Bitcoin'i Kabul Eden 13 Büyük Şirket ve Hizmetleri

Bitcoin'i Kabul Eden 13 Büyük Şirket ve Hizmetleri

Artık ürün ve hizmetler için ödeme olarak Bitcoin'i kabul eden daha çok şirket ve web site var. Cryptocurrency artık sadece illegal işler için değil birçok alanda kabul görmeye başladı.

Hiç Bitcoins harcadın mı? Oldukça büyük siteler Bitcoin için ödeme seçeneklerini entegre etmeye başladı bile. Bu yüzden, kişisel olarak ya da Coinbase gibi bir borsada tuttuğunuz ve Bitcoin'leri harcama vakti geldi.

Nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki şirket ve ürünleri gözden geçirebilirsiniz.

1. Overstock.com

Ev eşyası satın alın. Overstock.com, 2014 yılının Ocak ayında bitcoin'leri kabul etmeye başlayan ilk büyük online perakendeciydi. Şirket, dizüstü bilgisayar ve televizyon setlerine kadar her şeyi bitcoin ile almayı kabul ediyor. Aslında, Overstock.com, müşterilerin tüm ana kripto paralarla alışveriş yapmasına izin veriyor, Ethereum, Litecoin, Dash, Monero ve yeni Bitcoin Cash dahil.

Overstock.com'da bir cryptocurrency kullanmak için, ödeme sırasında satın alma işlemini tamamlarken yalnızca tercih ettiğiniz para birimini seçin. Ödeme sistemi, para birimini bitcoinlere dönüştürecek ve satın alma işlemini sonuçlandıracaktır.

2. Expedia

Dünyayı bitcoin aracılığı ile gezin. Expedia, dünyanın en büyük online seyahat acentelerinden biridir ve 2014 yılının Haziran ayından beri kullanıcılar, otel rezervasyonlarını bitcoins ile ödeyebilirler.

Overstock.com gibi, Expedia yeni ödeme seçeneğini uygulamak için Coinbase ile işbirliği yaptı. Bitcoin ödeme sadece şu anda otel rezervasyonları için kabul edilir, ancak uçuşlar, aktiviteler ve daha fazlası için ödemeleri içerecek şekilde genişletilebilir.

3. eGifter

Binlerce şirket için hediye kartı alın. Her web sitesinde veya çevrimdışı mağazada bitcoins harcayamazsınız, ancak bitcoin'lerinizi doğrudan bitcoins kabul etmeyen yerler için hediye kartları satın almak için kullanabilirsiniz.

eGifter, kullanıcıların her tür yer için hediye kartı satın almasını sağlayan popüler bir hediye kartı sitesi ve mobil uygulamasıdır.
Amazon, JCPenny, Sephora, Home Depot, Kohl ve daha fazlası dahil. eGifter, Coinbase'i bitcoin partneri olarak kullanmaktadır.

4. Newegg

Bir teknolojisini bağımlısı mısınız? Evet ise, o zaman elektronik perakende devi Newegg'in bitcoin kabul ettiğini duymaktan memnun kalacaksınız. Newegg, dijital para birimi için ödeme işlem ortağı olarak BitPay'i seçti.

Newegg dışındaki bir satıcıdan bir ürün satın alıyorsanız ödeme sırasında bitcoin seçeneğinin kullanılamayacağını unutmayın. Bu satın alımlar için Newegg'in bitcoin kabul etmediğini unutmayın.

5. Shopify stores

Binlerce tüccarla alışveriş yapın. Shopify ile aşina değilseniz, bilmeniz gereken tek şey, tüccarların Etsy veya eBay'e benzer ürünlerini satmak için kendi online mağazalarını kurmalarını sağlayan bir e-ticaret platformudur. 2013 yılının Kasım ayında, 75.000'in üzerinde Shopify tüccarının tamamı, BitPay'in yardımıyla bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamıştır.

6. Dish

Bitcoins kullanarak TV izleyin. Çanak ağ uydu televizyon ve internet servis sağlayıcısı Dish Network, Ağustos 2014'te ilk bitcoin ödemesini kabul etti. Dish, her türlü cryptocurrency'ı ve bunu yapmak için ilk abonelik bazlı TV sağlayıcısını kullanmak için şimdiye kadarki en büyük şirketlerden biri.
MModish.com'da bir defalık ödeme yapmayı tercih eden DISH müşterileri için bitcoin ödeme seçeneği artık mevcut. Müşteriler, kredi kartı, banka kartı veya banka hesabı yoluyla herhangi bir ödeme yapma seçeneğine sahip olacaklar.

Dish, bitcoin işlemleri için Coinbase ile ortaklık kurdu.

7. Roadway Moving Company

2017 yılının sonunda, Karayolu Taşımacılığı Şirketi, müşteriler tarafından geçerli bir ödeme şekli olarak Bitcoin'i kabul eden ilk taşıma şirketi oldu. Satış vergisi eksikliğini ödeme sistemi için bir artı olarak göstererek, şirket, Bitcoin ödemelerini kabul eder.

8. PizzaForCoins

Bitcoin ile pizza al. PizzaForCoins'de bitcoinler ve 45'ten fazla kripto para birimi kullanarak pizzalarınızı alın.
Sitenin bulunduğunuz yere yakın bir pizza eklemi (Dominos, Pizza Hut veya Papa John's) olduğunu doğruladıktan sonra, pizzanızı sipariş edebilir ve dijital para birimiyle ödeme yapabilirsiniz. Son ödeme tutarınıza servis için küçük bir ücret dahildir.

9. Intuit PayByCoin Services

Intuit Labs, QuickBooks Çevrimiçi elektronik fatura hizmetinin bir parçası olarak bir PayByCoin hizmeti sunan Intuit aracılığıyla kripto para birimi ödemelerini kabul edebilir.

Bitcoin ödemelerini kabul etmeden önce, Küçük işletmeler önce QuickBooks Labs içindeki PayByCoin'i açmalı ve ardından Bitcoin ödeme işlemcisini QuickBooks Online hesabına Şirket Ayarları'ndan bağlamalıdır. Bir müşteri faturayı çevrimiçi olarak bitcoin ile ödemeyi seçerse, müşteriye işlemi tamamlamak için bağlantılı Bitcoin ödeme işlemcisinden talimatlar sunulur.
İşletme, daha sonra cryptocurrency veya başka bir para biriminde son ödeme almayı seçebilir. Intuit, bu eklenti hizmet için ücret talep etmez, ancak Bitcoin ağı genellikle yapar.

10. Microsoft

Microsoft hesabınıza para yatırmak için Bitcoin kullanabilirsiniz. Ancak bu fonlar sadece oyun satın almak için kullanılabilir.
Windows ve Xbox mağazalarındaki film ve uygulamalar gibi; Microsoft çevrimiçi mağazasından bir şeyler satın almak için onları kullanamazsınız.

Not: Alınan herhangi bir Bitcoin fonu iade edilemez.

Bu kullanmak için güvenilir bir hizmettir.

11. Reeds Jewelers, Inc.

Bitcoin ile takı satın alın. Alımlar mücevherler, saatler ve elmaslar içerebilir. Zırhlı taşıma yoluyla ücretsiz teslimat, $25.000'dan fazla değerli elmas alımları için kullanılabilir.

12. Gyft

Gyft'de Bitcoin hediye kartları satın alın. Bitcoin'i kabul eden ikinci bir dijital hediye kartı platformu.

Hediye kartları, cryptocurrency tutanlar için yararlı bir seçenektir; kartlar, 200'den fazla perakendeciye mal satın almak için kullanılabilir.

Gyft, Target, Sephora, CVS Pharmacy, Whole Foods, Hotels.com, Southwest Airlines ve daha fazlası gibi perakendecilerin kartlarını sunmaktadır. Bu kartları bir Coinbase cüzdanı ile satın alabilirsiniz.

13. CheapAir

Uçmak ister misin? Cryptocurrency kullanarak CheapAir ile uçun. Uçuşlarınızı seçtikten sonra BTC dahil olmak üzere ödeme seçenekleriniz size verilir. CheapAir ile hem yurtiçi hem de yurtdışı uçuş düzenlemeleri yapabilirsiniz.
Seyahat şirketi, 2013'ten beri bitcoin ödemelerini kabul ediyor ve parayı hava yolculuğu için ödeme olarak kabul eden tek şirket. İşlemler, Coinbase cüzdanınız kullanılarak sonlandırılır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 405 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Bitcoin'i Kabul Eden 13 Büyük Şirket ve Hizmetleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bitcoin'i Kabul Eden 13 Büyük Şirket ve Hizmetleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin'i Kabul Eden 13 Büyük Şirket ve Hizmetleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al