Bilgisayarlar için PicsArt Benzeri En İyi Fotoğraf Editörleri

Bilgisayarlar için PicsArt Benzeri En İyi Fotoğraf Editörleri

PicsArt'ı mobil cihazınızda kullandıysanız, muhtemelen bilgisayarınıza da indirmiş olabilirsiniz. Nedenini merak edenler için? Çünkü PicsArt neredeyse her şeyi içeren harika bir fotoğraf editörüdür. Peki Windows için başka en iyi fotoğraf editörleri hangileri? Detaylar aşağıda.

PicsArt uygulaması filtreler, efektler, katmanlar ve bindirmeleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca klon, odaklanma, çift pozlama ve kolaj gibi diğer araçları da alırsınız. PC uygulaması da harika olsa da, tasarımını beğenmedim. Mobil cihazlar için tasarlandıği için dizüstü bilgisayar gibi büyük ekranlar için ideal değil.
Bu yüzden, Windows için PicsArt gibi fotoğraf editörlerini aramamı sağladı. Tabii ki, her şeyden önce bir Photoshop var, ama hepimiz ortalama bir kullanıcı için çok karmaşık olduğunu biliyoruz. Neden bu alternatiflere sahip olmayasın...

1. Autodesk Pixlr

Autodesk Pixlr, PicsArt'ta bulunan özelliklerin çoğuna sahiptir. Renk sıçrama modu ve çift pozlama dahil olmak üzere düzenleme araçlarına sahip olursunuz. Ayrıca çok çeşitli filtreler ve efektler elde edersiniz. Ayrıca resimlerinize metin ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Ancak, boş bir tuval ile başlamak isterseniz, bu uygulama bunu desteklemez. Mevcut bir fotoğrafı kullanmalısın.

Autodesk Pixlr
Dediğim gibi Pixlr uygulamasının tasarımını beğendim. Mobil cihazlar için değil, PC için yapılmış gibi geliyor.

Genellikle PicsArt'ta kullandığım iki şey, bu uygulamada eksik buldum. Bunlar resimlerin çekilmesini ve mevcut resmin üstüne resim ekleyebilme özelliğini içerir.

Ancak, PicsArt'a hala harika bir alternatif. Boyut (ve haklı olarak) hakkında merak ediyorsanız, uygulama yaklaşık 150 MB boyutundadır.

2. Fotor

Fotor, tüm filtreler ve efektlerle ilgilidir. Temel düzenleme araçlarından ayrı olarak, fotoğraflarınıza uygulanacak çok sayıda sahne ve efekt elde edersiniz. Uygulama ayrıca sınırları ve metni eklemenizi sağlar. Bulanıklık yoğunluğunu seçebilme özelliği ile tilt-shift modunu destekler.

fotor
Uygulama PicsArt gibi fırçaları ve boş tuvalleri desteklemese de, Instagram gibi filtreleri resimlerinize uygulamak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Sadece 66MB boyutundadır.

3. PhoXo

Phoxo, Photoshop, GIMP ve PicsArt'ın bir kombinasyonu gibi görünüyor. Kullanıcı arayüzü, Photoshop'a şaşırtıcı ve daha basit bir alternatif olan GIMP'e oldukça benziyor.

Bu araçta sihirli değnek, klon, şekil kesimi ve filtreler gibi ilginç özellikler elde edersiniz. Çok sayıda filtre içermiyor olsa da, onları diğer havalı şeylerle dengeliyor.

Phoxo
Bu uygulama ayrıca katmanları ve metni de destekler. Ve evet, resimlerden de çizebilirsiniz. PicsArt'a benzer şekilde, çoklu fırça stilleri ve küçük resimler elde edersiniz.

Neyse ki, tasarım PicsArt'ın aksine PC için uygundur.
Bu uygulama hakkında sevdiğim şey, sadece 5MB boyutunda ve henüz pek çok şeyi desteklemesi.

4. Adobe Photoshop Express

Adobe hayranı iseniz, sizin için daha basit bir photoshop uygulaması var. Tek bir dokunuşla efektler ve kenarlıklar ekleme özelliği ile kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Adobe Photoshop Express
Tabii ki, ayrıca, kırpma, pozlama, kırmızı göz giderme vb. gibi diğer araçları da alırsınız. Uygulama, metinler ve fırça araçları içermez. Ancak, yine de 60 MB civarında olan PicsArt'a iyi bir alternatif olarak düşünülebilir.

5. PhotoScape

Metin eklemek, resim çizmek veya simge eklemek istediğinizde, PhotoScape hepsini yapmanıza izin veriyor. Hatta, çoğu Windows araçlarında eksik bulduğum bir görüntünün üstüne birden fazla resim ekleyebilirsiniz. Ayrıca kırmızı göz düzeltme aracı ile birlikte geliyor.

PhotoScape

Daha Fazla Araçlar
Yukarıda belirtilen yazılım haricinde, aynı zamanda daha güçlü ancak daha basit bir şeye ihtiyacınız varsa, bunları deneyebilirsiniz:

Web Fotoğraf Editörleri
Yukarıda belirtilen uygulamalar PC'nize indirmeniz gereken uygun araçlardır. Ancak, fotoğrafları sık sık düzenlemiyorsanız ve bir süre fotoğrafları düzenlemek için yalnızca bir web sitesiyle tamamsanız, bunu yapmanıza izin veren birçok kişi vardır.

Web Fotoğraf Editörleri
En iyi çevrimiçi fotoğraf editörlerinden bazıları:

Tüm bu web araçları, arka plan kaldırma, filtreler ve efektler, klonlama aracı vb. gibi güçlü özelliklerle birlikte gelir. Bu web araçlarını kullanarak, PC'nizde yer kaplayacaksınız. Ancak, üzerinde çalışmak için iyi bir internet bağlantınızın olması gerekir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile