Autocad teknik çizim yazılımında tekel olmuş en ünlü program durumunda. Autocad yazılımının kullandığı dwg dosyaları Autocad'a ait bir dosya biçimi değildir, ücretli veya ücretsiz bir çok Autocad alternatifi çizim programı bulunmaktadır.

Autodesk DWG TrueView

Autodesk DWG TrueView

Autodesk® DWG TrueView ™ yazılımı, DWG TrueConvert ™ yazılımı bulunan ücretsiz * tek başına bir DWG ™ görüntüleyicidir. AutoCAD® yazılımı ile aynı görüntüleme motorunda oluşturulmuş olan DWG TrueView, AutoCAD'de olduğu gibi en yeni DWG ve DXF ™ dosyalarını görüntülemenizi sağlar. Ayrıca ücretsiz * Autodesk® Design Review yazılımını kurarak, daha sonra güçlü Ölçüm ve İşaretleme yetenekleri, sayfa seti organizasyonu ve durum izleme özelliklerinden yararlanmak için Design Review'de DWG dosyalarını açabilirsiniz.

İşbirliğini kolaylaştırın - AutoCAD çizimlerini kolay ve doğru paylaşın.
Çizimleri diğer AutoCAD sürümlerine dönüştürme -Ek AutoCAD'in daha yeni sürümlerinde çizimleri eski sürümlere veya tersini çizimlere dönüştürmek için birlikte verilen DWG TrueConvert ™ DWG sürüm dönüştürücüsünü kullanın.
Doğru ölçün-Doğru mesafe ve alan ölçümlerini yapın.
Autodesk Design Review ile entegrasyon - DWG ve DXF ™ dosyalarını görüntüleyin ve çizin,
Autodesk Design Review'de hızlı, kolay inceleme ve biçimlendirme için DWF dosyaları olarak yayınlayın.
En yeni AutoCAD dosyaları ile çalışın-En güncel AutoCAD DWG dosya biçiminde oluşturulmuş dosyalar için destek alın.

DWG FastView

DWG FastView

DWG FastView, AutoCAD, ProgeCAD, BricsCAD, ZWCAD'den sorunsuz bir şekilde DWG çizimlerini açabilen ve otomatik çizim taslağı hazırlama, planı gözden geçirme ve dxf.etc gibi CAD tasarımlarını görüntüleyebilen 2D / 3D DWG çizimleriyle tam uyumludur.

2D vektör nesnelerini ve 3D modeli görüntüleme
.dwg / .dxf sürümlerini, R2.5-R2017 DWG / DXF formatlarını okuyun.
.dws Çizim Standardını okuyun.
dwt Çizim şablonu
Büyük DWG dosyalarını hızlıca açın ve görüntüleyin
BMP, JPG ve PNG gibi resim formatına dışa aktar
Katman kontrolü, açma / kapama, donma, kilitleme veya kilidini açma gibi
Yakınlaştırma ve kaydırma araçları sağlayın, ayrıca belirtilen parçalara hızlıca zum yapmak ve ayrıntıları görüntülemek için yenilikçi büyüteç aracı sağlayın
Doğrudan e-posta ile DWG çizimlerini gönderin

DWGSee

DWGSee

DWG, DWF ve DXF, AutoCAD dosyalarını görüntüleyin: Lite ve hızlı dwg görüntüleyici, göz atın, görüntüleyin, ölçün, DWG, DXF, DWF dosyalarını yazdırın. AutoCAD çizim formatını R2.5'den en son sürüm 2010'a kadar destekler.
DWGSee Pro sürümü, Resim (JPG, TIFF, GIF) için DWG destekler, pdf dönüşüm dwg, aynı zamanda gelişmiş biçimlendirmeyi destekler, PDF veya Resim biçiminde biçimlendirme yayınlamak sağlar.

Free DWG Viewer

Free DWG Viewer

DWG, DXF, DWF için Ücretsiz Görüntüleyici AutoCAD DWG / DWF / DXF dosyalarını görüntüleyin DWG, DXF, DWF'yi görüntüleyin ve ölçün.

AutoDWG DWG to PDF Converter

AutoDWG DWG to PDF Converter DWG'yi doğrudan PDF, PDF, DWF, PDF, DXF, NO AutoCAD, toplu dönüştürme destekli olarak dönüştürmenize izin verir.

AutoDWG DWG DXF Converter

AutoCAD'e ihtiyaç duymadan çift yönlü DWG ve DXF dönüştürücü ve DWG versiyonu dönüştürücüsü!

LibreCAD

LibreCAD, Windows, Apple ve Linux için ücretsiz bir Açık Kaynak CAD uygulamasıdır. Çapraz platformlu bir uygulama ve kullanıcı arabirimi geliştirme çerçevesi olan Qt temel alınmıştır.

LibreCAD, en yeni DWG dosyalarını (ve diğerlerini) okuyabilir. DXF dosyalarını yazar, ancak SVG, JPG, PNG, PDF ve diğer dosyaları da dışa aktarabilir. Katmanlar, bloklar, spline'ler, çoklu çizgiler, elips aletleri, gelişmiş tanjant çizgi ve daire araçları, dönüşüm araçları, gelişmiş bir yakalama sistemi ve daha fazlasına sahiptir.
LibreCAD, 2D geometriye odaklandığından, yükleyici 30mb'den daha az bir yükleyiciyle hızlı ve hafiftir.

DraftSight

DraftSight

DraftSight, DWG dosyalarını okumak, yazmak ve paylaşmak için daha iyi bir yol isteyen kullanıcılar için profesyonel düzeyde, açık 2D CAD ürünüdür. DraftSight kullanımı kolaydır ve profesyonel CAD kullanıcıları, öğrencileri ve eğitimcileri indirip etkinleştirmek için ücretsizdir. *

Gelişmiş yapıya dayanan DraftSight küçük bir alana, indirmek birkaç dakika sürecek ve Windows XP®, Windows Vista® ve Windows® 7 de dahil olmak üzere birden fazla işletim sisteminde çalışıyor.

nanoCAD

nanoCAD

nanoCAD, yerli DWG desteği ve tam kişiselleştirilebilirlik özellikli, gelişmiş bir 2D CAD sistemi.

QCAD

QCAD

QCAD, bilgisayar destekli çizim (CAD) için iki boyutlu (2D) ücretsiz, açık kaynaklı bir uygulamadır. QCAD ile binalar, iç mekan, mekanik parçalar veya şema ve diyagramlar için planlar gibi teknik çizimler oluşturabilirsiniz. QCAD, Windows, MacOS ve Linux'ta çalışır. QCAD'ın kaynak kodu GPL sürüm 3 (GPLv3) altında yayımlanırken, Popüler bir Açık Kaynak lisansı.

AutoCAD 360

AutoCAD 360

AutoCAD 360 (eskiden AutoCAD WS), bir web tarayıcısı veya mobil cihaz üzerinden DWG çizimlerini görüntülemenizi, düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlar. Artık herhangi bir yerde ve herhangi biriyle çalışabilme özgürlüğüne sahipsiniz.

eDrawings Viewer

eDrawings Viewer

Tüm eDrawings dosyalarını görüntüleyin, yazdırın ve inceleyin

Dahili Görüntüleyici
Yerel SolidWorks®, AutoCAD®, DWG ve DXF ™ dosyalarını görüntüleyin ve yazdırın.
Çizim Düzeni
Bireysel görünümleri bir çizimde açın ve görünümlerin orijinal çizimde nasıl düzenlendiğine bakılmaksızın, istediğiniz gibi düzenleyin.
eDrawings otomatik olarak görünümleri zekice düzenler ve bir çizimin herhangi bir alt kümesinin basılmasını ve dışa aktarılmasını sağlar.

Hiperlinklemesi
Herhangi bir görünüm açıklamalarına tıklamanız yeterlidir ve ilgili görünüm derhal uygulanır.
vurgulanır, bir çizgiyi bir web sayfasına göz atarken olduğu kadar kolay gezinmenizi sağlar.

3B İşaretçi
Farklı görünümler içinde aynı konumu karşılaştırırken daha kolay yorumlanmasına olanak tanıyan geometriyi birden fazla çizim görünümünde kolayca tanımlayın ve eşleştirin.

Animasyona gelin ve tıklayın
Her bir çizim görünümünde otomatik olarak dönerken 3D modelini dinamik olarak görüntüleyerek herhangi bir SolidWorks çizimini çabucak yorumlayın ve anlayın.

Tasarım Analizlerini Görüntüle
COSMOSWorks® veya COSMOSXpress yazılımından yaratılan tasarım analizi sonuçlarını kolayca paylaşın.
MoldflowXpress Çıktısını Görüntüle
Plastik enjeksiyon kalıplı parçaların üretimini hızlı ve kolay bir şekilde test etmek için kullanılan SolidWorks yazılımında yer alan ve sihirbaz tabanlı bir tasarım onaylama aracı MoldflowXpress'den üretilen inceleme çıktısı.
STL ve diğer dosya formatlarında kaydedin
Dosyaları STL, TIFF, JPEG veya BMP formatlarında kaydederek hızlı prototipleme ve sunum amaçları için eDrawings dosyalarından yararlanın.

FreeDraft

FreeDraft

DWG ve DXF dosyalarınız için ücretsiz CAD yazılımı: Profesyonel CAD kullanıcılarına DWG dosyalarını okumak, yazmak ve paylaşmak için daha iyi bir yol sağlayan yeni bir 2D CAD ürünü. DWG / DXF desteği ile Windows için taşınabilir 2D CAD uygulaması

Okuma ve Yazma: DWG / DXF R10 ÷ 2010 | LiteCAD Çizimi .LCD
Diller: İngilizce, Çekçe, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca

LiteCAD

LiteCAD

Dosya formatlarını kullanarak 2D CAD çizimlerini oluşturun, düzenleyin, görüntüleyin ve yazdırın: dxf, dwg, shp; Sadece 3.10 MB İndirme Boyutu; dil: yalnızca ingilizce;

LiteCAD programı, en acemi bilgisayar kullanıcısının tasarımını bir profesyonel gibi sağlar. Etkileşimli öğreticiler kullanın ve oluşturmaya başlayın. Etkileyici 2 boyutlu eskiz ve hassas teknik çizimleri bir araya getirin - eğlenin.

ZWCAD Viewer

ZWCAD Viewer

Çapraz Platform .DWG | .DXF | .DWT R12-2013 Görüntüleyici

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 3421 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Autocad'e Alternatif Programlar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Autocad'e Alternatif Programlar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Autocad'e Alternatif Programlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "