Bombacı Adam Oyunu Oynayın

Bombacı Adam Oyunu Oynayın

1983 yılında ilk oyunu çıkan Bombacı Adam yani bildiğimiz adıyla Bomberman çocuklar arasında halen daha popülerliğini korumaktadır. 80 li yıllardan günümüze kadar değişik versiyonları yapılan bu oyun Dyna Blaster olarak da bilinmektedir. Labirent tabanlı video oyunu olan Bomberman stratejik yapısı ile de bilinen klasik ve bir o kadar kendine bağlayıcılığı bulunan bir oyundur.

Bomberman oyun sayfasından ilk çıkan video oyununa çok yakın bir versiyonunu flash oyun olarak oynayabilirsiniz. Bomberman oyununda temel gaye seviyeleri aşmak için çıkış kapısına ulaşmaktır. Fakat engelleri ve etrafınızda dolaşan düşmanları yok etmelisiniz. Zira onlar sizin hedefinize ulaşmanıza engel teşkil etmektedir. Bunu da bombaları istenilen yerlere yerleştirmek suretiyle patlatıp düşmanlarınızı veya engelleri yok etmek suretiyle gerçekleştireceksiniz. Düşmana yakalanmanız veya bombanın yakınında bulunmanız durumunda canınızı kaybedersiniz.

Bomberman Oyunu labirent tabanlı bir oyun olarak strateji oyunlarının da temelini teşkil etmektedir. Zira istenilen amaca ulaşmak için engelleri aşmanız gerekiyor. İkincisi, düşmanları etkisiz hale getirmek için bombaları en etkili olabilecekleri yerlere koymalısınız. Bu arada duvarları da bombalar ile yok edebiliyorsunuz. Doğru strateji sizin bir üst levele yükselmenize vesile olacaktır. Bomberman ateri oyunları arasında çok popüler idi. Bu popülerlik strateji oyunlarına ilham kaynağı oldu ve bunun üzerinden birçok flash ve yeni nesil html5 oyunları üretildi. Böylesi bir oyunun flash olarak oynanması için aşağıdaki kaynak flash oyun sitesine sizleri yönlendirmek istiyoruz. Hepinize Bombacı Adam ile iyi eğlenceler diliyoruz.

Kaynak: http://www.superoyunlar.org

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 91 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın al
Windows 10 Açılmama Sorunu Çözümü

Windows 10 Açılmama Sorunu Çözümü

14 Tem 2018 / Bilgisayar & Windows & Linux
Chromium Nedir?

Chromium Nedir?

14 Tem 2018 / Program İndir & İnceleme
YouTube Gizli Mod Özelliğini Devreye Soktu

YouTube Gizli Mod Özelliğini Devreye Soktu

13 Tem 2018 / İnternet & Sosyal Medya