Beyin Egzersizleri ve Mantık Bilmeceleri için 5 Puzzle Sitesi

Beyin Egzersizleri ve Mantık Bilmeceleri için 5 Puzzle Sitesi

Beyniniz için bir zihin egzersizi aracı arıyorsanız, o zaman bir doğru yerdesiniz. Ücretsiz yazdırılabilir bulmacalardan şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi video oyunlarından birine kadar, bugün sizin için bu yazıda, tüm tiplerde zihin egzersiz sitelerinin adresleri ve tanıtımları var.

1. The Griddle: Ücretsiz Yazdırılabilir Bulmacalar

David Millar, her Çarşamba yeni bir bulmaca yayınlamaya çalışmaktadır. Sudoku ve karmaşık bilmecelere kadar. Her bir bulmaca, yazdırabileceğiniz bir PDF biçiminde gelir ve günün geri kalanını bunları çözerek geçirebilirsiniz.

Millar’ın yapbozlarından hiçbiri kolay değildir, bu yüzden bunlar biraz zaman alır.

Griddle on yıldan beridir ve Millar dünya çapında bulmaca çözme topluluklarında aktiftir. Burada yazdırmak için yeni bir şey bulmak neredeyse garantidir.

2. Printable Puzzles: Yazdırılabilir Bulmacalar

Gazete aboneliğinizi iptal edebilir ve haberlerinizi bugün online olarak alabilirsiniz. Ama bu aynı zamanda günlük bulmacaları da bırakmak anlamına geliyor. Gazetelerde çözdüğünüz günlük bulmacalar, sudoku ve diğerleri için Yazdırılabilir Bulmacalar'a gidin.

Puzzle Baron’un Mantık Bulmacaları (Logic Puzzles), internetteki en uzun ömürlü bulmaca üreticilerinden biridir. Site aylık yarışmalar için harika olsa da, gerçek altın madeni, kardeş sitesi Printable Puzzles'ta yatıyor.

Site her gün 20'den fazla yeni bulmaca ekliyor. Ana kategoriler (farklı zorlukların) bulmacaları, kelime aramaları, akrostikler, kriptogramlar, mantık bulmacaları, sudoku, sayı bulmacalarıdır. Her bir bulmaca, çözmeniz için hazır bir ev veya ofis yazıcısından normal bir A4 kağıda basılabilir.

3. Mind Your Decisions (YouTube): Videolarda Matematik ve Mantıksal Bulmacalar

Matematik bulmaca oyunları için yeniyseniz, Mind Your Decisions ile başlayın. Presh Talwalkar'ın sunduğu YouTube kanalı, klasik mantıksal bulmacalardan bazılarına sahip. Özellikle kibrit çöpü problemleri ve mantık bilmeceleri.

Bir video olarak sunulduğundan, Mind Your Decisions, bir arkadaşın size bir bulmaca oluşturmasına daha çok benziyor.

Kanal, bulmacalardan çok daha fazlasını yapıyor, yani eğer istediğin buysa, matematik bulmaca ve mantık bulmaca çalma listelerini kontrol edin. Sadece bu ikisi arasında, senin için 180'den fazla bulmaca var. Tüm kanala göz atarsanız çok daha fazla matematik bulmacasına rastlarsınız.

4. /r/PuzzleNetwork : Reddit’in Birçok Puzzler Topluluğu

Bulmaca Ağı, bulmacalara odaklanmış alt birimlerden oluşan bir konsorsiyumdur. Bazıları geneldir, diğerleri ise belirli türden bulmacalara odaklanır.

/r/Puzzles, örneğin, bulmacaları seven herkes için ana altdizidir. Her gün kafa kafaya yeni problemler ve bunları yanıtlamak için aktif bir Redditors topluluğu bulacaksınız.
Sonra, bulmacalarını sayılarla ilgili olmayı tercih edenler için /r/MathRiddles var.

Diğer alt bölümler /r/mechanicalpuzzles/r/crosswords/r/riddles ve /r/RiddlesForRedditors/r/rebus ve /r/mazes içerir. Burada herkes için bir şey var.

5. Myst: Klasik DOS Puzzle Oyunu Oyna

Şimdiye kadar yapılmış en büyük bulmaca oyunudur. Myst, orijinal olarak 1991'de piyasaya sürülen basit bir DOS oyunu idi. O zamandan beri kıvılcımlar, remake'ler ve yeniden düzenlenmiş editörler, iPad ve Android portları. Ama hiçbir şey orijinalin çekiciliğine (ve bulmacalara) uymaz.

Artık klasik DOS oyunlarını ücretsiz tarayıcınızda oynayabiliyorsunuz, kendinizi Myst'in bir versiyonuna bırakın. Kayıp adada bir gizem olduğunu düşünüyorsanız, hiçbir şey görmediniz. İnanılmaz bulmacaları çözmek için gizemli adasını keşfedin (hatta yol boyunca zaman yolculuğu yapın) adanın büyük sırrını anlamaya çalışın. Her şey klavyeden kontrol ediliyor, ihtiyacın olan tek şey senin aklın.

Android ve iOS için En İyi 7 Beyin Egzersizi Oyunu
İlginizi Çekebilir

Android ve iOS için En İyi 7 Beyin Egzersizi Oyunu

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile