Ogznet.com
Ogznet.com

Blog Lite - Ücretsiz Php Blog Scripti

Blog Lite, hızlı bir şekilde basit blog siteleri oluşturmanızı veya mevcut bir web sitesine bir blog işlevi eklemenizi sağlayan ücretsiz bir php scriptidir.

Bu script diğer blog sistemlerinden farklı olarak, MySQL veya benzeri gibi herhangi bir ilişkisel veritabanı kullanmaz, bunun yerine verileri yerel XML dosyalarında depolar. Bu, sitenin hızlı çalışmasını ve kurulumu gerçekten çok kolaylaştırır, sadece dosyalarını tercih ettiğiniz klasöre kopyalamanız yeterlidir.blog scripti

Blog Lite, farklı web sitesi yapılandırma ayarlarını kolayca yönetmenize, yeni blog yayınları oluşturmanıza veya mevcut olanları yönetmenize ve blog görünümünü ve tasarımını özelleştirmenize olanak veren duyarlı ve kullanıcı dostu bir yönetim paneli ile birlikte gelir.

blog script yönetim

Site renklerini, logoyu, başlık arka planını vb. (markanızın kimliğine uyum sağlamayı kolaylaştırmak için) ve aynı zamanda esnek bir şablon sistemi kullanıyor, böylece kendi şablonlarınızı ve tasarımlarınızı oluşturabilir ve ekleyebilirsiniz.

Blog Lite Özellikleri

 • Blog gönderilerini ve ayarlarını yönetmek için kullanıcı dostu yönetim paneli
 • Blog Lite, blog gönderilerini kolayca yönetmenize, yeni yayınlar oluşturmanıza, blog ayarlarını değiştirmenize ve başkalarına izin veren kullanıcı dostu ve duyarlı bir yönetim paneli ile birlikte gelir.

Özelleştirilmesi kolay

 • Ana site rengini kolayca değiştirebilir veya logonuzu ekleyebilir veya arka plan görüntüsü, metin vb. ile kendi ana sayfanızı oluşturabilirsiniz.
 • Ayrıca, şablonu değiştirerek veya varsayılan yazı tipini, varsayılan saat dilimini, tarih biçimini ve diğer ayarları değiştirerek tasarımda değişiklikler yapabilirsiniz.

Blog gönderilerini yaz

 • İçeriklerini bir web editörü ile düzenleyin ve birden çok fotoğraf ekleyin
 • Yeni bir blog yayını yaparken, yayın kategorisini seçebilir, başlığı girebilir ve içerdiği web editörü ile içeriği biçimlendirebilirsiniz.

Ayrıca, ana sitenin posta ayrıntıları sayfasında bir fotoğraf galerisi olarak gösterilecek olan yayınınıza birden çok fotoğraf ekleyebilirsiniz.
Blog gönderilerini kategoriye göre tarayın, en son yayınları ve diğerlerini görün. Kullanıcılar blog yazılarına kategorilere göre göz atabilir (ana menüde ve alt menüde kategorilerin listesi görüntülenir) ve ana sayfadaki son yayınları görebilirler. Sonuçlarda gönderiler, başlık resmi, başlığı, yayın tarihi ve blog yayın içeriğinin gösterilmesiyle gösterilir.

Sosyal medya sayfalarına ve diğerlerine bağlantılar gösteren altbilgi bölümü
Altbilgi bölümü, blogun sosyal medya sayfalarına (yönetim panelinde belirtildiği gibi), en yeni blog yayınlarına, hakkımdaki metne ve blog kategorilerine olan bağlantıları gösterir.

Farklı blog kategorileri oluşturmak için işlevsellik
Farklı bir blog kategorisi oluşturarak, ana menüde kullanıcıların bundan sonra kategorilere göre mesajlara göz atmalarına olanak tanır.

Özel blog başlığı ve açıklaması, Facebook, Google+, Twitter ve Instagram sayfa URL'leri ve diğerlerini ayarlayın
Yönetim panelindeki özel Blog Bilgi sayfası, blog hakkında metin ve bilgi girmenizi, özel meta başlığı, açıklama ve anahtar kelimeleri ayarlamanızı, blog başlığı arka planını, logosunu ve başlığını değiştirmenizi, Facebook, Google+, Instagram ve Twitter hayran sayfaları.

Blog yayını ayrıntıları sayfası
Blog yayını ayrıntıları sayfasında üstbilgi başlığı ve üstteki başlık başlığı ve ardından aşağıdaki blog içeriği ve blog resmi galerisi gösterilir. Ayrıca blog yayını tarihini, kategorisini ve blog yayınını Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn gibi sosyal ağlarda paylaşmak için bağlantıları vardır.

Ayrıca kurulumu çok kolaydır ve herhangi bir MySQL veya diğer ilişkisel veritabanı kullanmaz

 • Blog Lite herhangi bir MySQL veya diğer ilişkisel veritabanı kullanmaz - bilgi, yerel XML dosyalarında saklanır.
 • Bu aynı zamanda yükleme işlemini oldukça kolaylaştırır, çünkü sunucunuza ya da barındırma paketinize yüklemek için, sadece script dosyalarını istediğiniz klasöre yüklemek gerekir (daha önce bir veritabanı yüklemenize ya da veritabanı yapılandırma dosyaları oluşturmanıza gerek yoktur).
 • Tamamen ücretsiz ve eksiksiz kaynaklarla sağlanıyor
 • Blog Lite tamamen ücretsizdir
 • Ayrıca şifrelenmemiş kaynak kodları sunar, geliştiriciler, bunlarda herhangi bir değişiklik yapabilir.
Dosyayı İndir (703 KB)
Daha önce 393 kez indirildi.

Yorumlar (8)

 • avatar
  dertli

  <p>hocam sizin bu sitedeki script nedir ? sakıncası yoksa söyleyebilir misin? wordpress harici basit bir şey arıyorum. seosu olan güvenli ve hızlı bir blog portal tarzı bir script lazım. ücretsiz.ne tavsiyeedersiniz?</p>

  • avatar
   Ogz

   <p>Bu sitedeki script özel kodlamadır, dağıtımı yoktur. Önerebileceğim sağlam bir blog scripti yok maalesef.</p>

 • avatar
  dertli

  hocam bu ücretsiz mi? sitesinde ücretli satılıyor bu sizin sitedeki tam script mi demo mu?

  • avatar
   Ogz

   Daha önceden ücretsizdi ancak sonradan yeni versiyonlarla birlikte ücretli olmuş, linkler buna göre düzenlenmiştir. Konu daha sonra düzenlenecektir.

  • avatar
   dertli

   değiştirmesen iyyidi :)

 • avatar
  deniz ali

  Admin k.adı parola ne?

 • avatar
  Alper

  Hocam sidebar ekleme şansımız varmı acaba temaya?

 • avatar
  Alper

  Teşekkurler.Hiç bir blog a yazı yazmamıstım ilk olucak ve site hızı efsane diyebilirim 1salise bile diyemiyorum.teşekkurler. başka blog scriptleri kodluyormusun acaba yeni sürümleri vs çıkartıyormusun.

Yorum Yaz