Bir hobi olarak veya bir profesyonel iş olarak blog yazıyor olmanız önemli değil, bir şey aynı - her blog makalesinde anahtar öğeler bulunmalıdır. Bu öğeler okuyucunuzu makalenizle meşgul edecek, sayfa görüntülemelerini teşvik edecek, Arama motorlarının sizi sevmesini ve harika bir makale oluşturmayı zahmetsiz hale getirecek bir rutin haline getirmesini sağlayın.

İlginizi Çekebilir Blog Sitesi Nasıl Açılır? Adım Adım Blog Açma Rehberi

Blog Sitesi Nasıl Açılır? Adım Adım Blog Açma Rehberi

Blog sitesi nasıl açılır? Bu bloglama alanında en çok sorulan soru. Aşağıdaki makaleye geçmeden önce blogunuzda yapacaklarınız için bir planınız var mı? Veya blogunuzu sadece para kazanmak için mi açmak istiyorsunuz?

Aşağıda, bir blog yazısı oluştururken ihtiyaç duyduğunuz temel unsurların ne olduğunu gösteren bir liste yer almaktadır.

Başlık ve Amaç / Hedef
Ne anlatıyorsun - makalenin amacı nedir? Okuyucularınıza zanaat, DIY veya reçete gibi bir şey öğretiyor musunuz? Bugün sana komik gelen bir şey hakkında bir hikaye anlatıyor musun? Son tatilinizden fotoğraf paylaşıyor musunuz? Konunuz ne olursa olsun mesajınız hedefinizi / amacınızı kapsamalıdır. Bir amacın yok mu? Zorlama - bazen hiç olmaz.

Title ve Permalink
Yazarın ilgi çekici bir başlık oluşturmadığı için kaçırılan bazı AWESOME blog makaleleri var. Zorlayıcı bir başlık, örneğin “bu yıl para biriktirmemenizin 7 nedeni”, “online çok para kazanmak için yapmanız gereken 10 şey” gibi, benzer başlıklı bir makaleyi neden okumaları gerektiğine dair bir aciliyet duygusu yaratmaktır.

Blog yazısı oluştururken yapılan ilk şey anahtar kelime araştırmasıdır. Anahtar kelime öbeğini başlık alana yazın, ardından makaleyi kaydedin, böylece anahtar kelimeleri permalink olarak kaydedin. Ardından, okuyuculara arama motorlarında bulduğunda çekecek akılda kalıcı bir başlık ekleyin. Yazıyı yayınladığınızda, başlık ve permalink iki farklı şey olacaktır. Evet, bunun için eklentiler var, ancak gereksiz eklentilere gerek yok.
İpucu: Anahtar kelime öbeğini kullandığınızda, ifadenin kısa ve arama motorunun okuyacağı sınırlar içinde olduğundan emin olun. Yahoo, en kısa permalink / URL'ye sahiptir, böylece tüm permalink'iniz aşağıdaki karakter sınırları içinde olmalıdır {ve bu, alan adınızı da o hesaplamada içerir!}

İçerik Önemlidir
Çok kısa bir makale yazdığınızda ve arama motorları sizi görmezden gelir - çok uzun yazdığınızda ve okuyucularınızı başka bir bloga gitmeye zorlarsınız. İhtiyaç duyulan şey? Bir denge! İçeriğiniz arama motorlarını rahatlatmak için en az 300 kelimeden oluşmalı ve yazının türüne bağlı olarak ~ 600 kelimeyi aşmamalı. Bu sözlerle, amacınıza sahip olmanız gerekir (yukarıdan hatırla), okuyucunuza iletilir ve okuyucunun keyfine varacak şekilde biçimlendirmeniz gerekir. Aşağıda, okuyucunuzun hikayenizi daha iyi anlamasına yardımcı olacak birkaç yol vardır

 • Uzun uzun metin paragrafları oluşturmayın.
 • Doğal araları bulun ve çoklu paragraf oluşturmak için bu ENTER düğmesini kullanın.
 • Mümkün olduğunda listeleri kullanın - okumak çok daha kolay olur
 • İçeriğinizi diğerlerinden ayırmak için blok alıntı özelliğini kullanın

Bağlantılar
Sitenizdeki diğer sitelere ve diğer makalelerinize bağlantılar çeşitli şekillerde yardımcı olur:

 • Keyfini çıkarabilecekleri benzer içerikleri keşfederek okuyucu zevkini artırır.
 • Dahili bağlantı SEO için iyidir
 • İlgili makalelere harici linkleme, SEO için harikadır {başlık, içerikle eşleşmesi gerektiği için, makalenin linkine ve optimum SEO için web sitesine değil}
 • Harici bağlantıları yeni bir pencerede aç (okuyucumuzun henüz sitemizden kaybolmasını istemiyoruz)

İpucu: SEO'ya yardımcı olmak için açık ve kapalı site bağlantılarınızı oluştururken “bağlantılı metin” kullandığınızdan emin olun. Örnek diğer elmalı turta tarifleri okumak için “buraya tıklayın” ve diğer “elmalı turta tarifleri okumak için buraya tıklayın olacaktır.” Ana metin birincil veya ikincil anahtar kelimeler kullanmak gerekir.

Fotoğraflar ve Grafik
Yüzleşelim - güzel fotoğraflar ve harika grafikler seviyoruz. Ve bunları blog yayınınıza eklediğinizde, okuyucularınız makalenizin bir demet metinden daha fazla keyif alacaktır. Gönderinizdeki fotoğraf ve grafikleri kullanma hakkında birkaç ipucu:

 • Görüntülerde kemiğe bürünme ve SEO'nuzu nasıl etkiledikleri
 • Her birkaç paragrafı bir grafik veya fotoğrafla ayırın
 • Öne çıkan görselinizi en iyi şekilde görün, böylece okuyucularınız tarafından snippet görünümlerinde (temanıza ve arşivlerinizin vb. nasıl ayarlandığına bağlı olarak) görülebilir.
 • Fotoğraflarınızı web sitenizin adıyla markalayın, böylece insanlar İnternet'te onları görünce web sitenizin adını görecekler
 • Resimleriniz içerik alanınızın tüm genişliği boyunca uzanmalıdır
 • Görüntülerin boyutlarını makalenize eklenmeden önce ayarlamak için AYARLAR -> GÖRÜNTÜLER'e gidin ve yeniden boyutlandırmak için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

Bonus İçerik Öğeleri

 • Video! İdeal olarak, gönderdiğiniz her blog makalesine bir video ekleyebilir misiniz? Bu blog için gerekli ya da pratik değil. İlgili bir gönderiyi kullanın veya makalenizin altına dahil etmek için el ile bir Bağlantım oluşturun (nRelated eklenti sitemdeki diğer eklentilerle iyi çalışmadığından, makalenin bir kısmı için el ile Linky kullanın. Her birinin altında görünür.
 • Para para para. Profesyonel iş için bir blog yazıyorsanız, içeriğinize bağlı bir bağlantı eklediğinizden emin olun.
 • Eylem çağrısı. Kullanıcılarınızın etkileşimde bulunmasını istemek için makaleden özet akışına abone olmalarını ve makalenin alt kısmından abone olmalarını isteyebilirsiniz.

Yukarıdaki temel öğeleri göz ardı ettiğinizde, kaliteli blog makaleleri bir süre sonra daha kolay ve rutin hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir Blog Sitesi ile Para Kazanmak için 5 Yol

Blog Sitesi ile Para Kazanmak için 5 Yol

Blog sitesi ile online para kazanmak mı istiyorsunuz? İnternetten para kazanmanın birçok insanın düşündüğü kolay bir iş olmadığını söyleyeyim öncelikle. Şüphesiz, bloğunuzdan para kazanmanız, diğerlerinden daha hızlıdır, ancak başka herhangi bir işte..

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 358 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Blog Makalesi Nasıl Yazılır konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Blog Makalesi Nasıl Yazılır ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blog Makalesi Nasıl Yazılır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "