Ogznet.com
Her Bilgisayarda Bulunması Gereken 5 Program Paylaş:

Her Bilgisayarda Bulunması Gereken 5 Program

Her Bilgisayarda Bulunması Gereken 5 Program

Windows 10 bilgisayarda Olması Gereken Programlar

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda mutlaka olması gereken en önemli 5 programı listeledik. Bu programlar, kullanıcılar tarafından indirilen en popüler programlara bakılarak seçilmiştir.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Yeni Microsoft Office artık ücretli bir aylık abonelik modeli ile sunuluyor. Dolayısıyla Word, PowerPoint, Excel, Outlook, Publisher, Access ve OneNote gibi klasik ofis programlarının tümüne sahip olmak daha kolay bir hal alıyor!

Office uygulamalarını birden çok PC/Mac, tablet ve telefona ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz. Windows, Apple ve Android cihazlarınıza kadar istediğiniz platformda belgelerinizi gözden geçirin, düzenleyin, çözümleyin ve sunun.

Microsoft Office 365

Office 365 paketi ile aşağıdaki ürünleri elde edersiniz:

Word - Word bilgisayarlarda, web'de ve mobil cihazlarda metinlerle ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Son yıllarda çok sayıda yeni özellik eklenmedi, ancak hala sağlam ve çok yetenekli olmaya devam ediyor.

Excel - Yine, çoğu insanın aşina olacağı bir program ve en güçlü elektronik tablo uygulaması. İşbirliği özelliklerinin ötesinde, son Excel iyileştirmeleri rutin özellikleri kapsıyor.

PowerPoint - PowerPoint çok kapsamlı ve güçlü olmaya devam ediyor. Sunduğu özellikleri açısından bir sonraki slayt gösteriniz için olması gereken sunum programı olmaya devam ediyor.

OneNote - Alınacak notlarınız mı var? OneNote bunu sizin için yapacak, ancak Office 365 paketine dahil olan uygulama artık Windows 10 genel uygulama sürümünden aşamalı olarak kaldırılıyor.

Outlook - Son yükseltmeler sayesinde birden çok platformda ve web'de çok daha rahat kullanılan Outlook, mail, kişi ve takvim yönetiminde hala son noktadır. Tek dezavantajı, çoğu insanın gerçekten ihtiyaç duyduğu şey için aslında çok güçlü olmasıdır.

OneDrive - Office 365'teki en büyük yenilik, dosyalarınızı herhangi bir cihazda senkronize etmenize ve en önemlisi, belgeler üzerinde masaüstü uygulamalarında gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Publisher - Bunu unutmuş olabilirsiniz ve zaman zaman Microsoft'un da unutmuş gibi görülüyor, ancak giriş seviyesi masaüstü yayıncılık aracı, Word'de yapabileceklerinden daha gelişmiş düzenleri bir araya getirmesi gerekenler için hala var.

Skype - Görüntülü arama, sesli arama, anlık mesajlaşma, dosya ve ekran paylaşımı... Skype'ın modern bir iletişim programından ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her şeye sahip olduğunu ve bir Office 365 abonesi olarak gelişmiş bir iş sürümüne erişebileceğinizi söylemek doğru olur.

Access - Evet, Microsoft'un veritabanı uygulaması hala güçlü ve işletmenizin buna ihtiyacı varsa, ürün her zamanki kadar sağlamdır.

CCleaner önemsiz dosyaları ve hataları bulmak ve kaldırmak için mükemmel bir araçtır. Bilgisayarınız yavaş mı çalışıyor? CCleaner, birkaç tıklama ile disk alanı açmanıza yardımcı olur ve bilgisayarınızı daha hızlı ve verimli hale getirir.

CCleaner - CCleaner önemsiz dosyaları ve hataları bulmak ve kaldırmak için mükemmel bir araçtır.

CCleaner, Piriform tarafından sunulan bir kayıt defteri temizleme ve program kaldırma hizmetidir. Güvenilirliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle yardımcı programlar arasında iyi bilinir.

Diğer kayıt defteri temizleyicilerinin aksine, CCleaner'ın kayıt defterini temizlerken veya dosyaları ve uygulamaları silerken işletim sisteminizi bozma olasılığı daha düşüktür. Birincil işlevi, geçersiz referansları sistemin kayıt defterinden kaldırmaktır.

CCleaner şu anda Windows 10 çalıştıran bilgisayarlar için mevcuttur. Hem 32 bit hem de 64 bit işletim sistemleri için destek sunar. Ayrıca macOS 10.8 - 10.14 ve Android 5.0 veya üzeri sürümlerde de mevcuttur.

CCleaner, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre üç farklı ödeme planı sunar: Ücretsiz, Profesyonel ve Profesyonel Bundle.

Ücretsiz plan, kayıt defterini temizleme, disk alanınızı temizleme, istenmeyen araçları ve programları kaldırma ve tarama verilerini silme seçenekleriyle birlikte temel temizleme yeteneklerine sahiptir.

Hotspot Shield, üretsiz bir VPN'e ihtiyacınız varsa, günde 500MB kota ve 2 Mbps internet hızı sunar.

Hotspot Shield Free VPN - Hotspot Shield, üretsiz bir VPN'e ihtiyacınız varsa, günde 500MB kota ve 2 Mbps internet hızı sunar.

Hotspot Shield, diğer ücretsiz VPN hizmetlerinin çoğundan daha iyidir. Ancak, Hotspot Shield'in ücretsiz sürümü, hizmetin destek sayfalarının da açıkladığı gibi, bazı sistemlerde ekstra reklamlar gösterir ve yalnızca ABD tabanlı sunuculara bağlanmanıza izin verir.

4. Opera

Opera, Chrome'a benzer şekilde çalışan ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Bununla birlikte, Opera'nın en büyük avantajı, ücretsiz VPN desteğidir.

Opera - Yerleşik VPN ile güvenli bir şekilde gezinin

Opera, güçlü özelleştirme seçeneklerine sahip özelliklerle dolu bir tarayıcıdır. Chromium üzerine kurulu olduğu için, en iyi VPN seçimlerimizden bazıları dahil olmak üzere Google Chrome’un uzantı kitaplığının çoğundan yararlanabilir.

Opera, son zamanlarda yapılan kayda değer eklemeler yaptı. Bunlar arasında, yerleşik bir VPN, bir reklam engelleyici ve bir pil tasarrufu modu bulunuyor.

Opera, hafifçe yuvarlatılmış köşeleri olan kare sekmelerle göze hoş geliyor. Arka plan sekmeleri çekilerek hangisini görüntülediğinizi çok netleştirir. Tarayıcının sekme önizleme özelliğine, başlık çubuğunun sağındaki aşağıyı gösteren bir köşeli çift ayraçtan erişilebilir. Buna tıkladığınızda tüm sekmelerinizi listeleyen bir açılır menü göreceksiniz ve imleci bunlardan herhangi birinin üzerine getirdiğinizde tarayıcı penceresinin ortasında sitenin bir önizlemesi görüntülenir.

Opera'nın diğer bazı özellikleri arasında şunlar bulunuyor;

 • Daha hızlı gezinin: Diğer tarayıcılardan çok daha az işlem kapasitesi kullanır ve web sayfalarının daha hızlı yüklenmesine yardımcı olan yerleşik bir reklam engelleyicisi vardır.
 • Güvenliğinizi garanti altına alın: Ücretsiz VPN ile çevrimiçi izlemeyi azaltır ve gezinirken sizi korur.
 • İletişimde kalın: Tarayıcınızın kenarında bulunan yerleşik mesajlaşma uygulamalarıyla gezinirken aynı anda sohbet edin. Sekmeler ve uygulamalar arasında geçiş yapmanıza artık gerek yok.
 • Özelleştirme desteği: Opera'yı karanlık veya aydınlık temalar, klavye kısayolları, en sevdiğiniz yer imleri ve başka birçok seçenekle özelleştirin.

5. 7-Zip

7-Zip, açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılımdır. 7-Zip, kullanıcıların sıkıştırılmış dosyaları çıkarmasının yanı sıra kendi sıkıştırılmış dosyalarını birden çok formatta oluşturmasını sağlayan bir yardımcı programdır. Genellikle, 7-Zip, 7z formatında zip formatından %30-70 daha iyi sıkıştırır. Ve 7-Zip, zip formatına diğer zip uyumlu programların çoğundan %2-10 daha iyi sıkıştırır.

7-Zip - 7-Zip, kullanıcıların sıkıştırılmış dosyaları çıkarmasının yanı sıra kendi sıkıştırılmış dosyalarını birden çok formatta oluşturmasını sağlayan bir yardımcı programdır.

7-Zip'in temel özellikleri:

 • LZMA ve LZMA2 sıkıştırmasıyla 7z formatında yüksek sıkıştırma oranı
 • Desteklenen formatlar:
  • Sıkıştırma / arşivden çıkarma: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP ve WIM
  • Yalnızca arşivden çıkarma: AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, UDF , UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ve Z.
 • ZIP ve GZIP formatları için 7-Zip, PKZip ve WinZip tarafından sağlanan orandan %2-10 daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlar
 • 7z ve ZIP formatlarında güçlü AES-256 şifreleme desteği sunar
 • 7z formatı için kendi kendine ayıklama özelliği
 • Windows ile sıkı entegrasyon
 • Güçlü Dosya Yöneticisi
 • Güçlü komut satırı sürümü
 • FAR Manager için Eklenti
 • Türkçe dahil 87 dil için destek
 • 7-Zip, Windows 10'da mükemmel çalışır.
Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!