Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Content Pixie on Unsplash

En İyi 20 Bilgisayar Temizleme Programı

Her kullanıcı, bir işletim sisteminin zaman zaman bir bakıma ihtiyacı olduğunu bilir. Aksi takdirde er ya da geç sistemde çökmeler, hatalar ya da gecikmeler yaşanabilir. PC’yi her zaman hızlı ve optimize bir şekilde kullanmak için bilgisayar temizleme programları kullanmak gerekir. İşte bilgisayarınız için en iyi sistem temizlik programları.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bu programlar bir sistem taraması yapmanızı, olası sorunları tespit etmenizi ve düzeltmenizi sağlar. Bazılarının sistem başlatma optimizasyonundan kayıt defteri birleştirmeye kadar çeşitli ek seçenekleri vardır.

En iyi 20 PC Temizleme Programı

Çoğu durumda, geliştiriciler ücretsiz sürümler sunsa da, birçok özelliği kullanmak için full sürümleri kullanmanız gerekebilir. Bu programların temel işlevi sistem temizliğini sağlamaktır. Bu yüzden bilgisayar perrformansında büyük bir değişiklik beklenmemelidir. Bilgisayar temizleme programlarının ana amacı gereksiz dosyaların kaldırılması ve bozuk kayıt defteri yollarının düzeltilmesidir.

Bu program PC optimize etme kategorisinde yer almasına rağmen, PC temizleme işlevleri için de kullanılabilir. 12 farklı sistem segmentinin taranmasını sağlar.

Advanced SystemCare - Windows'daki gereksiz dosyaları derinlemesine temizleyebilir

Advanced SystemCare, daha fazla alan açmak için Windows'daki gereksiz dosyaları derinlemesine temizleyebilir. AI Moduna sadece tek bir tıklama ile en uygun tarama öğeleri, sistem günlükleri, geçici dosyalar, görüntü önbellekleri gibi 26'dan fazla gereksiz dosya türünü otomatik olarak işaretler ve daha fazla disk alanı için güncelleme önbelleklerini kolayca tespit edip ve kaldırabilir.

Ekstra araçlar da işe yarayabilir: gizlilik kalkanı, gerçek zamanlı izleme, reklam kaldırma, yazılım güncelleyici, tarayıcı etkinliği vb. gibi.

PC sistem temizliği konusunda tartışılmaz bir lider olan CCleaner, çok sayıda özellik ile geliyor. İlk çalıştırmada, gizlilik, disk alanı, hız, güvenlik konularını kapsayan tam bir sistem taraması gerçekleştirir. Tabii ki, özel taramalar ve kayıt defteri düzeltmeleri daha sonra yapılabilir.

CCleaner - PC temizleme yazılımı

Tarama, işlemden önce kontrol edebileceğiniz / işaretini kaldırabileceğiniz çok sayıda veri türü içerir. Ek seçeneklere erişmek için Araçlar sekmesini (kaldırıcı, yazılım güncelleyici, tarayıcı eklenti yöneticisi vb.) kullanın.

BoostSpeed'in bu listedeki en kapsamlı işlevsellik özelliklerini içerdiğini söylemek doğru olur. Bu aynı zamanda kullanıcı dostu görünmemesinin de sebebidir. Bu program, birincil kayıt defteri düzeltmesinden yüklü programların kaldırılmasına kadar olası tüm sistem temizleme görevlerini kapsar. Tüm işlevler, All Tools sekmesinde bulunan 26 modüle bölünmüştür. Dashboard sekmesi CPU, RAM, HDD vb. hakkında bilgi sağlar.

Auslogics BoostSpeed 11

BoostSpeed, gereksiz dosyaları, hızı düşüren sorunları ve herhangi bir sistem veya uygulama arızası veya çökmesinin nedenlerini tespit ederek tüm sisteminizin eksiksiz bir kontrolünü sağlar. Pek çok araştırma ve test sonucunda, işletim sisteminize zarar verme riski olmadan güvenli bir şekilde kaldırılabilecek sorunları bulmaya izin veren faydalı teknikler sağlar.

Jet Clean, listedeki en basit PC temizleme programıdır. Temizleme işleminden önce, gerekli verilerin yanlışlıkla silinmesini önlemek için dosya gruplarının kontrol edilmesi önerilir. Bir geri yükleme noktası oluşturmak için Settings > Rescue'ya gidin. Yardımcı program, kayıt defteri, uygulamalar, kısayollar ve RAM dahil olmak üzere tüm sistem klasörlerini ve dosyalarını tarar.

Jet Clean - PC temizleyici programlar

Araçlar sekmesi, bilgisayar özellikleri, sürücüler, bağlı aygıtlar vb. hakkında ayrıntılı bilgiler verir. Jet Clean ücretsiz bir program olduğundan, arabirimde bazı iyileştirmeler yapılması gerekmektedir.

Avast Cleanup ile Bilgisayarınızı hızlandırın ve temizleyin, uygulamalarınızı güncelleyin ve can sıkıcı sorunları giderin. Avast Cleanup, 200'den fazla uygulamadan, tarayıcıdan ve hatta Windows'tan gigabayt değerinde gereksiz dosyaları kaldırmak için bilgisayarınızı tarar.

Avast Cleanup - avast temizleme özellikleri

Bu, karmaşık bir sistem taraması ve daha sonra etkili bir temizlik sağlar. Genel analiz bir dakikadan az sürer. Bulunan tüm veriler 6 gruba ayrılmıştır: bozuk kayıt öğeleri, bozuk kısayollar, önemsiz sistem dosyaları, tarayıcı önbelleği, izleme ve tanımlama bilgileri, indirme geçmişi.

Avast CleanUp'a benzer şekilde, AVG TuneUp neredeyse aynı işlevleri içerir. Gelişmiş bilgisayar performansı optimizasyon aracı ile bilgisayarınızı hızlandırın, temizleyin ve sorunları giderin.

AVG TuneUp - bilgisayarınızı hızlandırın, temizleyin ve sorunları giderin.

AVG TuneUp ile eski bilgisayarınızın daha uzun ömürlü olmasını ve yeni bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayın. Bilgisayar optimizasyon aracı bilgisayarınızın hızını ve performansını artırmak için yenilenmiş Uyku Modu'na; depolama alanı açmak için ise Disk ve Tarayıcı Temizleyicilerine sahiptir.

Avira, bilgisayar bakımı için bir dizi araç içerir. Sistem hızlandırma, antivirüs, yazılım güncelleyici, şifre yöneticisi, VPN gibi 8 blok içerir. Bilgisayar disk belleğini doldurmamak için her blok ayrı olarak kurulabilir. System SpeedUp'ın ücretsiz sürümünde, gereksiz öğelerin yalnızca 3'te birini silebilirsiniz.

Avira Optimizer - Avira Sistem Hızlandırma

Tam tarama Power Cleaner olarak adlandırılır ve Pro aboneliği kapsamında ücretlidir. Genel olarak, modern arayüz, kullanım kolaylığı ve ayrı işlevsellik modülleri, bu uygulamayı en iyi PC temizleme programlarından biri yapıyor.

Ashampoo WinOptimizer 18, Windows'unuzu daha hızlı, daha yalın ve daha güvenli hale getirir. Tek bir tıklamayla Windows'un sekiz önemli alanını tarayın ve sisteminizi hızlandırın. Web'de gezinme izleri gibi gereksiz verilerden kurtulun, Kayıt Defteri hatalarını düzeltin, bozuk kısayolları kaldırın ve gereksiz hizmetleri devre dışı bırakın. WinOptimizer 18, tek tıklamayla performans, güvenlik ve kararlılık sağlar.

Ashampoo WinOptimizer

Tek bir tıklamayla güvenlik, sistem ve otomatik başlatma ayarlarınızı optimize edin. Daha fazla kullanılabilir bellek sayesinde sistem kaynaklarınızı geri kazanın ve daha hızlı başlatma sürelerinin ve daha yumuşak bir Windows deneyiminin tadını çıkarın. Doğal olarak, tüm özellikler geleceğe dönük ve en son Windows güncellemelerine hazırdır.

WDC, birkaç tıklamayla gereksiz dosyalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Listelenen çoğu yardımcı programda olduğu gibi, temizlik için belirli bir dosya grubunu işaretleyebilirsiniz. Tüm veriler 2 türe ayrılır: dosyalar ve izler. Tarama işleminden sonra, her sekmeyi genişletebilecek ve herhangi bir dosyanın konumunu kontrol edebileceksiniz. Uygulama ayrıca, belirli bir zamanda otomatik temizlik görevlerini gerçekleştirmenize olanak tanıyan bir zamanlayıcı içerir.

Wise Disk Cleaner - disk alanını boşaltmak ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar

Wise Disk Cleaner, disk alanını boşaltmak ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlamak için sabit diskinizdeki gereksiz dosyaları silebilir. Ayrıca, ileri düzey kullanıcıların ihtiyaç duymadıkları daha fazla dosyayı temizlemelerine olanak tanıyan birçok özel seçenek sunar. Gelişmiş algoritmalarla donatılmış olan Wise Disk Cleaner, bunları saniyeler içinde tarayabilir ve kaldırabilir, bu da onu piyasadaki en verimli disk temizleyicilerden biri haline getirir.

CleanMyPC ile bilgisayarınızı temiz tutun ve yeni gibi çalıştırın. Gereksiz dosyaları temizlemek, bilgisayarınızı hızlandırmak ve performansını artırmak için tüm bilgisayarınızı tarar. CleanMyPC, bir PC temizleyicisinden daha fazlasıdır, bilgisayarınızı önemseyen önemli bir araçtır.

CleanMyPC - bilgisayarınızı temiz tutun ve yeni gibi çalıştırın

Tüm işlevler sistem temizliği içindir. CleanMyPc'nin avantajı, kullanışlı yapısıdır. Standart tarama ve düzeltmenin kayıt defteri sorunlarını kapsamadığını unutmayın. Kayıt Defteri Bakımı sekmesinde özel bir kayıt defteri temizleme aracı görünür. macOS sürümü CleanMyMac olarak adlandırılır.

Advanced System Optimizer, Windows için en güçlü temizleme ve optimizasyon yazılımıdır. Tüm Windows optimizasyon ihtiyaçlarınız için uygun fiyatlı, kullanımı kolay bir çözüm sunar. Programın ilk açılışında bir sistem taraması başlar. ASO, gerekli dosyaların yedeklerini oluşturabilir, yanlışlıkla silinen verileri kurtarabilir ve belirli kötü amaçlı yazılım türlerine karşı koruma sağlayabilir.

Advanced System Optimizer - Windows için en güçlü temizleme ve optimizasyon yazılımıdır

Bilgisayarınızın sabit sürücüsünü temizleyin ve Windows'u çok daha hızlı hale getirin. Önemsiz ve eski dosyaları depolama alanınızdan kaldırmak, daha hızlı yanıt ve yükleme süresiyle bilgisayarın hızını artırır.

  • Optimize edilmiş sistem kaynakları için istenmeyen dağınıklığı ve gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırın.
  • Daha iyi veri tahsisi ve okuma hızı için sabit sürücünüzü birleştirin.
  • Başlangıçta depolama diskini kontrol ederek beklenmedik çökmeleri ve yavaşlamaları önleyin.
  • Depolanan verileri, disk alanı kaplayan çeşitli dosyalar ve dosya formatlarının yanında görüntüler.

OneSafe PC Cleaner, zaman içinde bilgisayarınızda biriken gereksiz dosyaları ve kısayolları bulur ve siler. Yazılım, kaldırılan programların geride bıraktığı geçersiz kısayolları ve dosyaları arar ve siler. OneSafe PC Cleaner ayrıca kayıt defterindeki gereksiz girdileri belirler ve siler.

OneSafe PC Cleaner

Bu programın avantajlarından biri çoğu özelliğinin ücretsiz olmasıdır. Veri alışverişini hızlandırmak için özel bir ayar içerdiğinden, OneSafe SSD diskleri olan kullanıcılar için en uygun seçenek olabilir.

Glary Disc Cleaner ücretsizdir ve sistem optimizasyonu ile ilgili hemen hemen tüm görevleri gerçekleştirebilir. Yalnızca kayıt defteri düzeltme seçeneği yoktur. Programı her başlattığınızda, otomatik olarak bir sistem taraması gerçekleştirir.

Glary Disk Cleaner

Glary Disk Cleaner, kullanımı olabildiğince basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir acemi kullanıcı bile bunu sadece birkaç tıklama ile kullanabilir.

System Mechanic Pro, 2 tür tarama gerçekleştirir: hızlı ve derin mod. Pro sürümü, tümü sistem temizliği, sabitleme ve korumaya yönelik birçok kullanışlı özellik (gizlilik koruması, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kurtarma vb.) sağlar. Ücretsiz sürümü yoktur, sadece 30 günlük deneme sürümü vardır.

System Mechanic Pro

Bilgisayarınız dolduğunda BleachBit, disk alanını hızla boşaltır. BleachBit ile önbelleği boşaltabilir, çerezleri silebilir, internet geçmişini temizleyebilir, geçici dosyaları parçalayabilir, günlükleri silebilir ve orada olduğunu bilmediğiniz gereksiz dosyaları silebilirsiniz. Linux ve Windows sistemleri için tasarlanan Firefox, Adobe Flash, Google Chrome, Opera ve daha fazlası dahil olmak üzere binlerce uygulamayı temizler.

BleachBit - BleachBit ile önbelleği boşaltabilir, çerezleri silebilir, internet geçmişini temizleyebilir

BleachBit, dosyaları silmenin ötesinde, kurtarmayı önlemek için dosyaları parçalama, diğer uygulamalar tarafından silinen dosyaların izlerini gizlemek için boş disk alanını silme ve Firefox'u daha hızlı hale getirmek için gelişmiş özellikler içerir. BleachBit açık kaynak kodlu ve ücretsizdir.

Sistem temizleyici ile Windows'un kararlılığını artırır. Farklı sistem hatalarını, kalan yazılım izlerini ve gereksiz çöpleri tarar. Windows olay günlüğünüzü ve tüm kayıt defteri hatalarını tek bir tıklama ile düzeltir.

Jv16 PowerTools - Sistem temizleyici ile Windows'un kararlılığını artırır.

Program Kaldırıcı: İstenmeyen programları kolayca kaldırın. Daha önce kaldırdığınız ve temizlediğiniz program izlerini tespit edin. İstenmeyen yazılımları ve artık ihtiyacınız olmayan yerleşik Windows uygulamalarını kolayca silin.

Bulucu: Dosyalarınızı ve verilerinizi kolaylıkla arayın. Arama sözcükleriyle herhangi bir dosyayı ve tüm kayıt defteri verilerini bulun. Yüklü programlar tarafından eklenen her şeyi listeleyin ve kayıp belgeleri hızla bulun.

Kilitli dosyaları silin ve korumalı dosyaları yazın.

Clean Master for PC size en güçlü gereksiz dosya temizleme ve gizlilik korumasını sağlar ve bilgisayarınızın yepyeni gibi çalışmasını sağlar. 3 ana işlevin yanı sıra, gereksiz temizleme, bilgisayar güçlendirme ve gizlilik izlerini temizleme gibi ekstra özellikler de içerir.

Clean Master for PC - gereksiz dosya temizleme ve gizlilik korumasını sağlar

Gelişmiş sistem 1.000'den fazla programı tarar. Bilgisayar depolama alanınızı tamamen boşaltmak için sistemde kalan gereksiz dosyaları tek bir tıklamayla temizleyebilirsiniz.

WinUtilities Free Edition, Microsoft Windows için çok işlevli bir sistem performansı ve optimizasyon paketidir. Bu araç koleksiyonu, bilgisayarınızın performansını güçlendirmenize, güvenliğini artırmanıza, ayarlarını değiştirip optimize etmenize ve ekranlarınızı özelleştirmenize ve kişiselleştirmenize olanak tanır.

WinUtilities - Microsoft Windows için çok işlevli bir sistem performansı ve optimizasyon paketidir.

Registry Cleaner, yazılımı her yüklediğinizde ve kaldırdığınızda oluşan kötü Registry girdilerini temizleyerek sisteminizi daha kararlı hale getirir. Programın Registry Optimizer, Kayıt Defterinizi birleştirip yeniden oluşturarak tüm sisteminizin daha sorunsuz ve hızlı çalışmasını sağlar.

Program, sabit disklerinizi temizlemek ve optimize etmek için güçlü araçlar içerir. Disk Temizleyici, dağınıklığı ve gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırarak daha hızlı çalışmasını sağlar. DiskDefrag modülü, sabit sürücünüzü birleştirerek verimli çalışmasını sağlar. WinUtilities'in Windows İyileştiricileri, Windows'un daha hızlı çalışmasını sağlar. Memory Optimizer, sisteminizdeki her programı çalıştırmayı durdurduğunuzda belleğin düzgün bir şekilde serbest bırakılmasını sağlar. Diğer özellikler arasında güvenli dosya silme, geri dönüşüm kutusu dosya parçalama, bakım görevleri zamanlaması ve dosya kurtarma bulunur.

Eusing Cleaner, ücretsiz bir sistem optimizasyonu ve gizlilik temizleme aracıdır. Sisteminizdeki kullanılmayan dosyaları bulup kaldırmanıza, geçersiz kayıt defteri girişlerini silmenize, internet geçmişinizi silmenize, 150'den fazla üçüncü taraf uygulamasının geçmişini temizlemek için eklenti desteği sağlar. Temizlenmesini istediğiniz öğeleri seçebilir ve ayrıca silinmemesi gereken tanımlama bilgilerini belirtebilirsiniz.

Eusing Cleaner - Ücretsiz bir sistem optimizasyonu ve gizlilik temizleme aracıdır.

Eusing Cleaner, tek bir tıklama ile önbelleği, çerezleri, geçmişi, yazılan URL'leri, otomatik tamamlama belleğini, tarayıcılarınızdan index.dat dosyasını ve Windows'un geçici klasörünü, çalıştırma geçmişini, arama geçmişini, geri dönüşüm kutusunu ve son belgeleri vb. silebilir. Ayrıca, silinen verilerin üzerine birden çok kez yazma seçeneği de içerir, böylece kolayca kurtarılamaz.

Ek olarak, tam özellikli bir kayıt defteri temizleyicisi içerir. Windows kayıt defterinizi geçersiz veya eski bilgiler için tarar ve bulunan hataların bir listesini sağlar. Geçersiz girişleri düzelttikten sonra, sisteminiz daha kararlı olacak ve daha hızlı çalışacaktır. Entegre bir yedekleme özelliği sunar, böylece temizleme işlemlerinizin herhangi bir soruna neden olması durumunda kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, Eusing Cleaner kayıt defteri birleştirme içerir. Windows kayıt dosyalarındaki boşlukları, parçaları ve boşa harcanan alanları kaldırarak sisteminizin performansını artıracaktır.

Bilgisayarınızı daha iyi program yanıt süresi, daha fazla alan ve daha az istenmeyen program için ayarlayın. SlimCleaner, bilgisayarınızın tam hızda çalışmasını sağlamak için tasarlanmış basit ve gelişmiş araçlar sunar ve bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Tarama verimliliği düşüktür, bozuk kısayolları algılamaz. Pratik bir özelliği, CPU ve RAM yüklerini azaltmaya yardımcı olan Startup Optimizer'dır.

Slim Cleaner - bilgisayarınızın tam hızda çalışmasını sağlar

Kullanıcı arabirimi, bilgisayarınızın ne kadar hızlı çalıştığını gösteren ve optimizasyonun ne zaman gerekli olabileceğini size söyleyen sezgisel bir ölçere sahiptir. Sonuç olarak, bu çok kullanışlı bir uygulamadır. Tüm özelliklere tam erişim için 7 günlük deneme sürümü mevcuttur.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz