Bilgisayarınız için En İyi Ücretsiz Yazılımlar

Bilgisayarınız için En İyi Ücretsiz Yazılımlar

Yeni bilgisayarınıza yüzlerce lira harcıyorsunuz ve sonra? İlk etapta PC'yi satın aldığınız işleri yapmak için gereken tüm yazılımlara daha fazla para harcamanız gerekiyor. Ayrıca virüsten koruma yazılımı da almanız gerekiyor. Ancak endişelenmeyin bunu aşmanın ücretsiz bir yolu var.

Windows 10 için ücretsiz birçok yazılıım alabilirsiniz. Microsoft Word benzeri ücretsiz yazılımlar, fotoğrafları düzenleme için ücretsiz yazılımlar, antivirüs yazılımları ve hatta video düzenleme için ücretsiz yazılımlar bulabilirsiniz. Yeni bilgisayarınız için pahalı programlar alıp çok fazla para harcamanıza gerek yoktur. PC için pek çok ücretsiz program var, şimdi en iyi programlardan bazılarına göz atalım:

PC için en iyi ücretsiz programlar

1. En iyi antivirüs yazılımı: Avira Antivirus

avira

Avira Free Antivirus, bulma ihtimaliniz olan en iyi ücretsiz antivirüs yazılımını sunmak için bir araya gelen geniş güvenlik özellikleri sunar. Güçlü antivirüs tarama ve koruma özelliklerinin yanı sıra Avira, güvenli alışveriş aramaları, sistem hızlandırma ve VPN gibi bazı mükemmel özellikler sunar. PC için en iyi ve önemli ücretsiz yazılım indirmelerinden biridir.

Avira Antivirus

2. En iyi yedekleme için ücretsiz yazılım: Google Drive

google drive

Bu gün kendinizi güvende tutmak için sadece ücretsiz bir antivirüs programı kurmaktan daha fazlasını yapmanız gerekiyor. Ransomware, verilerinizi çalar ve ardından fidye için tutar. Gerekli fidyeyi vermezseniz bilgilerinizi kaybedersiniz. Bu ücretsiz yedekleme yazılı ile bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Çevrimiçi yedekleme ile dosyalarınıza her yerden tekrar ulaşabilirsiniz. Google Drive gibi ücretsiz yazılım yüklemeleri çok önemlidir. Drive, kişisel verilerinizin güvenli bir şekilde yedeklenmesini sağlamak için size 15GB boş alan tanır.

Google Drive

3. Microsoft Office benzeri özgür yazılımlar

libre office

Hemen hemen herkesin, Microsoft Office paketinde bulunanlar gibi programları kullanması gerekiyor. Bu durumda ofis programlarına para verilmesindense Libre Office'in PC'si için ücretsiz yazılım indirmesine öncelik verilmelidir. Libre Office, Microsoft Office'le rekabet eden ve hatta Math ve Draw gibi, pahalı Microsoft ürününde bulunmayan programlara sahip bir açık kaynak ofis paketidir. Bir ofiste çalışıyorsanız bu, indirmek için gerekli olan özgür bir programdır.

Libre Office

4. Medya Oynatıcı: VLC Media Player

vlc

PC için en iyi ücretsiz programlardan biri VLC Media Player'tır. Dünyadaki en popüler programlardan biridir ve hemen her video dosyasını oynatmak için gereken codec bileşenlerini taşır. VLC'yi indirdikten sonra, bulabileceğiniz hemen hemen her tür video oynatabilirsiniz. Tam bir video oynatma çözümü sunmanın yanı sıra VLC'in birçok özelliği var.

VLC Media Player

5. Fotoğraf düzenleme için ücretsiz yazılım: GIMP

gimp

Photoshop benzeri bir ücretsiz yazılım istiyorsanız, GIMP'den başka bir yere gitmemelisiniz. GIMP, GNU Image Manipulation Program (GNU Görüntü Manipülasyon Programının) kısaltmasıdır ve neredeyse Adobe Photoshop kadar güçlüdür. Bu ücretsiz yazılımla düzenleme herkes için mümkün olur. İster eski bir görüntüye düzenelemek isteyin ister yeni bir dosya oluşturun, GIMP size önceleri sahip olduğunuz herhangi bir düzenleme işini halledecek eksiksiz bir araç seti sunuyor. GIMP en iyi fotoğraf düzenleme ücretsiz yazılımı olabilir.

GIMP

6. Video düzenleme için ücretsiz yazılım: Lightworks

lightworks

Lightworks birçok ücretsiz yazılım indirme sitesinden edinilebilir, ancak burada da bulabilirsiniz. Alabileceğiniz en iyi düzenleme ücretsiz yazılım programlarından biridir ve amatörler kadar profesyoneller tarafından da kullanılır. Eğer yeni başlayan bir video editörü veya yönetmen iseniz, bu sizin için harika bir ücretsiz video düzenleme programıdır.

Lightworks

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 995 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Bilgisayarınız için En İyi Ücretsiz Yazılımlar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bilgisayarınız için En İyi Ücretsiz Yazılımlar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayarınız için En İyi Ücretsiz Yazılımlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın