Bitcoin Paraya Nasıl Çevrilir? Bitcoin'i Nakite Çevirme

Bitcoin Paraya Nasıl Çevrilir? Bitcoin'i Nakite Çevirme

Giderek daha fazla işletme Bitcoin, Litecoin ve diğer kripto paraları kabul ediyor ancak her yerde paranızı kullanmak hala zor olabilir. Online alışverişde bir mağazadan alışveriş yapmak için Bitcoin'inizi nakit paraya dönüştürmenin en iyi üç yolu.

1. Bitcoin ATM ile Nakit Alın

Bitcoin ATM'leri dünyanın birçok büyük şehrinde bulunmaktadır ve Bitcoin ve diğer kripto paraları geleneksel, gerçek dünya parasına dönüştürmek için nispeten hızlı bir yol sağlar.

Pek çok Bitcoin ATM'si, kullanıcıların Bitcoin'i parayla satın almasına da, birisinin normal bir ATM'de banka hesabına para yatırması gibi aynı şekilde izin verir. Çoğu Atm şu anda Litecoin ve Ethereum gibi ek kripto paraları da desteklemektedir.

Kripto paraları nakit paraya dönüştürmek için bir Bitcoin ATM kullanmak, Bitcoin'de ödeme alan ve kazançlarını harcamak isteyen kişiler için uygun bir uygulamadır. Tek dezavantajı, bir ATM'de genellikle bir çevrimiçi hizmetten çok daha yüksek olan ücretlerdir. Dönüşüm oranları da diğer yöntemlerden çok daha düşük olabilir, bu da kripto için istediğiniz kadar parayı kazanamayacağınız anlamına gelir.

2. Bitcoin'i Çevrimiçi Hizmet Üzerinden Dönüştürün

Kullanıcıların web siteleri ve akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paraları kolayca satın almasına izin verir, aynı zamanda sahip olduklarını gerçek parayla da satabilecekleri birçok popüler çevrimiçi hizmet var.

En popüler servis Coinbase iken iyi bir alternatif CoinJar'dır. Her ikisi de Bitcoin, Litecoin ve Ethereum'un satın alınmasını ve satılmasını sağlarken, Coinbase ayrıca Bitcoin Cash'i ( Bitcoin'den tamamen ayrı bir kripto para birimi) destekliyor ve CoinJar Ripple'ı destekler.

Her hizmet, kripto para satın alımlarını ödemek için geleneksel banka hesaplarına bağlanabilir. Bu bağlantı aynı zamanda, düzenli paraya dönüştürülebilen ve birkaç gün içinde bir banka hesabına aktarılabilen kripto paraların satılmasını da sağlar.

Birçok kişi, Bitcoin (ve diğer paraları) satın almak için Coinbase ve CoinJar'ı kullanır ve kripto para kazançları arttıkça banka havalesi yoluyla karlarını nakde çevirir. Diğerleri ise hesaplarından, arkadaşlarından, aile üyelerinden veya müşterilerin para olarak çekilebileceği kripto para birimi ödemeleri almak için kullanır.

3. Bitcoin Banka Kartı Kullanma

Cryptocurrency banka kartları, kripto ödemelerini kabul etmeyen ancak banka ve kredi kartları için destek sunabilen geleneksel perakendecilere Bitcoin ve diğer kripto paraları harcamak için pratik ve ekonomik bir yoldur. Bu kartlar, kullanıcılarına, kripto paralarını, Amerikan Doları veya Euro gibi bir fiat para birimine otomatik olarak dönüştüren bir çevrimiçi web sitesi üzerinden depolamasına izin verir.

Popüler cryptocurrency banka kartları Monaco, Bitpay, CoinJar ve BCCPay'dır. Her kart, VISA veya Mastercard tarafından desteklenmektedir. Bu, çoğu işletmede hem çevrimiçi hem de çevrimdışı alışveriş için kullanılabilecekleri anlamına gelir. Kullanılabilirlik coğrafi bölgeye göre değişebilir, günlük ve aylık kullanım limitleri, bu nedenle her kartın sizin ve finansal durumunuz için doğru olanı bulmak için karşılaştırılması önerilir.

4. Bitcoin’i Paraya Çevirmeli miyim?

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin normal paraya dönüştürülmesi, daha fazla durumda onları daha kullanışlı hale getirir. Bununla birlikte, akılda tutulması gereken bir şey, bir kripto paranın gerçek paraya dönüştürüldüğü zaman, artık değerde artmayacağı (veya azalacağı) olacaktır. Maddenin fiyatı yükselirse, bazı potansiyel kazançları kaybetme potansiyeli vardır.

Uygulamak için iyi bir strateji, şifreli para birimini bir cüzdanda veya çevrimiçi hizmette saklamak ve sadece bir sonraki ay boyunca harcayacağınız paraya dönüştürmektir. Eğer daha fazla paraya ihtiyaç varsa, daha fazla şifreleme işlemi bir Bitcoin ATM'den nakit olarak çekilebilir veya birkaç saniye içinde bir banka kartına eklenebilir. Kripto paraların Coinbase veya CoinJar yoluyla bir banka hesabına aktarılmasının bir ila beş gün sürebileceğini unutmayın, bu nedenle acil durumlarda para almak için bu yönteme güvenmemek en iyisidir.

Bitcoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi
İlginizi Çekebilir

Bitcoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile