Bir daha ki sefer nereye gideceğinize karar veremediğiniz zaman kaderinizin hedefi seçmesine izin verin. Bir küreyi çevirebilir ve parmağınızla durdurarak bir yer seçebilirsiniz. Ya da bu siteleri sadece rastgele olarak nereye gideceğinizi söylemek için kullanabilirsiniz.

Bu seyrek seyahat eden veya maceracı olmayanlar için ideal bir çözüm değildir. Ama bu bir yolculuk, bilinmeyene yapılan bir macera, modern dünyada kolayca elde edemeyeceğiniz bir tür ara sıra olmayan bir romantizm.

1. Earth Roulette - Dünya Ruleti: Bir Düğmeyi Tıklayın, İhtiyacınız Olan Tüm Araştırmaları Bulun

dünya ruleti
Earth Roulette, düşünmek istemeyen şaşkın gezgin içindir. Bir düğmeyi tıklayın ve bir ülkenin ziyaret edilmesi için gereken tüm araştırmalarla birlikte bir öneri bulun.

Ülke hakkında hızlı bir tanıtımla başlıyorsunuz ve neden oraya gitmeniz gerektiğini görüyorsunuz. Daha sonra, 500px'lik kullanıcılardan alınan ülkenin fotoğraflarının bir slayt gösterisi var. Sonuçta, beğenip beğenmediğini görmelisin. Sayfanın geri kalanı, Wikivoyage, Vikipedi-Seyahat seyahat sitesi tarafından desteklenmektedir herhangi bir ülkede önerilen büyük şehirler ve konumlar ile doldurulur.

Earth Roulette ayrıca bir uçuş ya da SkyScanner, en iyi uçak bileti uygulaması ve Booking.com, en iyi otel arama motoru ile bir otel rezervasyonu yapmak için hızlı bağlantılar sağlar. Ve sadece tavsiye edilen ülkeyi beğenmediyseniz, yeni bir rastgele hedef bulmak için “Tekrar Dön” seçeneğine tıklayın.

2. Travel Spin: Tatil Yerleri ve Yolculuk Planlayıcısı

travel spin
Travel Spin, Dünya Ruleti gibi çalışır, ancak ülkeler yerine şehirleri veya yerleri önermeye odaklanır. Sayfa, yere küçük bir giriş ile birlikte, 500px gelen resimlerle doldurulur.

Onu ayrı kılan, yerleşik yolculuk planlayıcısıdır. İlk kez ziyaret ettiğinizde, bulunduğunuz yere Travel Spin erişim izni verin ya da kalkış şehrinizi girin. Şimdi, her döndürdüğünüzde, site bulunduğunuz yerden hedefe ulaşabileceğiniz tüm yolları üretecektir. Bu, uçuşların, gemilerin, trenlerin, otobüslerin ve taksilerin bir kombinasyonunu içerir.

Toplam seyahat süresi, seyahat masrafı ve anlık görüntü olarak mesafeyi alırsınız. Ayrıca, yolculuğun her bir ayağında bunun nasıl hesaplandığını genişletir. Seyahat süresi ve maliyeti nereye gidileceğine karar vermede önemli bir faktördür, bu nedenle bu özet oldukça yararlıdır.

3. Destination Darts - Hedef Darts: Birden Fazla Destinasyon Almak İçin Dünya Haritasındaki Dartları Atın

Destination Darts
Keşke dart atmak için dünyanın büyük bir haritası olsaydı ve bu da bir dahaki sefere gittiğim ülkeye veya şehre karar verseydi. Hedef Dart, o aparatsız en iyi şey.

Tüm dünya haritasını veya bölgeyi seçin: Afrika, Okyanusya, Avrupa, Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Antarktika. İsterseniz ülkeleri alt bölgeler olarak da seçebilirsiniz. Ardından “Dart Atın” düğmesine tıklayın ve site haritaya rastgele bir dart ekleyecektir. Solda, şehrin, ülkenin ve onun koordinatlarının tam adını görebilirsiniz.

Ama işte havalı kısım. “Dart atmak” ı istediğiniz kadar tıklayabilirsiniz ve Destination Darts tüm dartlarınızın geçmişini izleyecektir. Birden fazla rastgele hedefi hızlı bir şekilde almanın iyi bir yolu. Bundan sonra, rezervasyondan önce tatil yerlerinizi güvenle araştırabilirsiniz.

4. Atlas Obscura’s Unusual Trips - Atlas Obscura’nın Olağandışı Gezileri: Sıradışı Fikirler Sayfası

Atlas Obscura’s Unusual Trips
Klişeli seyahat yerleri genellikle sıkıcı geliyor, bu yüzden onları atlıyorsunuz. Atlas Obscura, popüler şehirlerde veya ülkelerde sıra dışı seyahat fikirleri bulma konusunda uzmanlaşmıştır. Ve paketlenmiş Olağandışı Gezileri, sıra dışı fikirlere hinlik yapıyor.

Olağandışı Geziler ücretli bir tur, bu yüzden onlardan satın almak ve diğer insanlarla gitmek için ücretsizdir. Aksi takdirde, tarihler veya maliyetler sizin için uygun değilse, kendi yolculuğunuzu planlamak için her bir Olağandışı Yolculuk'un tüm güzergahlarını kontrol edebilirsiniz. Bu hile sayfaları seyahatlerinizi planlamanın en kolay yoludur.

Hem gelecek turlar hem de halihazırda tamamlanmış turlara göz atın. Her göçebe ruhun arzularını tatmin etmek için burada yeterince seyahat fikri var.

5. Adioso: Uçuş Anlaşmaları Dizisi için Tarihler ve Hedef Türü

adioso
Adioso, ucuz uçak fırsatları bulmak için sırt çantalı gezginler için vazgeçilmez bir site olarak başladı. Ancak bugün, her türden bir gezgin için çok daha yararlı bir şeye dönüşmüştür.

Ana sayfayı ziyaret edin ve kriterler arasından seçim yapmaya başlayın. Kalkış şehrinizi, çıkış tarihinizi ve bir varış noktanızı seçin. Türler şehirleri, ülkeleri, kıtaları veya sadece “her yerde” dünyayı içerir. Adioso ayrıca aktif gezginler, aile dostu tatiller, vahşi yaşam deneyimleri ve benzeri yerler gibi “wanderlists” ler de düzenledi. Bunları kontrol edin, seyahat seçeneklerinizi filtrelemek için iyi bir yol olabilir.

Kriterlerinizi aldıktan sonra Adioso’nun arama motoru tüm seyahat seçeneklerini verecektir. Ve burası daha önce hiç duymadığınız pek çok yer, yada duyduğunuz ama her zaman pahalı olduğunu düşünğüdünüz yerler. Ama Adioso zaten sizin için en ucuz uçuşları bulmaya başladığından beri, sorunlarınızın yarısı bitti.

Birilerinin Karar Vermesini Sağlayın
Bir kaç yeni seyahat acentesi aslında yolculuğunuza bir sürpriz unsuru getirmeye çalışıyor. Pack Up + Go ve AnyWhr'in her ikisi de sizden bir kaç ayrıntıya ihtiyaç duyar. Bu sayede uçak bileti, özel güzergah, döviz bürosu, elektronik vize belgeleri ve diğer tüm detaylar size gönderilir. Tek yapman gereken, havaalanında görünmek. Havalı, ha?

Tabii ki, rastgelelik sizin için bir şey değilse, seyahat hedefleri için diğer karar verme araçlarını deneyebilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 329 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Bir Sonraki Seyahat Hedefinizi Bu 5 Siteyle Rastgele Seçin konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bir Sonraki Seyahat Hedefinizi Bu 5 Siteyle Rastgele Seçin ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Sonraki Seyahat Hedefinizi Bu 5 Siteyle Rastgele Seçin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "