Bir Telefondan Bir Bilgisayara Kablosuz Veri Aktarımı Nasıl Yapılır

Bir Telefondan Bir Bilgisayara Kablosuz Veri Aktarımı Nasıl Yapılır

/ / Okuma süresi: 5 dk, 24 sn / Yorum (0)
A A A

Kablolar hantaldır ve Microsoft bunu biliyor. İşte bu yüzden, Windows 10'un telefon yetenekleri akıllı telefonunuz ile PC'niz arasındaki kablo boşluğunu kapatmaya çalışıyor. Bu, web sitelerini, görüntüleri ve daha fazlasını telefonunuzdan kablosuz aktarım ve varsayılan olarak PC'nize aktarmayı içerir.

Aşağıdakiler, telefonunuzla PC'niz arasında dosya ve verileri sorunsuz şekilde aktarmak için üç yöntemdir:

 1. Tarayıcı sekmelerini aktarmak için PC'de devam edin.
 2. Photos Companion resimleri aktarmak için yardımcı olur.
 3. Telefon bildirimlerini aktarmak için Eylem Merkezi.

Bu uygulamaların çalışması için internet bağlantısı gerektirdiğini unutmayın.

Windows PC'nize Telefon Bağlama

Telefonunuzu Windows 10 PC'nize bağlama, tarayıcı sekmelerini mobil tarayıcınızdan Windows 10 PC'nizin Microsoft Edge tarayıcısına aktarmanıza olanak tanır .

Telefonunuzu bağlamak için, başlangıç ​​menünüzü açın ve “telefonunuzu bağlayın” a girin. Telefon ayarlarınızı açmak için Telefonunuzu bağla seçeneğini tıklayın.

Unutmayın, Windows 10'unuzu en son sürümüne güncellemeniz gerekir. Windows 10'unuzu en son güncelleştirmeye güncellemediyseniz, bu işlem çalışmayabilir.

Kablosuz Olarak Telefondan Windows PC'ye Veri Aktarımı

Telefon numaranızı soran bir pencere açılacaktır. Numaranızı girdikten sonra, telefonunuza resmi bir Microsoft Launcher uygulaması indirmenizi isteyen bir metin gönderilir.

Microsoft Launcher uygulamasını yükledikten sonra, bir web sitesine gidin ve tarayıcının varsayılan Share işlevini kullanarak bu siteyi paylaşın. PC Üzerine Devam Et seçeneğini belirleyin.

Son olarak, tarayıcı sekmenizin görünmesini istediğiniz PC'yi seçin. Ayrıca, Devam et düğmesini de kullanabilirsiniz; böylece, kaydedilen web sitesi sekmelerine, kendi takdirinize bağlı olarak Eylem merkezi üzerinden erişebilirsiniz. Web sitesi artık Windows 10'un Edge tarayıcısını kullanarak seçtiğiniz masaüstünüzde görünecektir.

Fotoğraf Companion ile Görüntüler Nasıl Aktarılır

Windows 10 ayrıca, mobil Photos Companion uygulamasını kullanarak PC'nizle akıllı telefonunuz arasında fotoğraf ve video paylaşma olanağını sağlar. Öncelikle, bunun bir deneysel uygulama olduğunu hatırlatalım.

Bu uygulamayı kullanırken dikkate değer aksaklıklar ve hatalar olabilir. Uyumluluğun en üst düzeye çıkarılması için, telefonunuzun ve PC'nizin aynı kablosuz ağ üzerinde olduğundan emin olun.

İlk olarak, PC'nizde fotoğraflar uygulamasını açın. Varsayılan olarak yüklenmelidir. Başlat menüsünü tıklayarak ve fotoğraf girerek uygulamaya erişin. Fotoğraflar seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki pencerede, üç nokta seçenekleri simgesine tıklayın ve ayarlarınızı seçin.

Önizleme kategorisini görene kadar aşağı kaydırın ve Yardım Microsoft'un Wi-Fi özelliği üzerinden mobil içe aktarımını test etmesini sağlayın. Geri dönün ve ana fotoğraflar uygulamasında içe aktarım düğmesine tıklayın. Wi-Fi üzerinden mobil etiketli bir seçenek görmelisiniz.

Ekranınızda, mobil uygulamayı kullanarak taramanız gereken bir QR kodu görünecektir.

Ardından, Android veya iOS cihazınıza Fotoğraflar Tamamlayıcı uygulamasını indirin. Uygulamayı açın ve PC'nizdeki QR kodunu taramak için kullanın.

Telefonunuzda bulunan çeşitli görüntü ve videolar görünecektir. Bu noktada, aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Dosya veya dosyalarınızı seçtikten sonra Bitti'ye basın ve dosyalar masaüstünüze gönderilecektir.

Şu andan itibaren, sadece görüntü ve video dosyalarını telefonunuzdan PC'ye gönderebilirsiniz.

Eylem Merkezindeki Telefon Bildirimleri

Windows 10, akıllı telefonunuzdan doğrudan bilgisayarınıza bildirim göndererek bu konuda size yardımcı olabilir.

Öncelikle, Cortana'yı hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen cep telefonunuza indirin. Uygulamanız indirildikten sonra, Çapraz cihaz seçeneklerine erişmek için Ayarlarına gidin. Uygulamayı kullanmadan önce kişisel Microsoft hesabınızda oturum açmanız istenebilir.

Çapraz cihaz seçeneğine ulaştığınızda, Cortana'nın bazı bilgilere erişmesine izin vermeniz gerekir.

İstediğiniz kadar seçeneği etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Sorunsuz bir işlev sağlamak için, hem cihazınızı hem de PC'nizi yeniden başlatın.

PC'nizde bildirim aktarımına izin verildiğinden emin olmak için, başlangıç ​​menünüzü açın ve Cortana'ya girin. Cortana ve Arama ayarları seçeneğini seçin. Ardından, pencerenin sol tarafındaki cihazlar sekmesindeki Cortana'yı seçin ve bu bilgisayarda Telefon bildirimlerini al seçeneğini etkinleştirin.

Her ikisi de Microsoft hesabınıza bağlı olduğundan, artık PC'nizde telefon bildirimleri alabilmeniz gerekir.

Kablo Olmadan Veri Aktarmaya Başlayın

Microsoft telefon ve PC arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmak için telefon yeteneklerini hızlandırıyor. Hem dosyaları aktarmak için hem de telefonlarını çok amaçlı bir USB sürücüsü olarak kullanan insanlar için bu uzun zamandır beklenen bir yetenekti.

Yukarıdaki tüm uygulamaların resmi olmasına rağmen, Windows 10'un son güncellemelerinin bir parçası olarak “deneysel” olduklarını unutmayın. Bu uygulama çökmelerine yol açabilse de, daha sonraki sürümlerin telefonunuz ile PC'niz arasındaki boşluğu daha da iyi bir hale getireceğini düşünebiliriz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 1
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 914 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Bir Telefondan Bir Bilgisayara Kablosuz Veri Aktarımı Nasıl Yapılır konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bir Telefondan Bir Bilgisayara Kablosuz Veri Aktarımı Nasıl Yapılır ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Telefondan Bir Bilgisayara Kablosuz Veri Aktarımı Nasıl Yapılır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.