Bilgisayarsız Root Atmak İçin 9 Uygulama

Bilgisayarsız Root Atmak İçin 9 Uygulama

Bilgisayarsız Root Nasıl Atılır? İşte En İyi 9 Root Uygulaması

Bilgisayar olmadan android telefonlara root nasıl atılır? Android cep telefonunuzu herhangi bir risk olmadan, kolayca rootlama olanağını paylaşıyoruz. Rootlu bir android cihaz almaya istekli iseniz bu yöntem tamamen güvenlidir.

Çoğu kişi, rootlu cihazlar için yapılan bazı harika uygulamaları çalıştırmak için android telefonlarına root özelliği kazandırıyor. Android telefonunuzu bilgisayarlar üzerinden root atabileceğiniz birçok yöntem var, ancak bu yazıda yeni bir şey gösteriyoruz. Bu blog yazısında, bazı uygulamaları ve onların çalışma yöntemlerini paylaşarak bilgisayar olmadan android telefona root özelliği kazandırma hakkında konuşacağız.

Tabletlerinde android telefonlara benzer olduğu gerçeğinin farkındasınızdır. Yani biz bu yazı içinde bilgisayar olmadan herhangi bir android telefonu rootlandırmaktan bahsediyoruz ancak bu yöntemler tabletler için çalışacaktır. Biz bilgisayar kullanmadan bir telefona root atmak için tüm yöntemleri göstermek elimizden geldiğince anlattık. Yine de, android mobil cihazların bilgisayar yardımıyla rootlanması için birçok yöntem var ama tek bir yanlış adım cihazınızı tamamen kullanılamaz hale getirdiğinden çok riskli. Şimdi, şimdi yöntemlere geçelim.

Apk İndirme ve Yükleme

İlk olarak aşağıdaki uygulamalardan istediğiniz APK dosyasını indiriyorsunuz. Android cihazınızın "Ayarlar" bölümünü açın. "Ayarlar" menüsü açıldıktan sonra menü seçenekleri altından "Güvenlik" başlığını bulun ve üzerine dokunarak Android cihazınızın güvenlik seçenekleri menüsünü açın.

Güvenlik seçenekleri açıldıktan sonra listeyi biraz aşağıya doğru kaydırın ve "Bilinmeyen kaynaklar" başlığını bulun. Değiştirmemiz gereken ayar işte bu "Bilimeyen kaynaklar" ayarı:

Buradaki "Kapalı" yazan tuşu sağa doğru kaydırarak bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin. Yapacağımız bütün işlemler bu kadar. Artık Android cihazlarınıza indireceğiniz APK kurulum dosyalarını yükleyebileceksiniz.

Android Telefonlarda Root nedir?
Rootlu android cep telefonunuzda, cihazın tüm dosyalarına erişebilirsiniz. Yani android cep telefonunuzun root dizinine anında erişim elde edersiniz. Başka bir deyişle, Donanım bilginizi de içeren tüm dosyalara da erişebilirsiniz. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız, Jailbreak terimini duymuş olmalısınız. Temel olarak, bu köklenme iPhone jailbreaking benzer. Şimdi android telefon rootlama için bazı avantaj ve dezavantajlarından bahsedelim.

Android Telefonunuzu Köklendirmenin Avantajları
Android cep telefonunuzun rootlanması çeşitli avantajlara sahiptir, ancak burada en iyi avantajlardan bazılarını listeliyoruz. Android telefona root atmadan önce dezavantajları ve avantajlarının farkında olmalısınız.

 • Cep telefonunuzun tüm dosyalarına, ister depolama alanınızın kök dizininde olsun, ister başka bir yerde olsun, root izinleri vererek, herhangi bir sistem dosyasını Düzenleyebilir veya Silebilirsiniz.
 • Android cep telefonunuzun CPU frekansını değiştirerek, Android cep telefonunuzu herhangi bir problem yaşamadan kolayca hızlandırabilen mobil performansınızı artırın.
 • Hatta, telefonunuzun pilinin uzun süre çalışmasına izin verecek olan android mobil cihazınızın CPU'sunun altında pil ömrünü uzatabilirsiniz.
 • CyanogenMod veya AOSP veya Eye Candy ROM MIUI gibi android sürümü değiştirmek için birkaç özel rom yükleyebilirsiniz.
 • CM14 veya CM15 veya başka bir rom gibi özel rom kullanarak cep telefonunuzun android sürümünü yükseltebilirsiniz. MIUI, Carbon ROM vb. gibi artık birçok özel rom mevcuttur.
 • Sadece rootlandıktan sonra kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan bazılarına erişebilir, buradan yalnızca android cihazınız için en iyi root uygulamalarını edinebilirsiniz. Telefonunuzda kullanabileceğiniz 50'den fazla root uygulaması vardır.
 • Dahili hafıza da Android cep rootlamadan sonra artırılabilir, sadece root ile erişebileceğiniz vold.fstab dosyasını düzenleyerek.

Android Telefonunuzun Köklenmesi Dezavantajları
Avantajları olan bu dünyada her şeyin dezavantajları da vardır, bu yüzden burada Android cep telefonunuzu köklendirmenin dezavantajlarını listeliyoruz. Eğer bilgisayar olmadan root atmak istiyorsanız, o zaman bu dezavantajları da okumalısınız.

 • Telefonunuz bozulabilir: Kulağa garip geliyor ama gerçek. Android cep telefonu rootlandırma süreci çok riskli ve çok dikkatli yapılması gerekiyor. Android telefon rootlama işi yanlış adımda, telefonun bozulmasına neden olabilir. Bu android cep telefonlarını root atmayı önermememin sebebi.
 • Cep telefonunuzu köklendirme sürecinde veri kaybı olabilir: Evet! doğru duydun. Android cep telefonunuzu rootlamak veri kaybı yaratabilir. Android rootlama sürecinde en azından bir yedekleme almanızı tavsiye ederiz, böylece android mobil rootlama sürecinde veri kaybettiyseniz, her zaman geri alabilirsiniz.
 • Android cep telefonunuzun garantisi, rootladığınızda biter: Bu, android telefonlarının garantisini sonlandıracağı için, çoğu android telefonunun root atmaktan vazgeçmeye karar vermesinin temel nedenlerinden biridir. Yine de, garantinizi geri almak için android cep telefonunuzu istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.
 • Rastgele yeniden başlatmalarla karşılaşabilirsiniz: Android cep telefonumda özel bir ROM kurarken, rastgele yeniden başlatmalarla ve uygulamalarla da karşılaşabiliyorsunuz.
 • Üçüncü taraf ROM ve uygulamalar root izinlerini kötüye kullanabileceğinden, mahremiyetin de bir kaybı vardır. Android mobil rootlama süreci biraz riskli olan üçüncü parti uygulamaları eklemeyi içerir.

Uygulama kullanarak Android telefona root atılmasına yönelik genel metot

 • Her şeyden önce, aşağıda verilen bağlantılardan root uygulamalarının apk dosyasını indirin.
 • Bu uygulamaları indirdikten sonra, yükleme işlemini yapın.
 • Yüklemeyi isteyen bir pop-up engellenirse, Ayarlar'a tıklayın.
 • Sadece Bilinmeyen Kaynaklar'ı işaretleyin.
 • Şimdi apk yükleyin.
 • Bu uygulamaları açtıktan sonra, sadece kök düğmesine veya herhangi bir düğmeye tıklayın.
 • Android mobil cihazlarınıza bu uygulamalarla kolayca root atabilirsiniz.

Bu uygulamaları telefonunuzu rootlamak için kullanmanın avantajları:
Zamandan tasarruf etmek gibi bilgisayar olmadan root atmanın birçok faydası vardır. PC'nizi veya dizüstü bilgisayarınızı kullanmadan cep telefonunuzu rootlamak için de oldukça güvenlidir. Bunun bazı yararları aşağıda listelenmektedir:

 • PC'ye, bilgisayara veya dizüstü bilgisayara gerek yok.
 • Karşılaştırmalı olarak daha güvenli.
 • Cihazınızın neredeyse hiç bozulma ihtimali yok.
 • Düşük veri kaybı olasılığı.

Burada sizlere android mobil cihazlarına root atmanın dezavantajlarının yanı sıra tüm avantajlarını da size sunduk.

Bilgisayar olmadan Android Cihazı Root atmak için 9 Yöntem

Aşağıda, bilgisayar olmadan telefona root atmanın 9 yöntemini listeliyoruz. Bu 9 yöntemin tümü, orada listelenen linklerden APK dosyasının indirilmesini ve yüklenmesini gerektirir.

1. FramaRoot

Bu, bilgisayar olmadan herhangi bir telefonun rootlanması hakkında konuştuğumuzda 1. sırada gelen en iyi uygulama. Bu uygulama bilgisayar olmadan herhangi bir cep telefonunu rootlamak için hala en iyi uygulama. Bu uygulama, kendi özelliklerini destekleyen binlerce cihazdan oluşuyor.

Framaroot'un bilgisayar olmadan herhangi bir android cihaza root atmak için birçok faydası vardır. Framaroot'un özelliklerinin çoğu, MTK yonga seti olan android telefonlar için yapılmıştır. Android cep telefonunuzu Framaroot ile rootlamak için aşağıdaki yöntemleri izleyin.

Framaroot nasıl kullanılır:

 1. Yukarıdaki linkten Framaroot'u indirin. (Sadece Framaroot'u indirmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın).
 2. Android telefonunuza APK yükleyin ve şimdi uygulama çekmecesinden Framaroot açın.
 3. Basitçe, kurulumu başarılı bir şekilde olana kadar bekleyin.

Başarısız olması durumunda, Exploit başarısız hatası gösterir, daha sonra android cihazınızı rootlamak için başka bir uygulama denemek zorundasınız.

Bilgisayarınız olmadan telefonunuzu rootlamak için video:

2. Universal Android Root

Bu uygulama pc olmadan telefonlarına root atmak amacıyla geeksler arasında çok popüler. Sadece bu apk dosyasını indirin ve android telefona yükleyin ve artık hazırsınız. Şüphesiz ki iyi bir iş yapabileceğiniz en iyi root atma uygulamarından biridir. Android mobil cihazınızı Framaroot kullanarak rootlayamazsanız, bu uygulamayı bir kez denemeniz gerekir.

Bu android cihazınızı güvenli bir şekilde root etmek için en basit yöntemlerden biridir. Evrensel AndRoot herhangi bir sorun olmadan neredeyse her cihaza root atılan temel android uygulaması. Bu en iyi Framaroot alternatifi.

Evrensel AndRoot kullanarak telefon köklendirme adımları:

 1. Sadece, yukarıdaki bağlantıdan Universal AndRoot'u indirin.
 2. Android cep telefonunuza yükleyin. (Ayarlarda Bilinmeyen Kaynaklar'ı etkinleştirdiğinizden emin olun).
 3. Şimdi, uygulama çekmecesinden Universal AndRoot uygulamasını açın.
 4. Root atma işlemine başlamak için Root yazısı üzerine tıklayın.

Not: Android telefonunuzu köklendirmeden önce, doğru Android sürümünü seçtiğinizden emin olun. Aksi takdirde, android telefonunuza root özelliği kazandıramazsınız.

3. iRoot

iRoot bilgisayara ihtiyaç olmadan android telefonlara root atma uygulamarından biridir. iRoot, profesyonel android kullanıcıları arasında popüler bir isimdir. Bu bir Çince uygulama, ama İngilizce sürümünde bu uygulama için mevcut birçok mods var. Son yıllarda, iRoot kullanıcılarına sürekli olarak daha yeni modelleri desteklemeleri için kullanıcılarına güncellemeler sundukları iyi bir yere geldi.

Hiç Vroot uygulamasını duydun mu? Tek bir tıklamayla android cihaza root atma uygulaması için popüler bir yazılım. iRoot APK, kullanıcılara daha fazla esneklik sağlamak için Vroot geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir.

iRoot kullanarak android telefona root atmak için adımlar:

 1. Her şeyden önce, yukarısındaki linkten iRoot'u indirin.
 2. Android telefonunuza yüklemek için bu dosyaya dokunun.
 3. Android telefonunuzda iRoot uygulamasını açın.
 4. Kabul ediyorum üzerine dokunun.
 5. Şimdi, sadece iRoot uygulamasında Root düğmesine tıklayın.
 6. Android telefonunuzu şimdi başarılı bir şekilde root atacak.

iRoot'un Nasıl Kullanıldığını Açıklayan Video:

4. Z4Root

Bu uygulama android cihazınızı hard brick gibi herhangi bir risk ve bilgisayar olmadan root için en eski uygulamalardan biridir. HTC, Sony, Motorola ve Samsung gibi iyi markalardan bir android telefon sahibi iseniz, o zaman bu APK, bilgisayar olmadan android telefonunuzu rootlamak için muhtemelen en iyisidir. Bu apk Samsung Galaxy S serisi tüm cihazlarda %99 başarı oranına sahiptir.

Z4Root kullanarak bilgisayar olmadan android akıllı telefona root atmak için adımlar:

 1. Yukarıdaki indirme düğmesinden Z4Root apk indirin.
 2. Android telefonunuza Z4Root APK yükleyin. (Ayarlar'da Bilinmeyen Kaynaklara izin verdiğinizden emin olun).
 3. Şimdi android telefonunuzda Z4Root uygulamasını açın.
 4. Root düğmesine tıklayın.
 5. Z4Root'un işi tamamladığından emin olmak için birkaç saniye bekleyin.
 6. Şimdi, android telefonunuzu bilgisayar olmadan rootlamak için yeniden başlatmanız yeterli.
Bilgisayar Olmadan En İyi Root Atma Uygulamaları 2018
İlginizi Çekebilir

Bilgisayar Olmadan En İyi Root Atma Uygulamaları 2018

5. Towel Root

Towel root kullanarak, HTC One M7 gibi HTC cihazlarının çoğunu PC kullanmadan rootlayabilirsiniz. Towel Root bilgisayar olmadan android akıllı telefonların çoğunun rootlanması için iyi bir başarı oranı vardır. Size, Android telefonunuzu hard brick olmadan bu uygulamaları kullanmanın güvenli olduğunu söylemiştim, böylece bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 1. Her şeyden önce, android cihazınızın yedeğini alın. Böylece, herhangi bir problemle karşılaşırsanız verilerinizi kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.
 2. Bağlantıdan Towel Root apk dosyasını indirin.
 3. Towel Root APK indirdikten sonra, Android cihazınıza yükleyin. (Ayarlar'da bilinmeyen kaynaklara izin verdiğinizden emin olun).
 4. Towel Root açın ve "make it rain" butonuna tıklayın.
 5. Şimdi, sadece bekle. Root işlemi birkaç dakika sürecektir.

PC olmadan telefon root atmak için video eğitimi:

6. Baidu Root

BaiduRoot android telefon root atmak için mevcut olan popüler uygulamalardan biridir. BaiduRoot hemen hemen her cihazı çalıştırabilir (Onlara göre, BaiduRoot şu anda 6000'den fazla cihazı desteklemektedir). Ayrıca, Baidu Root'un kendi izin uygulaması vardır (SuperSU android telefon için mevcut diğer root uygulamaları tarafından sunulmaktadır).

 1. Yukarıdaki düğmeden Baidu Root APK dosyasını indirin.
 2. Şimdi android telefonunuza APK yükleyin. (Bu APK'yı yüklemeden önce, Bilinmeyen kaynakları ayarlarda etkinleştirdiğinizden emin olun).
 3. Baidu Kök uygulamasını açın.
 4. Root düğmesine tıklayın ve başarı çubuğu %100'e ulaşıncaya kadar bekleyin.
 5. Android telefonunuzu yeniden başlatın ve uygulama çekmecesinde Baidu Root uygulamasını arayın.

Yeniden başlatıldıktan sonra, uygulama çekmecesinde mevcut Baidu Super user uygulaması varsa, o zaman işlem başarılı olmuştur.

7. Easy Rooting Toolkit

Bu uygulama herhangi bir android akıllı telefona root atmak için çalışan uygulamalardan biridir. Bu uygulama hemen hemen her Sony cihaza kolayca root atabilir. Kolay root atma araç kiti android cep telefonunuzda su dosyaları ile birlikte busybox kuracak. Easy Rooting Toolkit son zamanlarda uygulamasında pek çok hata düzeltmiş ve Xperia C2, Xperia Z2 vb. Gibi yeni cihazlar ekleyen V3.0'a güncelledi.

 1. Her şeyden önce yukarıdaki düğmeden Easy Rooting Toolkit apk dosyasını indirin.
 2. Şimdi, bu APK'yı android cep telefonunuza yükleyin (Bilinmeyen kaynakların ayarlarda etkin olduğundan emin olun).
 3. Uygulamayı aç ve Root'a tıkla.
 4. Başarılı mesajı görüntülenene kadar birkaç saniye bekleyin.
 5. Uygulama çekmecenizde süper kullanıcı yüklü olup olmadığını kontrol etmek için android cep telefonunuzu yeniden başlatın.

8. CF Auto Root

Bilgisayar olmadan herhangi bir android cihaza root atmak için başka bir uygulama geliyor. Chainfire tarafından yapılan bu uygulama ile kolayca bilgisayar olmadan samsung s serisi akıllı telefonlara root atılabilir.

CF Auto Root kullanarak android telefona root atmak için adımlar:

 1. Her şeyden önce, yukarıdaki linkten CF Auto Root apk dosyasını indirin.
 2. Şimdi android cep telefonunuza indirilen APK dosyasını yükleyin. (Ayarlarda bilinmeyen kaynakların etkin olduğundan emin olun).
 3. CF Auto Root'u başarıyla kurduktan sonra açın.
 4. Root düğmesine tıklayın.

Birkaç dakika sonra, android cep telefonunuzu yeniden başlatın ve süper kullanıcı uygulamasının uygulama çekmecesinde görünüp görünmediğini kontrol edin. Süper kullanıcı uygulaması görülüyorsa, Android telefonunuzu başarıyla rootlandırdınız.

9. Root Master Kullanımı

Kök Usta Tek tıklama kökü kolayca pc olmadan android kök için etkili bir yöntemden biridir. Android akıllı telefonunuzu köklendirme yöntemini denediyseniz ve başarı elde edemediyseniz, bu yöntemi kullanmanızı öneririm. Gibi, bu yöntem tamamen ücretsizdir. Ayrıca, birçok kullanıcı Root Master One Click Root kullanarak kendi android telefon köklenme başarısı var. Ayrıca, bilgisayar olmadan android telefon kök olabilir ilk İngilizce APK.

Root Master kullanarak android telefon nasıl köklenir:

 • Yukarıdaki düğmeden Root Master apk dosyasını indirin.
 • Cihazınızın yedeğini alın.
 • Android telefonunuza APK yükleyin. (Bilinmeyen kaynakları ayarlarda etkinleştirdiğinizden emin olun)
 • Android telefonunuzda Kök Ana uygulamasını açın ve Root'a dokunun.
 • Sadece birkaç dakika bekleyin ve şimdi android telefonunuzu yeniden başlatın.

Cihazın başarılı bir şekilde root atılıp atılmadığını nasıl kontrol edersiniz?
Android telefonunuzun rootlu olup olmadığı konusunda kafanız karıştı mı? Bu bölümde, Android cihazınızın yukarıdaki uygulamalar kullanılarak rootlu olup olmadığını kontrol edebileceğiniz bir uygulamayı göstereceğim.

 1. Play Store'dan indirilip Root Checker'ı yükleyin.
 2. Bu uygulamayı açın ve Root Doğrulamayı tıklayın.
 3. Android telefonunuz başarılı bir şekilde root atılmışsa, o zaman Tebrikler, Root erişiminin android cep telefonunuza başarıyla yüklendiğini gösterecektir.
Android için en iyi 15 Root Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Android için en iyi 15 Root Uygulaması

Sonuç:

Yani, android telefonunuza bilgisayar olmadan nasıl root atacaksınız. Bu yazıda, bilgisayar olmadan kolayca bir android telefon root atmanızı sağlayan 9 farklı uygulama listeledik. Bu uygulamaların hepsi tamamen ücretsizdir. Telefonunuzun veya verilerinizin bu işlemlerden dolayı neden olabilecek herhangi bir hasardan sorumlu olmadığımızı unutmayın. Bu nedenle, bu uygulamaların cihazınız için bir risk oluşturacağını unutmayın.

Ogznet.com

Yorumlar (2)

 • avatar
  Haşmet ÖZAVCI

  Emeğinize ,elinize sağlık zaman ayırıp bizlere çok kıymetli bilgiler veriyorsunuz.Bilgi paylaştıkça çoğalır sözünün en güzel örneğisiniz çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • avatar
  Buğra

  Burada verilen programların android versiyonları çok düşük güncel değil

  Cevapla
Yorum Yaz


yenile