Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Silmek için 8 Ücretsiz Program

Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Silmek için 8 Ücretsiz Program

Dosyaları kalıcı olarak nasıl silebilirim: siber dünyaya verilen bilgilerin hiçbir zaman gerçekten silinmediğini söyleyen birçok kaynak var. Herkesin sözde silinmiş bilgileri kurtarabilmesi için çeşitli yolları vardır ve kesinlikle bunun bizim başımıza gelmesini istemeyiz.

Verilerin bu kolay kurtarılması, bir bilginin kaybolması ve geri alınmak istenmesi durumunda bir nimettir. Ancak verileri kalıcı olarak silmek istediğimizde ve bunun yerine hızlı bir şekilde birkaç basit araç ile kurtarılabildiğini öğrendiğimizde aynı derecede bir yıkım olur. Bu, eğer sabit diski satmak veya atmak istiyorsak, daha da büyük bir endişe haline gelir.

Bir başkasına vermek ya da sadece istenmeyen, utanç verici veya kesinlikle gizli olan belirli verileri kaldırmak istiyorsanız, o zaman ne yapabilirsiniz? Neyse ki, kayıp veya silinmiş bilgileri kurtarmak için yöntemler olduğu gibi, verileri de kalıcı olarak silmek için de araçlar ve yöntemler vardır.

Bu, elbette, her türlü veriyi bilgisayarlarımıza, anti-kurtarma araçlarını kullanarak kurtulabileceğimiz bilgilere dayanarak saklamamız anlamına gelmez. Güvenlik dünyasında nelere dikkat ettiğimize dair her zaman dikkatli olmalıyız. Silmek istediğimiz bilgimiz varsa, sorun değil - Verileri kalıcı olarak silmek için en iyi 8 aracımızı bulmak için okumaya devam edin.

1. Moo0 Anti-Recovery

Bu ücretsiz disk temizleme yazılımı, sildiğiniz verilerin kalıcı silinmesini sağlar. Basitçe ifade edersek, Moo0 ne yapar! Mevcut verileri silmez veya üzerine yazmaz, ancak silmek istedikleriniz kurtarılamaz.
Moo0, kullanıcının dosyaları kalıcı olarak silmek istediği konumu seçmesini sağlayan basit ve temiz bir ara yüze sahiptir. Moo0, içinde Geri Dönüşüm Kutusu, Diskte Boş Alan, vb. gibi beş onay kutusu içeren bir iletişim kutusu açar. Hangisinin sizin için alakalı olduğunu seçebilir ve bu konumların her biri için dosya silme işleminin ilerlemesini görüntüleyebilirsiniz.

Moo0 Anti-Recovery programını buradan indirebilirsiniz: http://moo0-anti-recovery.soft112.com/

2. Eraser

Eraser, verileri verimli bir şekilde silme görevini yerine getiren başka bir ücretsiz yazılımdır.
Eraser, sürücüdeki boş alanı rasgele silme yerine, tek dosyanın kaldırılması üzerinde çalışabilmesidir. Bu nedenle, Eraser'ı kullanırken, tek tek kaldırmak istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz. Eraser ayrıca belirli zamanları veya belirli günleri düzeltmenizi sağlayan bir takvim veya zaman çizelgesi sunar.
Eraser'ın sizin için belirli dosya türlerini sizin için rutin görevler olarak silmesini ayarlayabilirsiniz. Böylece Eraser'ı tekrar tekrar çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Silgi, kaldırmak istediğiniz dosyaları parçalara ayırarak ve bu dosyaları bir çok kez gelişmiş algoritmalarla üzerine yazarak çalışır. Eraser, verileri silmek için çok sayıda gelişmiş araç sunar.

Eraser'ı buradan indirebilirsiniz: http://eraser.en.softonic.com/

3. WipeFile

Bu yazılım, taşınabilir bir formda geldiği için gerçekten yararlıdır - bunu USB sürücülerinizde saklayabilir ve daha sonra istediğiniz sistemde kullanabilirsiniz.
WipeFile pek çok dili desteklemektedir - hepsi değil, ama çoğu kullanıcı dünya çapında rahatça çalışabilecekleri bir dil bulabilir. WipeFile ayrıca, kullanıcının parçalanacak farklı türde dosyaları ayırt edebildiği özel filtrelere de sahiptir. WipeFile içinde, kullanıcının sadece silebileceği, Word dosyalarını sil ve gerisini bırak vb. gibi araçlar vardır.

WipeFile tarafından, sürücüden verileri hızlı ve verimli şekilde kalıcı olarak silmek için sunulan 14 yöntem vardır. Önemli nokta, programın Almanca dilinde başlatılması, dolayısıyla Almanca bilmeyen bir kullanıcının Extras seçeneğine gitmesi ve ardından Sprache
seçeneğinden onu istediği dile değiştirmesi gerekir.

WipeFile'i buradan indirebilirsiniz: http://wipefile.en.softonic.com/

4. Disk Redactor

Bu program mevcut dosyalarınıza ve verilerinize zarar vermeden güvenle çalışır ve silmek istediğiniz verileri kolayca siler.
Dosyaların silinmesi ve başka yollarla kurtarılması imkansız kılan diğer tüm dosya parçalama yazılımlarıyla aynı şekilde çalışır. Disk Redactor’ın USP garantili güvenliğindedir - bu yazılımı kullanırsanız verileriniz hiçbir zaman zarar görme riski altında olmayacaktır. Disk Redactor ayrıca, kullanımı çok basittir.
Yüklemeden sonra yapmanız gereken tek şey, yazılımı başlatmak istediğiniz diski seçin ve yazılımın gerçekleştirmesine izin verin. Bununla birlikte, bir önemli nokta, verileri güvenli bir şekilde siler ancak tüm sistemlerle tam uyumlu değildir. Üstelik, dosyaları tek tek silemez, sadece tüm disklerin üzerine yazabilir.

Disk Redactor'ı buradan indirebilirsiniz: http://www.cezeo.com/products/disk-redactor/

5. SDelete

SDelete, diğer dosya parçalama yazılımlarından farklıdır - tipik bir yazılım arabirimi yerine Komut İstemi biçiminde çalışır. SDelete, Komut İstemi aracılığıyla çalışırken hiçbir arabirime sahip değildir. Bunu yaptıktan sonra tüm yapmanız gereken, Başlat menüsünden Komut İstemi'ni açmak ve örneğin, D sürücüsündeki verileri silmek için veriyi silmek istediği sürücüye ilişkin bir komutu yazmak,

sdelete –p 2 –z d:

Bu nispeten basit bir araç hakkında söylenecek çok şey yoktur, çünkü etkili ve oldukça sorunsuzdur. Bununla birlikte, son sürümde küçük bir sorun var gibi görünmektedir, çünkü bu komut çalıştırıldığında, gerekli klasörü silmez, daha çok istenen komutu elde etmek için komutu birkaç kez çalıştırmak zorundadır.

SDelete'yi buradan indirebilirsiniz: http://download.cnet.com/SDelete/3000-2092_4-95740.html

6. FileShredder

FileShredder, diskinizden silmek istediğiniz verileri güvenli ve etkin bir şekilde kaldıran tamamen ücretsiz bir araçtır.
Araç içinde, sürücüdeki boş alanları silmek için özel parçalama algoritması kullanan entegre bir dosya parçalayıcı seçeneği vardır ve kullanıcı, her biri farklı ama güçlü yöntemler kullanarak verileri kaldırma konusunda uzmanlaşmış beş farklı algoritma arasından seçim yapma özgürlüğüne sahiptir. Yazılımın kullanımı kolaydır. Eraser gibi diğer araçlardan daha az yer kaplar ve dosyaları silmek için çeşitli özelliklere sahiptir. Ancak, çok fazla CPU kapasitesi alır ve çok az çevrimiçi yardım sunar. Ayrıca, yerleşik bir zamanlayıcı ile birlikte gelmez, ancak diğer pek çok araç da bu özelliği sunmaz, bu nedenle bu konuyla çok ilgili değildir.

FileShredder'ı buradan indirebilirsiniz: http://www.fileshredder.org/

7. Turbo Shredder

Bu yazılım, yüzlerce kereye kadar disklerin üzerine yazılabilen, dosyaların, klasörlerin adlarının üzerine yazılabilme özelliği dahil olmak üzere birçok harika özellik ile birlikte gelir ve dizinleri birkaç kez, parçalama ve silme algoritmalarını desteklemenin yanı sıra dosya ve klasörlerden zaman damgalarını kolayca silebiliyorlar. Turbo Shredder, Windows işletim sistemlerinde, Mac'te ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışır, bu başka bir artı nokta, diğer birçok dosya silme programlarından daha çok sistem uyumlu. Turbo Shredder kullanıcının kalıcı olarak silinecek dosyaları sürükleyip bırakmasını veya aynı işlemi yapmak için + seçeneğini kullanmasını sağlar. Kullanımı çok kolaydır ve aynı zamanda taşınabilirdir, USB üzerinde taşımayı kolaylaştırır ve her zaman ve her yerde kullanabilirsiniz. Ancak, Java Runtime Environment'ın yüklenmesini gerektirir ve bunun üzerinde çalışabilir.

Turbo Shredder'ı buradan indirebilirsiniz: https://sourceforge.net/projects/turboshredder/

8. HardWipe

HardWipe, açıklayıcı fakat düzenli olmayan arayüz ile hoş bir şekilde gelen bir dosya silme aracıdır. Kullanıcıya, seçim için altı tür parçalama algoritması ve dosya adlarını ve klasörlerini on defaya kadar yeniden adlandırma olanağı sunarak, dosya adlarının hiçbir şekilde kurtarılamayacağından emin olmanızı sağlar. HardWipe, On The Go yardımcı programlarını tercih eden kullanıcılar için taşınabilir bir sürümde gelir ve diğer kullanıcılar için bir kurulum formatında da mevcuttur. Verileri Geri Dönüşüm Kutusu'ndan kaldırmak, diskteki boşlukları temizlemek ve verileri fiziksel cihazlardan silmek için HardWipe kullanabilirsiniz. HardWipe'ın bir garantisi, ücretli premium sürüme geçmediğiniz sürece uygulama ile çalışırken, reklamların sürekli görünmesine dayanmak zorunda kalacaksınız. Ancak, ücretsiz ve tamamen işlevsel olmasının yanı sıra, organize edilmiş bir arayüz olması durumunda, bu verileri güvenli bir şekilde kalıcı olarak silmek için uygun bir program haline geliyor.

HardWipe'ı buradan indirebilirsiniz: http://www.hardwipe.com/

Bilgisayarınızı Hızlandırmanın En İyi Yolları
İlginizi Çekebilir

Bilgisayarınızı Hızlandırmanın En İyi Yolları

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile