Bilgisayar

Bilgisayarlar için En İyi 7 iOS Emülatörü

Windows ve Mac’de iOS Uygulamalarını Çalıştırmak için Emülatörler

22 Ekim 2019 720 6 dk, 52 sn
Bilgisayarlar için En İyi 7 iOS Emülatörü
Image by Nick_H from Pixabay
Abone Ol 
Masaüstü işletim sistemlerinde bir mobil uygulama çalıştırmak için Android veya iOS emülatörü kullanabilirsiniz. Böylece herhangi ilave bir donanım olmaksızın uygulamanın mobil cihazdaki davranışını görme gibi birçok avantajı vardır. Örneğin, bir emülatör kullanarak bilgisayarınızda PUBG ve Pokemon Go gibi oyunlar çalıştırabilirsiniz. Ayrıca uygulama geliştiriciler için uygulamalarının test aşamasında, beklenmedik hatalar bulmalarına yardımcı olur.

Birçok Android emülatörünün bulunmasına rağmen, iOS uygulamalarını Windows ve Mac'te çalıştırmak için bu tür çözümler yaygın değildir. Size yardımcı olmak için Windows ve Mac için en iyi iOS emülatörlerinin bir listesi burada. Bu makaledeki uygulamaların çoğu ücretsizdir.

Not: Listedeki emülatörler daha çok iOS uygulamalarını test etmek isteyen uygulama geliştiricilere yöneliktir. Bazı uygulamaların kurulması teknik bilgi gerektirebilir. Bilgisayarlarında basit bir iOS uygulaması kullanmak isteyen normal kullanıcılar bunlar pek yararlı olmayabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, kullanımı kolay iOS emülatörleri için gerçekten bir eksiklik var.

PC ve Mac için En İyi iOS Emülatörleri

1. Appetize.io

Appetize.io

Appetize.io ve buna bağlı freemium hizmet, sunulan kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Bilgisayrınıza herhangi bir program yüklemeden, uygulamanızı web sitesine yükleyerek çalışmasını görebilirsiniz.

Geliştiriciler, uygulamalarının davranışını görmek ve geliştirme aşamalarını test etmek amacıyla tarayıcıda iOS emülatörü için Appetize.io aracını kullanabilirler. iPhone simülatörünün ücretsiz deneme süresi size uygulamalar için 100 dakikalık önizleme süresi sunar. Kullanımınızı kontrol panelinden izleyebilir ve sınırınıza ulaştığınızda uyarıları ayarlayabilirsiniz.

2. Ripple Emulator (Beta)

Appetize.io, bilgisayarlar için tarayıcı tabanlı bir iPhone emülatörü iken, Ripple ise Chrome uzantısı olarak karşımıza çıkıyor. Karmaşık bir kurulum sürecinden geçmeden platformlar arası mobil ve HTML5 uygulamalarını test etmek için popülerdir.

PhoneGap ve WebWorks gibi platformlara yönelik olan Ripple, HTML DOM Denetimi, Otomatik Test Etme, JS Debugging ve daha fazlası gibi özellikler sunarak geliştiricilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Gerçek zamanlı olarak, uygulamalar farklı ekran çözünürlüklerinde ve cihazlarda çalıştırılabilir. Yeni bir aygıt seçerseniz, iOS emülatörünün yeniden başlatılması gerekmez.

3. iOS Simulator in Xcode

iOS Simulator in Xcode

Apple'ın Mac için kendi geliştirdiği Xcode yazılım geliştirme ortamı, iOS, TVOS, WatchOS ve iMessage için kendi uygulama simülatörüyle birlikte gelir.

Simülatör, geliştirme işlemi sırasında uygulamanızın yapılarını hızla prototip ve test etmenize olanak sağlar. Xcode araçlarının bir parçası olarak kurulan Simulator, Mac'inizde çalışır ve bir iPhone, iPad, Apple Watch veya Apple TV ortamını simüle ederken standart bir Mac uygulaması gibi davranır. Simülatörün, uygulamanızı gerçek bir cihazda test etmeden önce kullanmak için bir ön test aracı olarak düşünün.

Simülatör, mevcut ve bazı eski işletim sistemlerini çalıştıran iOS, watchOS ve tvOS aygıtlarını simüle etmenize olanak sağlar. Simüle edilmiş bir cihazın ve yazılım versiyonunun her bir kombinasyonu, diğerlerinden bağımsız olarak, kendi ayarları ve dosyaları ile kendi simülasyon ortamı olarak kabul edilir. Bu ayarlar ve dosyalar bir simülasyon ortamında test ettiğiniz her cihazda bulunur.

Uygulamanızın Simulator'da çalışmasını simüle ederek şunları yapabilirsiniz:

  • Tasarım ve erken test sırasında uygulamanızdaki büyük sorunları bulun

  • Uygulamanızı yalnızca Simulator için kullanılabilen geliştirici araçlarını kullanarak test edin

  • İOS Geliştirici Programına üye olmadan önce Xcode geliştirme deneyimini ve iOS geliştirme ortamını öğrenin.

4. TestFlight

TestFlight

TestFlight, uygulamalarınızı App Store'da yayınlamadan önce kullanıcıları uygulamalarınızı test etmeye ve onlardan geri bildirimler almaya davet etmeyi kolaylaştırır. Sadece e-posta adreslerini kullanarak veya ortak bir bağlantı paylaşarak 10.000 test uzmanını davet edebilirsiniz.

TestFlight'tan yararlanmak için, uygulamanızın en az bir beta sürümünü App Store Connect'e yüklemeniz ve testçileri e-posta adreslerini kullanarak veya ortak bir bağlantı paylaşarak davet etmeniz gerekir. Test e-posta davetinizi kabul ederek veya herkese açık linke tıklayarak başlayabilirsiniz. Uygulamanızı yüklemek ve geri bildirim sağlamak için, testçiler iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch ve Apple TV için TestFlight uygulamasını kullanacak.

Uygulamanızı test etmek için ekibinize Yönetici, Teknik, Uygulama Yöneticisi , Geliştirici veya Pazarlamacı rolü atanan en fazla 25 üye ekleyin. Her üye en fazla 30 cihaz üzerinde test yapabilir. Dahili testler test için mevcut tüm beta sürümlerinize erişebilir.

İlginizi
çekebilir
Android için En İyi 5 PlayStation Emülatörü

5. Electric Mobile Studio

Electric Mobile Studio emülatörü

Electric Mobile Studio, Windows bilgisayarlarda iOS uygulamalarını test etmenin ve çalıştırmanın ücretli bir yoludur. Ancak 7 gün boyunca denemesi sürümü vardır. Öne çıkan özellikleri arasında iPhone'ların, iPad'lerin ve hızlı yanıt veren uygulamaların tam teşekküllü özellikleri ve aynı ürünü ofiste ve evde ortak iş kurulumları için iki makinede kullanma yeteneği bulunuyor.

Geliştiriciler ayrıca, işlerini kolaylaştıran entegre WebKit ve Chrome hata ayıklama araçlarından dolayı Windows 10 için bu iPhone emülatörünü tercih ediyor. Biri favori kısayollarını eşlemek için kısayol tuşu gezinme tuşları ekleyebilir. Windows kullanıcıları, bu aracı iOS uygulaması için kolayca Visual Studio ile de bütünleştirebilirler.

6. Remoted iOS Simulator for Windows

Windows uygulaması için uzaktan iOS Simülatörü

Windows yüklü bilgisayarınızda iOS uygulamalarını test etmek için bir başka popüler seçenek de Remoted iOS Simulator for Windows. Visual Studio'da Xamarin'in bir parçası olarak önceden yüklenmiş olarak gelen ve geliştirici odaklı bir araçtır. Microsoft, web sitesinde, kullanıcıların uygulamalarını iOS simülatörü ile izleyebileceği ve test edebileceği ayrıntılı belgelere sahiptir.

7. iPadian

iPadian, Windows ve Mac'te iPad veya iPhone benzeri bir deneyim sunmak için oldukça popüler araç. Bununla birlikte, bu çözümler uygulamanızı / kodunuzu yüklemenize ve test etmenize izin vermez - bunun yerine işletim sisteminizin üstünde özel bir katman gibi çalışırlar ve bir tanesi kendi iOS benzeri uygulamaları kendi uygulama mağazalarından yükleyebilir. iOS donanımının tasarımını ve görünümünü taklit eden bir iOS simülatörü kullanmak istiyorsanız, iPadian'ı kullanabilirsiniz.Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır