Bahar Alerjilerini Önlemeye Yardımcı 7 Yararlı Alerji Uygulaması

Bahar Alerjilerini Önlemeye Yardımcı 7 Yararlı Alerji Uygulaması

Bahar alerjileriniz varsa, bu yazımızı okumaya devam edin. İşte size önümüzdeki birkaç ay boyunca sizi uyaran alerji uyarı uygulamaları, alerji dedektörü uygulamaları ve polen sayımı uygulamalarından oluşan bir liste sunuyoruz.

Evet işte, bahar zamanı. Gündüz saatleri uzuyor, akşamlar ısınıyor ve sonunda mangallar yakılıyor. Eğer teknik olarak gerçekten çalışıyorsanız, sıcak aylara girmenize yardımcı olmak için hazır bir yığın aracınız olabilir.

Ancak, çok fazla insanın bildiği gibi, gerçeklik her zaman mutluluk verici değildir. Bahar alerji mevsimidir. Dokular ve akıntılı gözlerin zamanı. Gerçekten de, son 12 ay içinde birçok yetişkisine saman nezlesi teşhisi konulmuştur.

Alerji mevsimi ne zaman?
Alerji mevsimi” yanlış bir isimlendirmedir aslında. Yaşadığınız yere bağlı olarak, yılın herhangi bir döneminde bahar alerjisine yakalanabilirsiniz. Yani dünyanın güneyinde Şubat ayında çimler bitip, çiçekler açmaya başlarken, kuzeyde yılın ilk don olayı yaşanabilir.

Bununla birlikte, genel olarak, çoğu insan, bitkiler çiçek açmaya başladıkları ilkbaharın ortasından yaz ortalarına kadar sıkıntı çekmektedirler.Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji'ne göre, en yaygın tetikleyiciler, çalı, kılçam, kuzu kulağı otu, horoz ibiği, adaçayı, pelin otu ve Rus devedikenidir.

Şimdi bahar alerjisini kontrol altına almak için teknolojiden faydalancağız. Bunun için aşağıdaki akılllı telefonunuza yükleyebileceğiniz uygulamalara bir göz atın.

1. WebMD Allergy

Uyumlu sistem: Android, iOS

Birçok kişi WebMD markasını zaten biliyor olacak. Amerika Birleşik Devletleri'nde önde gelen sağlık hizmeti yayıncısıdır.

Şirket hem Android hem de iOS için özel bir alerji uygulaması üretiyor. Bu çeşitli alerjik reaksiyonları kapsar. Polen alerjileri doğal olarak dahil edilir, ancak besin alerjileri, cilt alerjileri, böcek alerjileri ve ilaç alerjileri de vardır.

Uygulama üç ana bölümden meydana geliyor. Risk altında olacağınız günlerde sizi uyarmak için bir alerji tahmincisi vardır, bir izci, böylece en iyi ve en kötü günlerinizi ve bir Alerji 101 rehberine kaydedebilirsiniz.

Rehber 130 ipuçları, 193 makale, 12 video, 15 slayt gösterisi ve 36 sınav sunuyor. Seni etkileyen alerjenleri öğrenmek için mükemmel bir yol.

2. Zyrtec AllergyCast

Uyumlu sistem: Android, iOS

Zyrtec, birçok kişiye anında tanıdık gelecek başka bir marka. Şirket en iyi antihistaminikler ve diğer alerji ilaçları bilinen üreticileri.

AllergyCast uygulaması WebMD Allergy'ye benzer; Alerji mevsiminde size iyi hizmet edecek bütünsel bir araç olmaya çalışır.

App alerji uyarıları ve her gün kontrol edebilirsiniz bir hava durumu tahmini vardır. Alerji uyarıları özellikle etkileyici.
AllergyCast, tam konumunuzun dinamik haritalarını sağlamak için 41.000 ZIP kodundan canlı verileri kullanır.

Ayrıca, insanların nasıl hissettiğini ortaya koymak için sosyal medya sohbetini izler, ardından ne beklemeleri gerektiğine ilişkin güncellemeler sağlar.

  • İndir: Zyrtec AllergyCast Android | iOS (Ücretsiz)

3. Zyrtec - Günlük Alerjiniz

Uyumlu sistem: Amazon Alexa

Yerel bölgeniz için herhangi bir günde size hava, polen sayısı ve güçlü alerjenler verebilir. Akıllı telefon uygulamasında olduğu gibi, verilerini canlı yayınlardan 41.000'den fazla posta koduna aktarıyor.

Uygulama ayrıca size bir “Alerji Etkisi” puanı sağlayacaktır. Tüm mevcut verilerle bir algoritma kullanılarak oluşturulmuştur ve dışarı çıktığınızda nasıl hissedeceğinizi bilmeyi amaçlamaktadır.

