılan tüm dosya formatlarında görüntülenebilir.

ZWCAD Viewer nesneler arasındaki mesafeyi, kapalı bir şeklin alanını, bir 3B modelin kütlesini ve hacmini, çizimlerin üzerindeki bölgeleri veya koordinatları ölçebilir. Özellik paleti tüm detayları gösterir ve dosya karşılaştırmasına ve farklı renklerin farklı renklerle vurgulanmasına izin verir.

ZWCAD Viewer hem 2D hem de 3D modelleri açar, kullanıcılar 3D Orbit komutuyla döndürerek 3D modelleri farklı açılardan görüntüleyebilir. Ayrıca, kullanıcıların çizimlerini DWG, DXF, JPEG ve PNG dahil olmak üzere farklı dosya formatlarında çizmelerine izin verilir. Daha da önemlisi, 2D ve 3D görüntüleme için ZWCAD Viewer ücretsizdir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!