Beyninizi Besleyin: Sınava Girmeden Önce Ne Yemeli

Beyninizi Besleyin: Sınava Girmeden Önce Ne Yemeli

Hepimiz iyi beslenme ile beyni güçlendirme, enerji kazanma ve daha uzun ömürlü, daha tatmin edici yaşam tarzları yaşayabileceğimizi biliyoruz. Beyni çalıştıran yiyecekler ile daha iyi bir sınav sonucu alabileceğinizi biliyor musunuz?

Peki, bu nasıl çalışıyor? Sınava girmek ve gerçekten istediğiniz puanları almak için hangi zeka geliştirici yemeğin, yeni en iyi arkadaşınız olduğunu öğrenmek için makaleyi okuyun.

Yeşil çay

 • Hammadde: Polifenoller
 • Neyi Geliştiriyor: Beyin koruma ve ruh hali geliştirmesi

Psikolojiye göre bugün, yeşil çayda acı-tatlandırıcı madde olan polifenoller, beyni standart aşınmadan ve yıpranmadan koruyabilir. Hücresel düzeyde büyümeye yardımcı olan restoratif. Ayrıca, yeşil çayın dopamin üretimini teşvik ettiği bilinmektedir, bu da pozitif bir zihinsel durumun anahtarıdır. Ve gerçekten, sınava gireceğiniz zaman, bunun hakkında kesinlikle olumlu bir tutumunuz olmalı.

Yumurtalar

 • Hammadde: Kolin
 • Neyi Geliştiriyor: Bellek iyileştirme

Kolin, vücudumuzun ihtiyacı olan "B-vitamin" benzeri bir madde, beyninizin iyi bir şey yapmasına yardımcı olabilir. Bazı çalışmalar kolin alımının artırılmasının hafızayı artırabildiğini bulmuştur. Yumurta sarısı ise en zengin ve en kolay doğal kolin kaynağıdır.

Bu yüzden, bir ovalin nasıl dolduğunu hatırlamanıza yardımcı olup olmadığını görmek için sınav gününden birkaç ay önce onları karıştırın.

Yabani Somon

 • Hammadde: Omega-3-yağ asitleri
 • Neyi Geliştiriyor: Beyin fonksiyonu iyileştirme

Omega-3 yağ asidi DHA, beyinde bulunan başlıca çoklu doymamış yağ asididir. Yabani yakalanmış somon içindeki zengin omega-3'lerde yemek, beyin fonksiyonunu ve ruh halini iyileştirebilir.

Ve geliştirilmiş beyin fonksiyonu (muhakeme, dinleme, cevap verme, vb.) daha yüksek bir sınav skoruna yol açabilir. Balık alerjisi var mı? Cevizleri dene. Sincaplar tüm eğlenceye sahip olamaz.

Bitter çikolata

 • Hammadde: Flavonoidler ve Kafein
 • Neyi Geliştiriyor: Odaklanma ve Konsantrasyon

Bir süredir hepimiz az miktarda, yüzde 75'i kakao muhtevası veya daha yüksek koyu çikolataların flavonoidlerden gelen güçlü antioksidan özellikleri nedeniyle kan basıncını ve kolesterolü düşürdüğünü duyduk. Bu haberi, özellikle Sevgililer Günü'nde duymadan haber alamıyorsunuz. Ama siyah çikolatanın en iyi kullanımlarından biri doğal uyarıcısından gelir: kafein. Enerjinizi odaklamanıza yardımcı olabilir. Yine de dikkat et. Çok fazla kafein sizi çatıya gönderecek ve test için oturduğunuzda aslında size karşı çalışabilir. Bu nedenle, siyah çikolatayı izole olarak yeyin - test etmeden önce kahve veya çay ile karıştırmayın.

Acai Çilek

 • Hammadde: Antioksidanlar ve Omega-3 yağ asitleri
 • Neyi Geliştiriyor: Beyin Fonksiyonu ve Ruh Hali

Acai çok popüler oldu, tüketmek istemek klişe gibi görünüyor. Sınava girenler için için inanılmaz derecede yüksek antioksidan seviyelerde beyne kan akışını hızlandırabilir, yani kısaca daha iyi çalışır.

Ve, acai çilek bir ton omega-3'lere sahip olduğu için, ruh halinizde de iyi çalışır, bu yüzden karmaşık matematik problemleriyle uğraşırken yeteneklerinizden daha emin olursunuz.

Yani, test gününde, neden bir bardak yeşil çay denemediniz, biraz karıştırılmış yumurta füme yabani yakalanmış somon ile karıştırılır ve bir acai karpuzu ve ardından bir parça siyah çikolata? En kötü durum senaryosu? Sağlıklı bir kahvaltı yaptın. En iyi durum senaryosu? Sınav puanınızı geliştirirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 209 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Beyninizi Besleyin: Sınava Girmeden Önce Ne Yemeli konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Beyninizi Besleyin: Sınava Girmeden Önce Ne Yemeli ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beyninizi Besleyin: Sınava Girmeden Önce Ne Yemeli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al