Komutlar “Alexa, Zyrtec'i başlat”, “Alexa, AllergyCast'im için Zyrtec'e sor” ve “Alexa, Zyrtec'e bugün kendimi iyi hissediyorum.”

4. Med Hap Hatırlatma Yardımcısı

Uyumlu sistem: Android, iOS

Polen alerjisi olan herkes muhtemelen bahar aylarında antihistaminiklerle dolu bir depoya yakın bir yere sahiptir.

Ama hatırlanması gereken çok şey var: Bromfeniramin, Cetirizin, Diphenhydramine, Fexofenadine, Loratadine… liste uzayıp gidiyor. Hangi zamanlarda hangi tabletlerin alınacağını nasıl hatırlıyorsunuz?

Med Helper Pill Hatırlatıcı uygulamasına ihtiyacınız var. Alarmlar, bir ilaç almanın zamanı geldiğinde size hatırlatır, belirli bir ilaç türünden düşük olduğunuzda ve eski tabletlerinizin süresi dolduğunda bile.
Uygulama, tüm verilerinizi cihazlar arası senkronizasyon için bulutla senkronize edebilir. Hatta check-up öncesinde doktorunuzla paylaşabilirsiniz.

  • İndir: Med Hap Hatırlatma Yardımcısı Android | iOS (Ücretsiz)

5. Polen.com tarafından Alerji Uyarısı

Uyumlu sistem: Android, iOS, Web

Alerji Uyarısı uygulaması bahar alerjisi olan herkes için bir zorunluluktur. Onun yaratıcısı Pollen.com, tartışmasız web'deki en iyi bilinen alerjiye özgü sitedir.

Alerji Uyarısı, hava ve alerji tahminleri, alerji günlüğü ve yan yana konum karşılaştırmaları gibi diğer uygulamalarda da aynı özelliklerin birkaçını sunar.

Ancak, biraz daha derinlemisine incelerseniz uygulama gerçekten parlamaya başlar. Örneğin, en yaygın bitki alerjenleri, bol miktarda fotoğraf ve bilgi ile birlikte özel bir sayfaya sahiptir.

Ve uygulamanın kendisi, ağaçlardan, çimlerden veya kanarya otundan gelen alerjenlerin belirli bir günde en yaygın olup olmadığına bağlı olarak görünümünü değiştirecektir. Web uygulamasını kullanarak verilerinizi grafiklere bile dönüştürebilirsiniz.

  • İndir: Pollen.com tarafından Alerji Uyarısı Android | iOS (Ücretsiz)

6. The Weather Channel

Uyumlu sistem: Android, iOS

The Weather Channel denince akla ilk gelebilecek hava tahminlerini sağlamaya yönelik bir uygulama olmsıdır, bu yüzden sürpriz alerjiler kapsanmadı.

Tabii ki, uygulamanın kendisi, alerji raporları sunmaktan çok daha kapsamlı, yani harika bir hava durumu uygulaması.

Ayrıca, küf alerjisi tahmini sağlayan birkaç uygulamadan biridir. Bu, küfün alerji tetikleyicilerinizden biri olması durumunda bir zorunluluk olması anlamına gelir. Ve bu alerjenleri evinizden etkili bir şekilde filtrelemek için, en iyi ev hava temizleyicilerini kontrol edin.

  • İndir: The Weather Channel  Android | iOS (Ücretsiz)

7. Alerji Asistanım

Uyumlu sistem: Amazon Alexa

Hepimiz meşgul insanlarız. Zyrtec Alexa becerisine her gün nasıl hissettiklerini anlatacak kaç insan var?

Basit bir şey arıyorsanız, evet. Size her sabah polen tahminini verecek beceriyi gösterir, bu cevaptır. Alerji Asistanım, bölgenizdeki metreküp başına ağaç, çim ve havadaki polen miktarı sağlayabilir.

“Alexa, Alerji Asistanına polen seviyesinin ne olduğunu sor” ya da “Alexa” demelisiniz. [Lokasyon] 'da polen sayımı için Alerji Asistanım'dan yardım isteyin. ”

Alerjiler Bu Uygulamalar ile Asla Şansa Bırakılamaz

Bu uygulamaları kullanırsanız hangi günlerde fazladan önlem almanız gerektiğini bilirsiniz. Daha da iyisi, kapıdan çıkmadan önce önleyici ilacınızı almayı asla unutamayacaksınız.

Son olarak, bir alerjiniz olmayabilir unutmayın; burun akıntısına neden olan başka bir şey olabilir. İlaç kullanmadan önce diğer sağlık sorunlarını araştırdığınızdan emin olun.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 240 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Bahar Alerjilerini Önlemeye Yardımcı 7 Yararlı Alerji Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bahar Alerjilerini Önlemeye Yardımcı 7 Yararlı Alerji Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bahar Alerjilerini Önlemeye Yardımcı 7 Yararlı Alerji Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al